Технологія утеплення фасаду пінопластом

Над утепленням будинків та квартир замислюються ті господарі, які бажають знизити витрати на опалення оселі. І найкраще це питання вирішує пінопласт — недорогий та легкий матеріал, який забезпечує необхідну теплоізоляцію. Проте, якщо ви вирішили провести утеплення фасаду пінопластом власноруч, варто детально вивчити технологію монтажу. З цим питанням ми вам сьогодні й допоможемо.

Технологія утеплення фасаду пінопластом

Переваги та недоліки пінопласту

Найперше допоможемо вам зрозуміти, чому пінопласт так часто купують для теплоізоляції оселі. Вся справа в перевагах цього будматеріалу:

доступна ціна — пакування плит товщиною 10 см коштує близько 120 гривень;
низька теплопровідність — 0,032–0,04 Вт/м²К, — завдяки якій матеріал не випускає тепло з оселі;
низьке водопоглинання, що робить утеплення фасаду пінопластом кращим варіантом, аніж утеплення мінеральною ватою;
маленька вага — завдяки цьому клеїти пінопластові плити можна навіть на тиньк, оскільки шар теплоізоляції не буде навантажувати фасад;
стійкість під впливом вологи та температур — гарантія того, що пінопласт не почне гнити;
можливість надати плитам будь-якої форми — ріжеться матеріал легко і швидко за допомогою канцелярського ножа;
негорючість, хоча під впливом високої температури може плавитися та виділяти ядучий дим.
Переваги утеплення фасаду пінопластом

Недоліки у матеріалу теж є. Так, пінопласт не пристосований для утеплення дерев’яного котеджу, а також є досить крихким і може пошкодитися від сильного удару по стіні. Виробники намагаються розв’язати проблему крихкості, тож з’явилися різні види пінопласту для утеплення фасадів. Вони відрізняються один від одного щільністю — найміцнішими є вироби з маркуванням ПСБ-С25, ПСБ-С35.

Враховуйте також, що пінопласт руйнується під дією розчинників. Тому його обов’язково покривають шаром тиньку.

Який пінопласт та інструменти вибрати для утеплення фасаду

Не варто прагнути максимальної економії — теплоізоляція робиться на десятиліття, тому важливо придбати якісний матеріал із високою щільністю. Ось базові рекомендації, які варто врахувати в будівельному магазині:

Товщина плити — не менше 10 см, альтернатива 5+5 не підійде.
Для утеплення фасаду пінопластом обирайте вироби щільністю ПСБ-С25 або ПСБ-С35. Ви також зустрінете плити щільністю ПСБ-С50, однак вони призначені для теплоізоляції підлоги.
У маркуванні обов’язково шукайте літеру С (стоїть перед цифрами), оскільки вона вказує на здатність виробу самозатухати після загоряння.
Читайте відгуки про виробника, аби розуміти, як його матеріал поводиться під час монтажу та експлуатації — поради досвідчених будівельників також варті уваги.
Пінопласт для теплоізоляції

Також вам знадобляться додаткові інструменти та матеріали:

 • ✓ ґрунтовка;
 • ✓ тиньк;
 • ✓ армувальна сітка;
 • ✓ планки;
 • ✓ захисні профілі;
 • ✓ поліуретанова піна;
 • ✓ терки;
 • ✓ дриль;
 • ✓ наждачний папір;
 • ✓ молоток;
 • ✓ ніж;
 • ✓ вимірювальна стрічка.

Залежно від висоти будинку, може виникнути потреба в риштуваннях та захисній сітці.

Інструменти для утеплення фасаду

Підготовка поверхні перед утепленням фасаду пінопластом своїми руками

Поверхня має бути рівною, позбавленою відколів, слідів корозії. Варто зазначити, що утеплювати новий будинок можна лише після того, як він «вистоїться» мінімум 3 місяці.

Розглянемо більш детально підготовчі етапи утеплення фасаду пінопластом:

1. ПеревіркаПостукайте по стінах молотком, пройдіться по поверхні рукою — це дасть змогу знайти місця, де є відшарування, роздуті ділянки. Також оцініть, наскільки стіна рівна.
2. Вирівнювання та чисткаЯкщо стіна має нерівності, їх треба прибрати додатковим шаром тиньку — його товщина не має перевищувати 6 см. Для миття краще використовувати мийні пилосмоки.
3. Тест на адгезіюВажливо зрозуміти, чи не відпаде шар із пінопластом від стіни разом із фарбою чи тиньком. Тому за тиждень до початку робіт варто провести тест — наклейте на різні частини фасаду шматочки пінопласту, а через 7 днів спробуйте відірвати. Якщо ламається пінопласт — усе добре. Якщо матеріал відходить разом із частиною стіни — потрібна додаткова зачистка, наприклад, щоби прибрати шар фарби.
4. ҐрунтуванняЗазвичай під час утеплення фасаду пінопластом використовують акрилову ґрунтовку. Її завдання — зробити стіну рівною та покращити фіксацію.
5. Монтаж стартової планкиВона кріпиться на рівні цоколя та з боків фіксується анкерними кріпленнями.

Після завершення підготовчих робіт можна переходити до безпосереднього монтажу плит з пінопласту. Зауважте, що самостійно впоратися з пінопластом досить складно, тому запросіть 1–2 помічників або ж зверніться до професійних будівельників.

Етапи та технологія утеплення фасадів пінопластом

Починаємо роботи:

1. Готуємо клейОбов’язково прочитайте інструкцію виробника, потім налийте у ємність необхідну кількість води та починайте сипати суху суміш, одночасно перемішуючи її. Продовжуйте це робити, доки не отримаєте клей необхідної густини.

2. Наносимо клей на плитиДля надійного утеплення фасаду пінопластом плиту потрібно прикласти до стіни відразу після нанесення клею. Викладаються плити горизонтально знизу вгору.

3. Видалення залишків клею та перевірка рівності поверхніПросто зріжте клей ножем, а для перевірки поверхні використайте будівельний рівень.

4. Заповнення щілинЯкщо стіна була не ідеально рівною, можуть лишитися щілини — дуже великі закладіть шматками пінопласту, маленькі залийте монтажною піною.

5. Підрізання та шліфуванняЦі роботи виконуються лише після повного застигання клею.

6. Монтаж кріплень та армувальної сіткиДодаткові кріплення роблять утеплення фасаду пінопластом більш надійним.

7. ОздобленняЗавершують роботи нанесенням на стіни шару тиньку та фарби. Це не тільки зробить зовнішній вигляд будівлі привабливим, але й збільшить водонепроникність теплоізоляційного шару.

Маємо надію, наші поради стануть вам у пригоді.

Залишилися питання чи потрібна консультація?

Залиште свої дані прямо зараз, і ми вам перетелефонуємо.




  Telegram
  Viber
  Messenger
  Instagram