Як краще зробити ремонт коридору

Зазвичай ремонт коридору в будинку або квартирі виконують після завершення усіх інших видів робіт. Ця кімната є прохідною, і саме тут під час оздоблення жилих кімнат, кухні та санвузлів збирається найбільше сміття та бруду. Разом з тим не варто нехтувати ретельним плануванням простору, створенням привабливого дизайну та необхідністю в підборі якісних матеріалів. Адже з передпокою починається знайомство гостей із житлом, тут сходяться двері з усіх кімнат. Тож коридор має бути затишним, функціональним та гармоніювати з іншими приміщеннями.

Оскільки передпокій зазвичай має невелику площу, тут немає комунікації, косметичний ремонт коридору можна зробити своїми руками. Ну а ми підкажемо деякі важливі нюанси щодо виконання ремонту коридору, щоб ви залишились задоволені результатом.

Дизайн коридору в квартирі

Ідеї для сучасного ремонту в коридорі

Цікаві ідеї ремонту коридору ви завжди зможете знайти в нашому портфоліо. При цьому у першу чергу зверніть увагу на тип приміщення. Стандартними варіантами передпокою у квартирах є:

Коридор-коробочкаПриміщення квадратної форми, зазвичай приблизно 2х2 метри, найчастіше зустрічається в старих будинках — сталінках та хрущовках. Ремонт тут виконати неважко, проте можуть виникнути проблеми з розміщенням меблів.
Довгий та вузький коридорЦей вид передпокою можна бачити як в радянських панельках, так і в сучасних будинках.

У деяких квартирах старих будинків, а подекуди й новобудов, передбачені невеличкі приміщення у вигляді комірок. У сучасному житлі їх часто використовують для облаштування гардеробної.

Якщо вам дісталися квартира чи будинок із великим передпокоєм, маєте необмежений простір для втілення будь-яких ідей. Головне, на що варто звертати увагу, — відповідність дизайну приміщення загальній стилістичній концепції житла.

Ремонт коридору у квартирі

Про що треба замислитись на початку ремонту коридору

Перед тим, як розпочати ремонт коридору, варто врахувати такі важливі деталі.

У більшості випадків у коридорі немає природного освітлення, тому слід запланувати розміщення кількох невеликих світильників або одного, проте яскравого.
Оскільки сама по собі ця кімната найчастіше є досить темною, для оздоблення стін та стелі бажано обирати кольори світлих відтінків.
Зважаючи на те, що мешканці та гості, а також домашні тварини заходять до передпокою з вулиці, покриття підлоги має бути стійким до пошкоджень, вологи та легко митися.
Найкращий варіант — неслизька плитка, вінілове покриття або лінолеум.
Для оздоблення стін варто обирати вологостійкий матеріал, який добре підлягає миттю.
Секрет візуально просторого передпокою — світла палітра і дзеркала.

Важливо: інтер’єр передпокою має бути простим, але водночас привабливим та функціональним. Тому, навіть якщо ремонт коридору ви плануєте зробити власноруч, є сенс звернутися до професійного дизайнера. Він врахує звички вашої родини, ваші побажання та складе проєкт, за яким ви зможете виконати ремонтні роботи.

Ремонт вузького коридору

Ремонт коридору власноруч поетапно

1. Складання дизайн-проєкту. Можна звернутися дизайнера RBK-Kronos, скористатися готовим типовим рішенням або зайнятися проєктуванням самостійно. В останньому випадку потрібно буде зробити заміри та розробити макет у спеціальній програмі.
2. Зняття старих покриттів. Стелю та стіни варто ретельно очистити від старої фарби та шпалер, за необхідності демонтувати підлогу.
3. Заміна електропроводки. До цього етапу краще залучити професійного електрика.
4. Вирівнювання стін та підлоги. Інколи існує потреба у вирівнюванні стелі.
5. Монтаж електропроводки.
6. Оздоблення стелі та підключення освітлювальних приладів. Найбільш поширений варіант для облаштування стелі — обшиття гіпсокартоном із подальшим фарбуванням водоемульсійною фарбою. Гарним варіантом є натяжна стеля. Також застосовуються декоративна штукатурка. Якщо поверхня ідеально рівна, її можна просто пофарбувати.
7. Оздоблення стін. Варіантів багато: це може бути фарба — акрилова або латексна, шпалери — обов’язково такі, що можна мити, декоративна штукатурка, панелі із дерева або ПВХ.
8. Монтаж підлоги та плінтусів.
9. Вологе прибирання.
10. Розміщення меблів.

Капітальний ремонт коридору може включати додатково заміну дверей. У разі виконання косметичного ремонту деякі етапи можна пропустити: наприклад, монтаж проводки, облаштування підлоги. Необов’язково всі роботи здійснювати самостійно, деякі можна довірити фахівцеві.

Ремонт коридору у будинку

Ремонт вузького коридору

Головне завдання в цьому випадку — візуально розширити приміщення. Це можна зробити декількома способами. Наприклад:

Довгі стіни пофарбувати у світлий колір, короткі — у темний.
Розмістити на довгій стіні дзеркало або ж оформити її фотошпалерами з малюнком із перспективою.

Залиште для проходу якомога більше вільного місця — розмістіть шафу для одягу та тумбу для взуття по різні боки коридору. Якщо дозволяє місце, встановіть вузьку книжкову шафу чи невеликий диван.

На чому можна зекономити

Власники квартир, виклавши чималу суму за облаштування жилої площі, часто ставлять собі запитання — як дешево зробити ремонт в коридорі. На деяких речах дійсно можна заощадити гроші без жодних втрат у зовнішньому вигляді та функціональності приміщення.

Так, зовсім необов’язково витрачати зайві кошти на фарбу, шпалери або плитку відомих брендів. Нині на ринку є досить великий вибір якісної вітчизняної продукції. Головне, одразу відмовтеся від комбінування бюджетних та дорогих матеріалів.

Зекономити можна й на інструментах. Більшість з них вам навряд чи знадобиться у майбутньому, а отже, купувати їх необов’язково, якщо є можливість взяти на прокат.

Здійснюючи ремонт коридору, в жодному разі не можна економити на міжкімнатних, а особливо — вхідних дверях. Крім того, варто витратитися на якісні меблі, а також на електрику та освітлення. Якщо збираєтеся наймати фахівців на окремі види робіт, не покладайтеся на дешеву робочу силу, краще зверніться до перевіреної компанії.

Відео

Залишилися питання чи потрібна консультація?

Залиште свої дані прямо зараз, і ми вам перетелефонуємо.




    Telegram
    Viber
    Messenger
    Instagram