Циклювання паркету крок за кроком: все про циклювання підлоги своїми руками

Паркет є одним з небагатьох покриттів для підлоги, які ніколи не виходять з моди та можуть слугувати десятиліттями. Тож якщо паркетні дошки у квартирі чи старому будинку виглядають не найкращим чином, не поспішайте їх замінювати на ламінат чи інший бюджетніший вид підлоги. Дерев’яна поверхня підлягає відновленню, до того ж реставрація здійснюється швидше та обходиться дешевше за монтаж нового покриття.

Ми розкажемо, як відновити паркетні дошки в жилому приміщенні власноруч. Якщо ви не маєте часу займатися реставрацією самотужки, розповімо, де замовити послугу циклювання паркету у м. Львів та скільки коштує робота майстрів.

Циклювання паркету

Чим відрізняється циклювання від шліфування паркету

Суть процесу циклювання дерев’яної підлоги полягає у знятті верхнього шару деревини за допомогою ручного або електричного інструмента. Операція дає можливість:

 • ✓ очистити поверхню від забруднень, що не змиваються;
 • ✓ зняти старий тьмяний лак;
 • ✓ видалити незначні пошкодження від затоплення;
 • ✓ прибрати подряпини, виїмки та вдавлення.
Суть процесу циклювання

Для циклювання використовують паркетно-циклювальні машини різних видів:

БарабанніПрацюють внаслідок обертання циліндра, покритого наждачним папером.
СтрічковіСмуга з абразивом рухається між двома валиками, що обертаються.
ДисковіЗняття верхнього шару здійснюється одним або двома металевими дисками.
ВібраційніПрацюють, здійснюючи затиральні рухи.
Орбітальні (ексцентрикові, планетарні)Шліфувальна платформа рухається немовби за орбітою, водночас створюючи вібрації.

Шліфування паркету фактично є етапом циклювання. Якщо використовується обладнання з абразивом, для першого етапу циклювання (або грубого шліфування) беруть наждачний папір від Р 36 до Р 40. Для проміжного етапу шліфування застосовуються абразив Р 60, 80, 100, для фінішного оброблення перед покриттям лаком — Р 120–150.

Який інструмент використовують для циклювання підлоги

Для здійснення відновлювальних робіт вам знадобляться:

 • ✓ обладнання для грубого циклювання, найчастіше використовується устаткування барабанного типу;
 • ✓ плоскошліфувальна (вібраційна або орбітальна) машина;
 • ✓ кутова цикля;
 • ✓ набір абразивів;
 • ✓ ножиці для нарізання наждачного матеріалу;
 • ✓ пилосос.
Інструменти для циклювання

Якщо ви плануєте здійснювати циклювання паркету лише у себе вдома і не займаєтеся ремонтними чи реставраційними роботами на професійному рівні, у придбанні дорогого обладнання немає сенсу. Тим паче, що деякі види машин є габаритними та важать до 70 кг. Найкращий варіант — взяти устаткування в оренду на день або кілька діб.

Технологія циклювання паркету: як правильно це робити крок за кроком

Перед тим, як самому циклювати паркет, готувати обладнання та інструменти, варто переконатися у доцільності реставрації. Зняття верхніх шарів не допоможе, якщо:

 • ✓ між дошками є шпарини понад 5 мм;
 • ✓ підлога скрипить;
 • ✓ деревина уражена шкідником або пліснявою;
 • ✓ планки набрякли від затоплення;
 • ✓ існує значний перепад між планками.

Якщо підлога має задовільний стан, можна розпочинати роботу. Циклювання здійснюється у кілька етапів.

1.Підготовка приміщенняВинесіть з кімнати меблі, пропилососьте та вимийте підлогу. Тепер демонтуйте плінтуси, приклейте елементи, які відпали. Цвяхи та саморізи, що виступають, потрібно заглибити у деревину.
2.ЦиклюванняГрубе шліфування здійснюється у більшості випадків за діагоналлю. Якщо елементи укладені у вигляді плетіння — хрест-навхрест, художня кладка циклюється за спіраллю з центру кімнати. Щілини та тріщини обробляють спеціальними шпаклювальними пастами. А до наступного етапу циклювання паркету переходять після висихання шпаклівки.
3.ШліфуванняЗдійснюється після прибирання видаленого шару. Може проводитися у 1 або 2 етапи, залежно від стану підлоги. Останній етап здійснюється у напрямку перпендикулярному до першої обробки.
4.Оброблення кутів та важкодоступних місцьЯкщо немає спеціального обладнання, ви можете скористатися болгаркою та шліфувальною насадкою. Шліфування вручну займає надто багато часу.

Щоб краще зрозуміти процес циклювання паркету та шліфування поверхні, перегляньте декілька відео.

Після прибирання пилу й тирси обробіть паркет антисептиком та покрийте двома шарами лаку. Циклювати поверхню майстри рекомендують кожні 5–10 років.

Актуальні ціни на циклювання паркету у Львові

Якщо ви не маєте часу на самостійне циклювання паркету, зверніться до RBK Kronos. Вартість 1 квадратного метра реставрації в нашій компанії стартує від 40 грн. Цілком помірна сума, заплативши яку ви позбудетеся зайвого клопоту та зекономите час. Досвідчені фахівці виконають роботу швидко, без надмірного бруду та пилу.

Залишилися питання чи потрібна консультація?

Залиште свої дані прямо зараз, і ми вам перетелефонуємо.
  Telegram
  Viber
  Messenger
  Instagram