Ремонт дитячої кімнати, особливо якщо йдеться про капітальну перебудову, зазвичай здійснюється разом із ремонтом інших приміщень у будинку чи квартирі, проте має деякі особливості.
Так, під час планування чимало уваги приділяють зонуванню площі, безпеці та душевному комфорту дитини. Також має значення, для кого облаштовується кімната: для хлопчика або дівчинки, малюка чи підлітка, однієї дитини чи кількох.
Отже, розгляньмо основні нюанси, які необхідно враховувати, плануючи ремонт своїми руками або замовляючи проєкт у дизайнера.
Оскільки облаштовувати індивідуальну кімнату для малюка можна вже по досягненні ним 2–3 років, перше, про що варто подбати батькам — безпека. Ризик травмування маленького бешкетника становлять майже усі предмети, що є у квартирі чи будинку: скляні дверцята, розетки, металеві радіатори, гострі кути меблів тощо. Тому перед тим як зробити ремонт дитячої кімнати, потрібно максимальну увагу приділити заходам безпеки.
1. Розетки та проводи мають бути повністю закриті від доступу. Отже, розетки слід монтувати далі від поля зору дитини, ті, до яких вона може дотягнутися, потрібно закрити заглушкою. Заглушку обирайте неяскравого кольору, щоб не привертати увагу малюка. |
2. Радіатори найкраще закрити екраном, оскільки ребра батареї можуть стати справжнім джерелом неприємних сюрпризів. |
3. Світильники варто брати стійкі до биття, закритого типу. |
4. Окремо слід подбати про неможливість зачинення дверей із середини. |
5. Уникайте купівлі меблів з гострими кутами. Якщо це неможливо — придбайте спеціальні накладки. |
Перелічені поради стосуються батьків малюків та дошкільнят, вимоги до кімнати школяра чи підлітка менш суворі. Проте, купуючи будматеріали для ремонту дитячої, обирайте екологічні, нетоксичні та гіпоалергенні, скільки б не було дитині років.
Твердження, що дитяча кімната має бути просторою та світлою, — не більше ніж міф. Малюку достатньо і невеликої площі, підійде навіть найменша за квадратурою кімната у квартирі. При цьому бажано, щоб до неї не потрапляли прямі сонячні промені. Яскраве освітлення може заважати дитині спати удень. У найбільш освітленому місці рекомендуємо облаштувати робочу зону.
Джерелами додаткового освітлення виступають зазвичай центральний світильник та торшер, бра або настільна лампа. Сучасний ремонт дитячої кімнати може також передбачати встановлення маленьких світильників-спотів по периметру стелі.
Щодо колірної гами оздоблення, вона може бути різноманітною. При її виборі варто враховувати:
✓ характер і темперамент дитини: тихим діткам підійдуть теплі, «активні» кольори — помаранчевий, жовтий; непосидючим — більш спокійні: блакитний, салатовий; |
✓ вік та стать юного власника кімнати; |
✓ зонування простору: для занять — світла зона, для сну — спокійні відтінки, для ігор — яскраві кольори. |
Крім того, варто зважати на площу та освітленість кімнати. Безсумнівно, думка доньки чи сина також дуже важлива — побажання дитини обов’язково слід врахувати. Проте повністю покладатися на них не варто, адже смаки малечі швидко змінюються.
Який би вид ремонту ви не планували, дизайнерський чи євроремонт, купуючи меблі, враховуйте необхідність поділу кімнати на зони:
Отже, обов’язково у дитини мають бути ліжко, шафа, стіл і стільці, полички для книжок та іграшок. Дитячі меблі повинні поєднувати у собі функціональність, естетику та безпеку.
Здійснюючи ремонт дитячої кімнати для сина, варто взяти до уваги інтерес до досліджень та експериментів, непосидючість хлопчаків, які особливо проявляються у дошкільному віці. Тому доцільно спрямувати зусилля на планування, і не особливо перейматися оздобленням. Оскільки шпалери можуть бути невдовзі розмальованими, а підлога — подряпаною, не слід використовувати дорогі матеріали, адже за кілька років ремонт доведеться робити заново. Щодо кольорів надайте перевагу зеленому, синьому, жовтому, коричневим відтінкам.
Втілюючи ідеї ремонту дитячої кімнати для доньки, можна розглядати й дорогі, добротні варіанти меблів, оздоблювальних матеріалів, покриття для підлоги та елементів декору. Дівчатка більш охайні, аніж хлопчики та навряд чи стануть ламати стільці, псувати підлогу. Вони рідко розмальовують стіни та полюбляють дизайн із казковими пейзажами. Найпопулярніші кольори у дівчат — рожевий, бузковий та блакитний.
Ремонт дитячої кімнати — питання, яке може бути вирішено за допомогою стандартних підходів. Тому якщо бажаєте швидко і недорого облаштувати затишну кімнату для доньки або сина, звертайтеся до професіоналів.