Монтаж плінтуса: технологія та корисні поради

Класика самостійного ремонту: забути про плінтуси й придбати їх, не надто прискіпуючись, в останній момент. Проте ми не згодні з таким підходом: ця деталь оздоблення, окрім естетичної функції, виповнює ще й функціональну. Тому сьогодні ми детально поговоримо про вибір та тонкощі установки плінтусів.

Монтаж плінтуса

Види плінтусів

Перш ніж провести установку плінтуса, потрібно його купити. Для цього варто розуміти, як взагалі класифікуються ці вироби:

За призначеннямНайпопулярнішими є універсальні вироби, які можна використовувати як вдома, та і в комерційних будівлях. Однак ще є гнучкі плінтуси, якими зручно оздоблювати колони, та спеціальні — мають підвищену стійкість або виготовлені для встановлення поверх килимового покриття.
За розміромСтандартна висота — 7 см. Низькими вважаються плінтуси висотою 4 см, а високими — до 15 см.
За методом декоруванняДля встановлення плінтусів можна придбати необроблені вироби, які ви можете самі пофарбувати у потрібний колір. Також є вже пофарбовані молдинги чи покриті декорованою ПВХ-плівкою.
За матеріаломВиготовляються з дерева (шпонованої плити чи масиву), МДФ, поліуретану чи пластику. Існують також алюмінієві вироби.

Щоб придбати слушний виріб, спирайтеся на особливості інтер’єру і необхідні характеристики. Наприклад, дерево не підійде для оздоблення ванної кімнати, а пластиковий плінтус буде виглядати дешево та неохайно біля дерев’яного паркету.

Види плінтусів

Кріплення, що використовують під час встановлення плінтусів

Зафіксувати виріб біля стіни можна кількома способами:

саморізами чи дюбелями — найчастіше металеві елементи використовуються під час установки плінтусів з дерева;
клейкою стрічкою — таким методом можна надійно прикріпити плінтус зі штучного матеріалу, наприклад, пластику чи поліуретану, оскільки вони мають мінімальну вагу;
рідкими гвіздками — такий спосіб фіксації може використовуватися для установки плінтуса будь-якого виду, крім тих, які мають спеціальне кріплення;
кліпсами чи монтажними планками — такий оригінальний метод установки плінтуса дозволяє заховати під плінтус комунікації, наприклад, кабель інтернету. При цьому базова частина конструкції може фіксуватися до стіни саморізами, а декоративна просто одягатиметься зверху на кліпси, аби її можна було у будь-який момент зняти.

Купуючи молдинг, відразу поцікавтеся у продавця-консультанта, яким способом його краще закріпити, та придбайте необхідні матеріали.

Технологія правильної установки плінтуса

Найперше підготуйте елементи кріплення, які зазвичай додаються у комплект з виробом, та інструменти для роботи:

 • ✓ рулетку;
 • ✓ олівець або маркер;
 • ✓ торцеву електропилу або ножівка по дереву;
 • ✓ викрутку;
 • ✓ молоток;
 • ✓ дриль.
Інструменти для встановлення плінтусів

Далі розглянемо технологію та етапи установки плінтусів на прикладі пластикового молдингу, який фіксується на кліпси:

1. За допомогою рулетки та маркера помітьте на стіні точки кріплення кліпсів. Першу кліпсу потрібно зафіксувати на відстані 10 см від кута, а усі наступні на відстані 50 см одна від одної.
2. Використовуючи дриль чи інший пристрій, який доречно використовувати з урахуванням міцності стін, зробіть отвори під саморізи.
3. Прикріпіть кліпси за допомогою саморізів.
4. Перш ніж переходити до безпосередньої установки плінтуса, прокладіть комунікації — усі дроти, які мають бути приховані, — та закріпіть їх до стіни аби вони не заважали в подальшій роботі.
5. Починайте монтаж від кутів. Для цього одразу обріжте дві планки під кутом 45 градусів — зауважте, що напрямок зрізу на планках має бути різним. Закріпіть планки на кліпси — маєте почути характерний клік. Далі монтуйте плінтуси по всій довжині кімнати, намагаючись стикувати їх якомога ближче один до одного.
6. Завершуйте установку плінтуса, закрив місця стиків у кутках та по довжині планки спеціальними накладками.
Технологія правильної установки плінтуса

Все, установка плінтуса завершена! Залишилося лише протерти вироби мокрою ганчіркою, аби прибрати залишки бруду та порохів.

Корисні поради щодо монтажу плінтуса

Наостанок ще кілька корисних порад від майстрів:

 • ✓ Проводьте роботи вже після декорування стін.
 • ✓ Не поспішайте відразу відрізати усі планки, аби не зіпсувати матеріал.
 • ✓ Проводьте роботи вже після декорування стін.
 • ✓ Не поспішайте відразу відрізати усі планки, аби не зіпсувати матеріал.

Як бачите, установка плінтуса — не надто складна справа. Головне, акуратно обрізати планки для кута та вдало підібрати сам виріб, аби він пасував до загального вигляду кімнати.

Залишилися питання чи потрібна консультація?

Залиште свої дані прямо зараз, і ми вам перетелефонуємо.
  Telegram
  Viber
  Messenger
  Instagram