Утеплення перлітом фасаду: секрети від А до Я

Засипна теплоізоляція спученим перлітовим піском — один з найпопулярніших сучасних способів збереження тепла у жилій або нежитловій споруді. Утеплення будинку перлітом, за відгуками будівельників та власників нерухомості, дає можливість знизити втрати тепла до 40–50%. Сипучий матеріал можна використовувати для теплоізоляції вертикальних та горизонтальних поверхонь, а також скісних площин мансарди.

Перлітовий пісок, як і будь-який інший матеріал, має свої плюси та мінуси. Зупинімося детальніше на його властивостях та розгляньмо особливості утеплення перлітом стін будинку та горища.

Утеплення перлітом фасаду

Використання перліту для утеплення стін: переваги на недоліки

Будівельний матеріал виготовляється зі склоподібної гірської породи вулканічного походження. У процесі виробництва її піддають впливу високої температури, завдяки якій природний матеріал збільшується у кілька разів, перетворюючись на невагомі гранули. Отримана засипка користується неабиякою популярністю в будівництві завдяки численним перевагам. До них належать:

  • ✓ низька теплопровідність, яка є меншою удвічі, аніж у керамзиту (у вермікуліту показники схожі, проте цей матеріал є дорожчим за перліт);
  • ✓ екологічність, гіпоалергенність;
  • ✓ здатність витримувати температуру від –200 до +900 °С;
  • ✓ високі шумоізоляційні властивості;
  • ✓ негорючість;
  • ✓ висока поглинальна властивість — до 400% від ваги матеріалу;
  • ✓ тривалий термін служби, стійкість до гниття та ураження пліснявою;
  • ✓ відсутність пилу під час роботи.
Використання перліту для утеплення стін

Щоправда, утеплення перлітом не є найдешевшим з усіх можливих варіантів, це рішення, скоріш, із середньої цінової категорії.

Варто також відзначити, що окрім засипної перлітової ізоляції, в будівництві застосовують теплоізоляційні плити, сухі суміші з перлітом, перлітобетон. Для дахів та дахових перекриттів, утеплення горища перлітом може використовуватися бітумоперлітова теплоізоляція.

Зверніть увагу: важливе значення в утепленні перлітом має якість використовуваного матеріалу. Власники житла, які планують виконувати роботи самостійно, інколи помиляються, і замість спученого перліту купують сировину для його виготовлення, що мало чим відрізняється від звичайної щебінки. Тож щоб купити той матеріал, який вам треба, порадьтеся з фахівцем і завжди обирайте продукцію тільки перевірених постачальників. До речі, перліт українського виробництва є одним з найкращих на ринку, хоча його ціна може бути й вищою ніж вартість імпортного матеріалу.

Чим краще утеплити будинок — пінопластом чи перлітом

Особливість утеплення стін перлітом полягає у засипці гранул:

  • ✓ між зовнішньою та внутрішньою стіновою кладкою;
  • ✓ між кладкою стіни та внутрішнім оздобленням;
  • ✓ в порожнини стінового матеріалу.

Найдоречнішим і найзручнішим варіантом утеплення перлітом стін є його засипка на етапі будівництва. Проте існують способи задування утеплювача у стіни вже жилої споруди. В збудовані конструкції перліт засипають двома методами:

  • ✓ через повітряний прошарок на горищі;
  • ✓ за допомогою задувального апарату через розсвердлювання у стіні отворів, які потім закриваються та затиньковуються.

У досвідченого фахівця така робота займе набагато менше часу, ніж обшиття фасаду утеплювачем.

утеплення фасаду перлітом львів

Утеплення фасаду пінопластом дає можливість заощадити кошти шляхом самостійного виконання робіт. Перевагами цього матеріалу також є низька ціна, невелика вага та відсутність великих навантажень на фундамент, зручність монтажу. Проте пінопласт руйнується під впливом сонячних променів, боїться гризунів. Пінопластові плити потребують подальшого тинькування та зовнішнього оздоблення.

Попри це, для утеплення стін багатоквартирних будинків і особливо кутових квартир, саме пінопласт є найкращим варіантом.

Технологія утеплення перлітом та покрокова інструкція

Утеплення перлітом стін — розумний вибір, якщо ви плануєте ремонт будинку в селі або на дачі, спорудження котеджу чи садового будиночка. Технологія облаштування теплоізоляції не є складною та під час будівництва включає лише кілька етапів.

1. Закриття будь-яких отворів, через які гранули можуть висипатися.
2. Засипання порожнин кожні 3–4 ряди цегляної кладки.
3. Постукування задля уникнення у подальшому усадки.

За теплоізоляційними характеристиками товщина перлітового шару у 3 сантиметри дорівнює 15 сантиметрам цегляної кладки!

утеплення фасаду перлітом

Після зведення стін приміщення оштукатурюють зсередини, укладають зверху плити перекриття, закривають всі шпарини у стелі та облаштовують її тепловий захист. Якщо будинок матиме 2 поверхи або мансардну кімнату, зверху перлітовий шар варто пролити розчином цементу.

Теплоізоляція даху передбачає заповнення гранулами порожнини між зовнішнім покриттям та обрешіткою.

Для утеплення перлітом підлоги достатньо насипати матеріал на основу, розрівняти поверхню, та після прокладення комунікацій (у разі необхідності) покласти перекриття з бетону або дерева.

Які інструменти знадобляться для утеплення перлітом

Якщо засипання здійснюватиметься вручну на етапі будівництва, жодні додаткові інструменти окрім тих, якими виконуються основні роботи, вам не знадобляться. Для задування стін у готовій конструкції потрібен повітряний компресор.

Витрачати гроші на пристрій, який навряд чи буде потрібен у майбутньому, необов’язково. Ви можете взяти компресор в оренду або обрати ще простіший варіант — замовити послугу у фахівців.

Залишилися питання чи потрібна консультація?

Залиште свої дані прямо зараз, і ми вам перетелефонуємо.




    Telegram
    Viber
    Messenger
    Instagram