Як різати плитку

Найскладніший момент в оздобленні приміщення плиткою — її обрізка. Навіть одна невдала спроба — і ваші гроші пущені по вітру. Тому, якщо ви плануєте самотужки робити ремонт, наші поради стануть вам у пригоді. Ми розкажемо, як різати плитку, який інструмент вибрати та як вчинити, коли ви маєте сумніви у власній майстерності.

Як різати плитку

Як різати плитку: обираємо інструменти

Плитку не вдасться порізати звичайним ножем чи електролобзиком. Та і звичайний плиткоріз не завжди підійде — все залежить від різновиду облицювального матеріалу. Має значення все:

✓ яка глина була використана під час виробництва;
✓ якою є товщина готового виробу, його міцність;
✓ матова чи глянсова поверхня виробу;
✓ наявність шару глазурі.

Докладніше про те, чим різати плитку та який саме матеріал краще обробляти конкретним різновидом інструменту, розповідаємо далі.

Ручний плиткоріз

Ідеальний інструмент, якщо вам потрібно порізати невелику кількість плитки. Врахуйте, що ручним плиткорізом зручно розрізати кахлі, призначені для внутрішнього оздоблення оселі. З плиткою для декорування двору та зовнішніх фасадів він не впорається.

Розібратися, як різати плитку ручним плиткорізом не складно — інструмент має робочу ручку, коліщатко, що ріже, опори для направлення коліщатка та лінійку для вимірювання розмірів плитки. Аби відрізати потрібний шматок, кахлю з помітками затискають у фіксаторах та проводять по наміченій лінії коліщатком. Потім залишається лише розламати плитку на 2 частини.

Ручний плиткоріз

Електричний плиткоріз

Спеціальний інструмент для професійного розрізання кахлів різних видів дозволяє працювати з великими об’ємами. Його переваги:

  • ✓ відсутність сколів на зрізах, а також відсутність потреби в додатковому шліфуванні зрізів;
  • ✓ можливість робити зрізи під кутом.

Коли ми ріжемо плитку електричним приладом, не має значення товщина та міцність кахлів — інструмент легко впорається навіть з керамічними виробами для оздоблення двору.

Електричний плиткоріз

Болгарка

Якщо ви маєте вдома такий інструмент, він також підійде для роботи з кахлями, навіть якщо це вінілова чи ламінована плитка. Однак перед тим, як почати різати плитку болгаркою, варто врахувати кілька нюансів:

  • ✓ для роботи зі звичайними кахлями для дому підійде напівпрофесійна машинка потужністю 1000 Вт та робочим кругом до 12,5 см у діаметрі;
  • ✓ аби різати товсту плитку, необхідно мати потужний інструмент на 1200 Вт, на який встановлюються робочі круги діаметром до 23 см.
Болгарка

Вибравши болгарку, ріжемо плитку правильно:

1.Покладіть кахлю на рівну поверхню, зафіксуйте.
2.Аби уникнути утворення сколів, робіть розріз під кутом, менший за 90 градусів.
3.Розрізайте лише верхній шар глазурі — 1–2 мм, щоб не утворювався пил. Далі треба покласти кахлю на підкладку та руками зробити рівномірний натиск на обидві сторони та розламати виріб на 2 частини.

Важливо робити лінію пропилу одним рухом, не зменшуючи та не збільшуючи швидкість. А щоб болгарка не «скакала», використовуйте додаткову бічну ручку. До інструменту треба пристосуватися, зрозуміти, на якій швидкості краще різати. З часом сколів буде утворюватися все менше, як і втрат матеріалу.

Чим різати керамогранітну плитку

Керамограніт — це сучасний та дуже міцний оздоблювальний матеріал, з яким не впорається ручний плиткоріз. Проте різати плитку з керамограніту можна електричним плиткорізом, який дасть змогу зробити розрізи максимально рівними та болгаркою. В останньому випадку важливо використовувати потужний інструмент, а також сегментовані круги, а не суцільні.

Чим різати керамогранітну плитку

Прості правила для рівної лінії відрізу без сколів

Першочергово дотримуйтесь правил безпеки:

✓ одягайте захисні окуляри та респіратор;
✓ працюйте в рукавичках — окрім безпеки, вони дають змогу міцніше тримати інструмент у руках, особливо під час роботи болгаркою.

Тепер кілька порад, як різати плитку рівно без втрат цінного оздоблення:

✓ обов’язково робіть заміри будівельною рулеткою з металевою стрічкою, яка дасть змогу уникнути прорахунків;
✓ не робіть розріз «на око» — використовуйте маркер, аби нанести суцільну лінію;
✓ розріз варто робити лише з лицьової сторони, що дасть змогу уникнути сколів на глазурі;
✓ аби зробити отвір під трубу, скористайтеся звичайним свердлом.

Якщо у вас не виникає бажання займатися подібними роботами самостійно та купувати безліч будівельних інструментів, звертайтесь за допомогою в RBK Kronos — наші фахівці швидко та якісно зроблять ремонт під ключ та зекономлять ваші нерви та гроші.

Залишилися питання чи потрібна консультація?

Залиште свої дані прямо зараз, і ми вам перетелефонуємо.




    Telegram
    Viber
    Messenger
    Instagram