Штукатурка стелі своїми руками

Довговічність і привабливість житла залежить від якості виконання як будівельних, так і оздоблювальних робіт. Саме тому багатьох домовласників цікавить питання одного з головних етапів ремонту — як штукатурити стелю. Сьогодні майстри RBK-Kronos поділяться з вами всіма секретами цього процесу.

Штукатурка стелі своїми руками

Підготовка стелі

Якісна штукатурка стелі дозволяє ліквідувати невеликі нерівності й домогтися візуально рівної поверхні. Але процес роботи достатньо трудомісткий, потребує акуратності та певних навичок.

Перед початком потрібно оцінити фронт робіт та виконати наступне:

1. Зняти старе покриття, для чого змочити всю поверхню стелі водою за допомогою пульверизатора. Повторити процедуру кілька разів — так штукатурка відійде від поверхні і її буде легко видалити.
2. За 30-40 хвилин зняти старе покриття до бетонної основи за допомогою широкого шпателя. Залишки штукатурки в щілинах між плитами можна видалити перфоратором в ударному режимі без обертання.
3. Залишки піску і пилу видалити будівельним пилососом або великою кистю.
4. Валиком нанести ґрунтівку для поліпшення адгезії між основою та розчином і запобігання відшарування штукатурки. Повторити процедуру після «вбирання» розчину. Глибокі виямки на поверхні слід заздалегідь обробити за допомогою кисті. При наявності грибка або плісняви треба придбати спеціальний антибактеріальний засіб.
Інструменти для штукатурки стелі

Як підібрати штукатурку для стелі

Штукатурка поділяється на різні види за типом сполучної речовини. Найчастіше використовують цементно-вапняні й гіпсові суміші. Хоча при виборі штукатурки стелі, ціна цементної виглядає привабливішою, більша витрата на одиницю площі майже нівелює цю різницю. Тому доцільно звернути увагу на інші фактори.

Так, гіпсові розчини зручніші для нанесення, краще лягають і прилипають до поверхні. Однак розчин потрібно готувати невеликими порціями, щоб встигнути за 30–40 хвилин укласти до висихання. В той час, як цементні суміші зберігають еластичність протягом 2 годин, але потребують більше часу для повного затвердіння.

Також при виборі слід враховувати призначення приміщення. Гіпс «боїться» вологості, тому для кухні й ванної кімнати частіше використовують цементний розчин. Проте зараз йому з’явилася альтернатива — вологостійкі гіпсові суміші. Вони дорожче звичайних, але легші в роботі й дозволяють навіть початківцю досягти ідеального результату.

Основні етапи робіт

Штукатурку стелі досвідчені майстри Львова виконують в 5 послідовних етапів:

1. Візуальний огляд стелі на наявність дефектів і порушення цілісності.
2. Попереднє вирівнювання у випадку перепаду висот понад 5 мм.
3. Встановлення маяків на проґрунтованій стелі для отримання гладкої поверхні.
4. Використання армованої сітки й виконання багатошарового покриття. Сітка втискається в первинний шар, наступний шар майстер наносить після висихання попереднього. Так повторюється кілька разів.
5. Остаточне вирівнювання стелі шпаклівкою і нанесення фінішного покриття.

Деякі етапи можуть бути опущені, все залежить від первинного стану приміщення — наявності нерівностей, ямок, деформацій тощо. Так, відносно рівну стелю можна обробити частково, наносячи суміш лише на тріщинки та подібні ділянки. В іншому випадку майстер покриває шаром штукатурки всю поверхню. При значних деформаціях використовується ще й малярна сітка та додатковий орієнтир у вигляді маячків.
Технологія нанесення штукатурки на стелю

Технологія нанесення штукатурки на стелю

Щоб вирівняти поверхню по маяках треба визначити нижню точку стелі за допомогою лазерного пристрою або водяного рівня. Далі відступити вниз 10 мм та отримати новий рівень стелі. Перфоровані оцинковані профілі — маяки — слід закріпити на густий розчин в потрібній площині та використати як орієнтири. Відстань між ними приймається менше довжини правила на 20 см.

Штукатурку наносять шпателем середнього розміру рухом вперед і вгору і розрівнюють правилом, рухаючись зигзагом «на себе». Максимальна товщина шару розчину — 2 см. При значному перепаді висот перший шар покриття закріплюють армованою сіткою, яку вдавлюють у свіжу штукатурку стелі. Продовжити нанесення розчину можна лише після висихання попереднього шару.

Коли розчин схопився, але остаточно не затвердів, слід видалити маяки й вирівняти залишені сліди розчином за допомогою широкого шпателя. Після повного висихання поверхню шліфують спеціальною машиною для досягнення ідеальної гладкості. Щоб отримати незвичну фактуру, використовують декоративну штукатурку на стелі, яка може стати основою для подальшого фарбування.

Відео

Щоб краще розуміти процес штукатурки стелі, дивіться відео.

Залишилися питання чи потрібна консультація?

Залиште свої дані прямо зараз, і ми вам перетелефонуємо.




    Telegram
    Viber
    Messenger
    Instagram