Реставрація паркету: нове життя старого покриття

Старий дерев’яний паркет має купу переваг перед дешевими штучними матеріалами, а тому навіть скрипучі подерті дошки не варто зривати та викидати. Натомість замислитесь про реставрацію паркету — дієвий спосіб відновлення підлоги. Про методи та технології відновлення дерев’яного покриття розповідаємо у статті.

Реставрація паркету

Коли з’являється необхідність у відновленні паркету

Існує декілька причин зайнятися відновленням паркетного покриття й кожен випадок потребує особливого підходу:

Зміна дизайну кімнати. Коли ви обрали новий колір для стін та повністю замінили меблі, колір підлоги може не відповідати загальній концепції. Якщо паркет не скрипить та немає пошкоджень, можна обрати шліфування — найпростіший метод реставрації старого паркету. Вам треба лише зняти лакове покриття та дрібні пошкодження, підібрати потрібний колір лаку та нанести його на підлогу.

Зношений вигляд підлоги. Дерево — як і будь-який інший матеріал поступово зношується. Зазвичай місця, де найчастіше ходять мешканці оселі, протираються та просідають, через перепади температури та вологи можуть з’явитися тріщини. У такому випадку можна уникнути повної реставрації паркету, а використати лише циркуляцію — цей метод допомагає вирівняти зношені дошки, після чого лишиться їх перефарбувати.

Якщо підлога неодноразово була залита водою, вона може піднятися та почати гнити, деякі дошки можуть неприємно рипіти. У такому випадку потрібен капітальний ремонт паркету, а точніше його реставрація. Усі дошки треба зняти, просушити, відполірувати та обробити спеціальними речовинами для запобігання поширення грибка. Підкладку під паркет теж треба змінити, аби підвищити рівень ізоляції від вологи. Після завершення всіх попередніх робіт паркет можна вкладати наново.

* Якщо ваш випадок схожий на той, що описаний останнім, не зволікайте, аби підлогу не довелося міняти повністю.

Частковий ремонт паркету

Коли ви мрієте про оновлення кольору ще досить пристойної підлоги, обирайте часткову реставрацію. Її реально виконати самостійно — варто лише підготувати наждачний папір різної зернистості, потужний будівельний пилосмок та новий лак чи фарбу для покриття. Роботи проводяться таким чином:

1.Перед реставрацією паркет миється спочатку мийним засобом, потім звичайною водою.
2.За допомогою наждачного паперу знімається лише шар лакового покриття — якщо він уже потріскався, то зняти залишки можна вручну без шліфувальної машинки.
3.Далі треба детально вивчити кожну дошку підлоги та визначити, чи потребує вона заміни. Продивіться, чи є між дошками великі щілини — якщо так, проведіть часткову заміну конкретних деталей.
4.Всю поверхню потрібно очистити від пилу та шматочків старого лаку пилосмоком.
5.І наостанок основний етап реставрації паркету — фарбування.
Частковий ремонт паркету

* Підбирайте лак спеціально для паркету, наносіть його в кілька шарів. Якщо на підлозі не буде килима, шукайте лак із максимальною стійкістю до механічних пошкоджень.

Коли можна обійтися шліфуванням паркету

Шліфування, окрім зміни кольору, дає змогу прибрати на дошках дрібні подряпини, перепади висоти в 1–2 мм (коли підлога стирається від тривалої експлуатації). На жаль, у роботі зі старим покриттям рідко вдається обійтися лише шліфуванням без глибшої реставрації паркету. Шліфування виконується коли:

  • ✓ за час експлуатації підлога залишилася рівною, не має «здуття»;
  • ✓ дошки стоять міцно, не гойдаються;
  • ✓ розмір щілин не перевищує 5 мм;
  • ✓ відсутні враження шкідниками, пліснявою;
  • ✓ єдиним завданням є прибрати подряпини та бруд, який не вдається вимити звичайним методом.

Вирішуючи, як відновити старий паркет, враховуйте, що шліфування може мати різну складність. Якщо планується досить глибока робота з деревиною, тоді цей процес правильніше називати циклюванням. Про нього й поговоримо далі.

Шліфувальна машина

Технологія циклювання старого паркету

Якщо паркет загалом має задовільний вигляд та стан, однак був пошкоджений тривалою експлуатацією, має багато вдавлень, деформацій від затоплення, тоді використовується циклювання паркету. По суті проводиться шліфування, однак із використанням обдирної машинки та абразиву різної зернистості. Завдяки цьому знімається глибший шар деревини, прибираються глибокі пошкодження.

Технологія реставрації паркету методом циклювання включає:

✓ первинне обдирання поверхні паркету за допомогою насадки з дротяним ворсом — це чорнова робота, яка дає змогу відразу зняти достатньо глибокий шар підлоги;
✓ первинне шліфування — використовується абразивна шкірка № 40;
✓ вирівнювальне шліфування — для реставрації паркету необхідні шкірки № 60 та № 80, які дають змогу зробити підлогу ідеально рівною;
✓ шпаклювання — замазуються щілини, які утворилися між дошками паркету;
✓ покриття спеціальним паркетним лаком.
Реставрація старого паркету

Якщо зі шліфуванням можуть впоратися навіть непрофесіонали, які готові витратитися на придбання обладнання, то глибоку реставрацію паркету краще довірити фахівцям. Досвідчені працівники візьмуться навіть за найскладніші випадки, коли підлога має суттєві пошкодження, спричинені вологою, шкідниками чи грибком.

Як доглядати за підлогою після відновлення паркету

Ремонт підлоги — складне та дороге задоволення. Тому після реставрації паркету приділяйте увагу правильному догляду за підлогою, це допоможе збільшити період експлуатації паркету:

✓ використовуйте для очищення пилосмок із м’якими насадками, а також лише вологі (не мокрі) ганчірки;
✓ для щоденного прибирання після реставрації паркету використовуйте лише звичайну теплу воду без додавання рідини для чищення;
✓ аби відмити складні забруднення, обирайте спеціальні засоби для чищення паркету;
✓ якщо на поверхні лаку почали з’являтися подряпини, обробляйте їх поліроллю, яка призначена спеціально для роботи з лакованими виробами.

Аби ефект від реставрації паркету тривав якнайдовше, відмовтеся від використання мийних пилосмоків, не ходіть по підлозі у вуличному взутті. Також контролюйте вологість повітря в приміщення, оскільки через її підвищення дерево може пошкодити пліснява.

Залишилися питання чи потрібна консультація?

Залиште свої дані прямо зараз, і ми вам перетелефонуємо.




    Telegram
    Viber
    Messenger
    Instagram