Лакування паркету: технологія та корисні поради

Паркет — максимально довговічне покриття для підлоги. Проте, якщо неправильно за ним доглядати, він може зноситися вже й через рік. Тому сьогодні поговоримо про один із пунктів правильного догляду — вчасне лакування паркету. Ми підібрали для вас інформацію про нюанси вибору лаку, тонкощі підготовки поверхні та технологію відновлення верхнього шару підлоги.

Лакування паркету

Коли та навіщо необхідно лакувати паркет

У процесі експлуатації лак має властивість руйнуватися, особливо від ударів, під впливом перепадів температур та вологи. Тому, якщо у вашому домі лежить паркетна дошка, ви маєте знати, як самому лакувати паркет, та коли саме це потрібно робити.

Основні «симптоми втоми» лакового шару:

✓ наявність великої кількості сколів, які добре відчуваються, якщо провести по поверхні долонею;
✓ поява незначних заглиблень у тих місцях, де по підлозі ходять найчастіше — в таких місцях лакове покриття просто стерлося;
✓ наявність пошкоджень, через які дошки повністю оголилися.

Зауважимо, що перед лакуванням паркету потрібно оцінити, у якому стані знаходиться деревина. Якщо вона також пошкоджена, можливо, доведеться зробити циклювання — знімати не лише лак, а й верхній пошкоджений шар матеріалу. Якщо ж пошкоджено лише верхнє покриття, аби його зняти достатньо шліфування.

Шліфуівння паркету

Інструменти для шліфування та лакування паркету

Першочергово оцініть, чи потрібно повністю видаляти лак, чи можна просто покрити його новим шаром. Шліфувати поверхню потрібно у тих випадках, коли вона дуже сильно зносилася, на ній є глибокі сколи, ями, тріщини, які залишаться навіть після нанесення лаку.

У такому випадку вам потрібно запастися шліфувальною машинкою з дисками різного рівня абразивності.

А ось перелік інструментів для безпосереднього лакування паркету:

  • ✓ валик з довгим ворсом;
  • ✓ малярні пензлі;
  • ✓ ємність для наливання лаку.

Як вибрати лак до паркету

Якщо ви збираєтесь покривати дошки, з яких щойно був знятий попередній шар лаку, обов’язково придбайте ґрунтовку — завдяки їй, покриття буде більш надійним.

Безпосередньо лак потрібно обирати, спираючись на його властивості:

водорозчинний — дуже добре скріплюється з поверхнею деревини, не горить, не має токсичного запаху, проте може склеювати дошки паркету між собою;
смоляний — створює максимально надійне покриття, тому його використовують навіть у танцювальних залах; добре підкреслюють фактуру деревини, проте мають токсичний запах, тож працювати зі смоляними лаками потрібно в респіраторі;
поліуретановий — стійкий до зміни температури, впливу вологи; може використовуватися на відкритому повітрі.
Як вибрати лак до паркету

Підготовка поверхні підлоги

Підготовка до лакування паркету складається з двох етапів:

1. ШліфуванняПоверхню підлоги потрібно пройти три рази, кожен раз використовуючи диски з меншим і меншим розміром абразиву. Після цього покриття потрібно очистити від пилу та нанести дезінфектор — засіб запобігає утворенню плісняви.
2. Нанесення ґрунтовкиШар ґрунтовки збільшить міцність з’єднання лаку та деревини.
Підготовка поверхні підлоги

Технологія та способи лакування паркету своїми руками

Перед початком лакування паркету обов’язково одягніть респіратор, навіть якщо рідина не має запаху. Речовина у будь-якому випадку виділяє токсини, якими можна отруїтися. Після цього змішайте лак з розчинником, якщо інше не рекомендовано виробником, та починайте роботу:

✓ рухайтеся від дальньої стіни до дверей;
✓ якщо використовуєте пензлик, проводьте по кожній дошці вздовж, одночасно захоплюючи й сусідні;
✓ якщо фарбуєте валиком, спочатку рухайтесь поперек дощок, а потім уже розрівняйте шар лаку повздовж;
✓ кожен новий шар лаку можна наносити лише після повного висихання попереднього, всього варто нанести 2 шари;
✓ якщо перше лакове покриття вкрилося бульбашками, їх потрібно прибрати наждачним папером, а потертості закрити новим шаром лаку.

Маємо надію, що наші поради, як лакувати паркет, стануть у пригоді. Проте, якщо не хочеться братися за справу самому, звертайтеся за допомогою до професійних майстрів — вони впораються із завданням набагато швидше та гарантовано отримують якісніший результат.

Залишилися питання чи потрібна консультація?

Залиште свої дані прямо зараз, і ми вам перетелефонуємо.




    Telegram
    Viber
    Messenger
    Instagram