Як правильно демонтувати двері

Якісно виконаний демонтаж дверей дозволить вам швидко та з мінімальними додатковими роботами встановити новий дверний блок. Ну а ми поділимося з вами всіма тонкощами процесу.

Як правильно демонтувати двері

Інструменти для демонтажу вхідних та міжкімнатних дверей

Насамперед приготуємо інструменти. Їх перелік залежить від матеріалу і типу кріплень конструкції. Так, для демонтажу вхідних дверей потрібні:

 • ✓ ножівка відповідна матеріалу дверей;
 • ✓ лом-фомка, молоток та кувалда;
 • ✓ будівельний ніж та пасатижі;
 • ✓ набір викруток різного діаметру.

Без досвіду використання цих інструментів краще довірити роботу досвідченим майстрам, які зможуть зробити все швидко, акуратно і не зіпсують дверний отвір. Для подальшого встановлення блоку знадобиться рулетка та будівельний рівень для зняття основних вимірів — ширини, висоти та відхилення укосу.

Дерев’яні вхідні й міжкімнатні двері простіші у демонтажі. В першу чергу це пов’язане з м’яким та податливим матеріалом конструкції. Щоб видалити такий дверний блок достатньо мати обценьки та молоток або сокиру.

Інструменти для демонтажу вхідних та міжкімнатних дверей

Типи петель

Швидкість та зручність розбору конструкції залежить й від типу петель:

Тип петельОпис петельПідказки щодо демонтажу дверей
Карткові елементиВипускаються двох видів — врізні з фіксацією в схилах та накладні метелики.Привідчиніть двері, підніміть їх вгору й трохи проверніть так, щоб верхня половина петлі знялась з гвинта.
Вкручувані завісиМають вигляд довгих шпильок у дверях та косяку, з’єднаних шарніром або пружиною.Закрийте двері й викруткою підніміть штир в петельній осі, прихопивши зверху пасатижами. Трохи провертаючи, витягніть штир і звільніть полотно.
Приховані петліЯвляють собою естетичний варіант для непомітного кріплення.Демонтаж дверей на прихованих петлях можливий двома методами. При відчинених дверях кріплення розбирають за допомогою викрутки або гайкового ключа, при закритих — знімають з петель захисні ковпачки й вибивають вісь.

Покрокова інструкція з демонтажу дверей

Підхід до процесу демонтажу дверей залежить від цілей операції. Прискорений використовується для заміни старої дверної коробки, щадний зі збереженням рами — якщо ви плануєте надалі повернути конструкцію на місце.

Важливо! Неправильно проведені демонтажні роботи можуть пошкодити не тільки дверний отвір, а й стіни. Це своєю чергою негативно вплине на строки підготовки поверхонь до встановлення нової системи.

Безпосередньо процес демонтажу внутрішніх дверей виглядає наступним чином:

1. Зняття декоративних накладок з петель.
2. Зняття доводчика й відповідної планки з використанням шурупокрута.
3. Акуратне виймання склопакета ножем або стамескою — для цього треба відсунути планку, що утримує скло.
4. Привідчинення з одночасним підійманням дверей і зняття їх з петель різким рухом вгору.
5. Висвердлювання шурупів, які кріплять раму в отворі.
6. Виймання рами за допомогою ножівки або лобзика.

Незалежно від виду конструкції треба зняти всю фурнітуру, накладки, ручки. Фронтальні накладки з залізних дверей знімаються кутовою шліфувальною машинкою, якою зрізають зварювальні шви.

Покрокова інструкція з демонтажу дверей

Поради

Згідно з правилами безпеки, роботи з демонтажу дверей треба починати з нижньої петлі. Враховуючи чималу вагу конструкції, краще залучіть помічника. Всі інструменти приготуйте заздалегідь. А для комфортної роботи та захисту рук вдягніть рукавички.

Якщо знята конструкція буде повертатись на місце, пронумеруйте ві зняті штапики — це полегшить подальші роботи. Всі дрібні елементи помістіть в один пакет, а якщо планується транспортування — упакуйте його додатково в картон.

Відео

Готові спробувати? Дивіться відеоролики — в них детально показані всі нюанси демонтажу дверей. І ставайте до роботи — ми впевнені, у вас все вийде.

Залишилися питання чи потрібна консультація?

Залиште свої дані прямо зараз, і ми вам перетелефонуємо.
  Telegram
  Viber
  Messenger
  Instagram