Переваги встановлення теплових лічильників

Якщо ви користуєтеся центральним опаленням, з великою ймовірністю, тепло йде до вашої квартири дуже старими трубами. Як результат, частина енергії втрачається ще по дорозі до оселі, проте вам доводиться її також оплачувати. Аби уникнути перевитрат на комунальні послуги, багато львів’ян вже замовили встановлення лічильника тепла. Як показує практика, цей крок допомагає скоротити витрати на опалення до 50%.

Переваги встановлення теплових лічильників

Види лічильників тепла

Перш ніж розглянути порядок встановлення лічильників тепла, варто познайомитися з різновидами приладів та вибрати найкращий саме для вашої оселі:

МеханічнийПростий механізм, крильчатка якого обертається під тиском потоку теплої води, що поступає у квартиру по трубах. Має низьку ціну, встановлюється у будь-якому положенні, не споживає електроенергії. Можна встановити на трубу діаметром до 32 мм.
ЕлектромагнітнийОб’єм отриманого тепла він фіксує завдяки створенню електричного струму — чим більша сила струму, тим більше тепла споживається. Для установки теплолічильників електромагнітного типу купуйте товар від надійних виробників — тільки так ви зможете бути впевнені у точності замірів.
УльтразвуковийПристрій фіксує кількість ультразвукових коливань, та на основі цієї інформації підраховує об’єм спожитого тепла. Однак для якісної роботи ультразвукового лічильника по трубах має текти чиста вода без домішок, інакше він буде показувати неточні дані.
ВихровийВсередину труби встановлюється спеціальний пристрій, який створює вихри води. Їх інтенсивність і фіксує лічильник. Може працювати у воді з незначними домішками.

Наша порада — обирайте для власного дому механічний або ж електромагнітний пристрій. Вони найкраще підходять для роботи на старих трубах, всередині яких могло накопичитися багато сміття.

Види лічильників тепла

Основні переваги лічильників опалення

Придбати тепловий лічильник та провести монтаж пристрою варто з таких причин:

 • ✓ простота встановлення — фахівцям знадобиться близько години, аби врізати лічильники в труби та запломбувати їх;
 • ✓ довговічність — якісний прилад легко прослужить десятки років;
 • ✓ економія коштів — як ми вже зазначали вище, витрати на опалення можуть знизитись на 50%!
Відмітимо, що можна встановити як індивідуальний лічильник, лише у власній оселі, так і загальнобудинковий. У другому випадку вам додатково вдасться зекономити на придбанні та монтажі пристрою. Проте, якщо тепло втрачається безпосередньо у будинку, від загального лічильника буде мало зиску, краще зупинитися на індивідуальному.
Основні переваги лічильників опалення

Що потрібно для встановлення лічильника тепла

Аби встановити теплолічильник, потрібно:

1. Подати заяву до організації-балансоутримувача будинку на встановлення квартирного лічильника.
2. Звернутися до теплопостачальної організації та отримати технічні умови на встановлення лічильника тепла.
3. Звернутися до проєктно-монтажної організації для створення проєкту встановлення лічильника тепла.
4. Звернутися з зібраними документами, а також технічним паспортом квартири та самого пристрою, останньою квитанцією за тепло в центр обслуговування клієнтів міської компанії-теплопостачальника. Заявку узгодять протягом тижня, після чого до вас завітають фахівці компанії для обстеження місця під встановлення теплолічильника.
5. Подальший порядок встановлення лічильника тепла полягає у тому, аби організувати роботу монтажників, укласти нову угоду з компанією-теплопостачальником, встановити на прилад пломби.

Загалом весь процес займає від 4 до 5 тижнів.

Чи можливе самостійне встановлення лічильника на тепло

Ні, ця процедура проводиться лише спільно з державними органами та компаніями, які постачають тепло у будинок. Звичайно, можна провести монтаж і самому чи поставити лічильник на батареї, однак за це вас можуть оштрафувати, звинувативши у незаконному пошкодженні тепломережі. Також не забувайте, що для отримання квитанцій згідно з показниками на лічильнику, вам потрібно підписати новий договір з компанією-теплопостачальником.

Залишилися питання чи потрібна консультація?

Залиште свої дані прямо зараз, і ми вам перетелефонуємо.
  Telegram
  Viber
  Messenger
  Instagram