Сучасний ремонт вітальні

Вітальня є серцем квартири чи будинку та свого роду візитівкою оселі. Саме тут вечорами збирається вся родина, сюди запрошують гостей. У невеликому житлі ця кімната може виконувати ще й функцію спальні або робочого кабінету, а також їдальні, суміщеної з кухнею.

Отже, плануючи ремонт вітальні, варто врахувати безліч нюансів, від визначення стилю інтер’єру і зонування площі до вибору оздоблення стін та освітлення. Сьогодні дизайнери готові запропонувати чимало варіантів проєктування, які дозволять створити житло, що поєднує функціональність, комфорт та естетику.

Зрозуміло, що ви навряд чи будете створювати дизайн та робити ремонт самотужки. Проте перед тим, як звернутися до фахівців, потрібно принаймні сформулювати основну ідею, а ще краще — мати уявлення про всі складові ремонту.

Сучасний ремонт вітальні

Капітальний чи косметичний ремонт вітальні

Розглядаючи різні варіанти ремонту вітальні, варто насамперед оцінити свій бюджет та визначитися, який ремонт вам потрібен — капітальний чи косметичний.

Якщо житло давно не ремонтувалося, ви купили квартиру у старому будинку зі стінами та стелею, далекими від ідеалу; підлогою, сантехнікою та електрикою, які потребують заміни — не обійтись без капітального ремонту. В такому разі швидше за все йтиметься не стільки про ремонт вітальні, скільки про переобладнання усієї квартири.

Капремонт включає:

✓ демонтажні роботи;
✓ за необхідності — знесення не опорних стін, встановлення перегородок;
✓ заміну радіаторів;
✓ електромонтажні та сантехнічні роботи (у всій квартирі, будинку);
✓ стяжку підлоги;
✓ вирівнювання та оздоблення стін, стелі, підлоги;
✓ заміну вікон, дверей.

Різновидом капітального ремонту під ключ є євроремонт, який передбачає, зокрема, створення дизайн-проєкту і використання найсучасніших матеріалів та технологій.

Якщо капітальний ремонт вітальні та інших кімнат робився на так давно і потрібно лише оновити оздоблення, виправити дефекти поверхонь, косметичного ремонту буде цілком достатньо.

З чого почати ремонт у вітальні

Якщо йдеться про повне оновлення кімнати, ремонт у вітальні, як і в будь-якому іншому приміщенні, завжди починається з розроблення дизайн-проєкту. Звісно, проєктуванням має займатися фахівець, якій розуміється на особливостях раціонального використання квадратних метрів, а також на сучасних трендах в оформленні інтер’єру.

Проте, щоб дизайнер зміг втілити на житловій площі сучасну стильову концепцію, власникові квартири або будинку потрібно чітко сформулювати свої побажання та враховувати деякі важливі деталі.

1. Визначення функціональних навантажень кімнати.

Йдеться насамперед про розподіл площі. Якщо планується суміщення вітальні з кухнею, слід передбачити обідню зону, яка буде відділена від зон для приготування їжі та відпочинку. При поєднанні вітальні та робочого кабінету варто подбати про зручний і компактний стіл, полички та органайзери, які не займають багато місця, проте необхідні, щоб працювати у комфортних умовах. В однокімнатній квартирі, де вітальня слугує також спальнею, основна увага має акцентуватися на максимальному збереженні вільного простору. Сучасний тренд — мінімум перегородок, найкращим вибором є візуальне зонування.

2. Колірна гама кімнати.

Щоб зробити якісний ремонт у вітальні, зовсім необов’язково купувати дорогі оздоблювальні матеріали. Правильний вибір кольорів та текстур може зробити приміщення красивим і затишним та навіть візуально збільшити простір. Найуніверсальнішими є світлі нейтральні кольори: білий, бежевий, жовтий, блакитний, оливковий. Темні та яскраві відтінки, попри на стереотипи щодо створення пригніченої атмосфери, можуть виглядати досить оригінально й підвищувати мешканцям настрій. Проте для цього потрібно вдало підібрати меблі й домашній текстиль.

Функціональне навантаження кімнати
Кашпо в інтерʼєрі
3. Світло.

Важливими є як його природні, так і штучні джерела. Головне правило: чим більше світла, тим краще. Якщо не пощастило мати велике звичайне або панорамне вікно, збільшити освітленість можна за допомогою світильників. Коли немає змоги прилаштувати велику розкішну люстру, можна використати світлодіодні лампи, зробити багаторівневу підсвітку, встановити торшери чи бра. До речі, освітлювальні прилади можуть виступати засобом зонування площі кімнати.

4. Елементи декору.

Такі, здавалося б, буденні речі, як годинники, статуетки, арткомпозиції, кашпо для вазонів, можуть стати яскравим елементом для вітальні, оформленої у нейтральних тонах. Такі виразні акценти додадуть інтер’єру вишуканості й довершеності.

Вибір стилю інтер’єру вітальні

Вагомою складовою сучасного ремонту вітальні є вибір стилю її оформлення. Тому зупинімося детальніше на можливостях втілення стильових рішень.

Жила кімната має бути не лише затишною та зручною, а й відповідати стилю життя господарів, їх уподобанням, створювати певний настрій. Професійні дизайнери можуть запропонувати велике розмаїття стилів оформлення вітальні — від звичних класики та мінімалізму до урочистого бароко або таємничого колоніального стилю. Оскільки розкіш та екзотику можуть дозволити собі лише досить заможні люди, розглянемо найпопулярніші стилі оформлення інтер’єру, доступні господарям житла з будь-яким бюджетом.

Скандинавський

Скандинавський стиль гармонійно поєднує затишок та функціональність. В таких інтер’єрах переважають холодні пастельні відтінки, але обов’язково присутні яскраві сині, жовті, червоні або зелені акценти. Меблі виготовлені з природних матеріалів, без складної фурнітури. Цей стиль підійде тим, хто мріє про комфортну кімнату з каміном, м’яким килимком та зручним диваном із подушками.

Скандинавський стиль

Лофт

Сучасний стиль із «промисловими» елементами — відкритими трубами, цегляними стінами та високою стелею є противагою розкоші й пафосу, вибором прогресивної молоді. До речі, лофт — це не обов’язково холостяцьке житло. Стиль «промзони» дедалі частіше обирають сімейні люди, родини з дітьми. Відсутність затишку у традиційному його розумінні зазвичай імпонує людям активним та впевненим у собі.

Стиль лофт

Мінімалізм

Характерні ознаки мінімалістичного дизайну — колірна гама, обмежена 2–3 кольорами, багато світла, меблі простої конструкції, максимальна практичність та функціональність кожного елемента інтер’єру. В оформленні вітальні переважають геометричні фігури правильної форми. Яскравим акцентом виступають картини, фото, розпис стін та інші декоративні елементи.

Мінімалізм

Класичний

Ремонт вітальні в класичному стилі — безпрограшний варіант для квартири та приватного будинку. Проте стара добра класика потребує чималих витрат на розкішне оздоблення стін та стелі, купівлю дорогих меблів, штор, люстр. З іншого боку, класичні речі ніколи не виходять з моди, а добротні меблі й матеріали слугують довго, зберігаючи при цьому гарний вигляд.

Класичний стиль

Поради від фахівців

Перш ніж розпочати ремонт вітальні, варто уявити собі результат та ретельно продумати усі деталі. При плануванні ремонту та вибору стилю обов’язково варто зважати на площу й освітленість приміщення, висоту стелі. На основі цих деталей та ваших побажань дизайнер зможе створити проєкт, який відповідатиме потребам і уподобанням усієї родини.

Відео

Залишилися питання чи потрібна консультація?

Залиште свої дані прямо зараз, і ми вам перетелефонуємо.




    Telegram
    Viber
    Messenger
    Instagram