Ремонт підлоги: вибір покриття та технологія проведення робіт

Долівка має пасувати до інтер’єру, бути «тихою» та теплою. Завдяки цьому дім стає більш затишним та комфортним для проживання. Проте ремонт підлоги — завдання не з легких, бо потрібно демонтувати старе покриття, залити стяжку, підібрати новий матеріал та правильно його покласти, щоб не довелося перероблювати все вже за пів року. Тому саме про ремонт підлоги й поговоримо сьогодні.

Коли необхідно ремонтувати підлогу

Коли необхідно замислитись про ремонт підлоги

Звісно, ремонт потрібен, якщо ви вирішили облаштувати теплу підлогу на дровах чи газу. Також покриття потребує заміни чи реставрації, якщо:

✓ є значні просідання в одній чи кількох частинах кімнати;
✓ долівка скрипить під ногами, або відчуваються коливання, коли ви на неї натискаєте ногами;
✓ верхній декоративний шар втратив привабливість;
✓ ви помічаєте темні плями на поверхні дерев’яного паркету, що свідчить про загнивання;
✓ від низу кімнати на стіни підіймається сирість, пліснява;
✓ ви хочете утеплити покриття, аби зробити квартиру теплішою загалом.

За бажання можна замінити долівку в будь-який момент, коли вам цього хочеться. Наприклад, аби вона більше пасувала до інтер’єру.

Підлога пасує до інтер’єру

Видалення старого покриття під час ремонту підлоги своїми руками

Спосіб демонтажу залежить від типу матеріалу:

✓ ламінат знімати найпростіше — спочатку зніміть плінтуси, а потім почергово розберіть усі дошки, за потреби видаліть матеріал, який укладався під них;
✓ стару дерев’яну дошку чи паркет потрібно зривати ломом, гвіздки витягуються цвяходером;
✓ лінолеум чи килимове покриття, що кріпиться на клейку основу, потрібно знімати за допомогою будівельного фену — спочатку нагріваєте, а потім легко видаляєте.

Аби зекономити на ремонті підлоги в будинку, оцініть стан старого покриття. Можливо, його вдасться використати повторно, якщо залити нову стяжку. Найактуальніше це для паркету, який можна реставрувати та покласти назад.

Підготовка та вирівнювання поверхні

Коли базове покриття буде видалено, потрібно провести прибирання, а тоді оцінити стан стяжки. Якщо він задовільний, поверх стяжки укладається шар ізоляції чи утеплювача, а тоді основний матеріал. Основа потребує повної заміни, якщо:

✓ має великі тріщини, місцями шматки цементу можна просто вийняти руками;
✓ промокла від прориву труб чи через просочення вологи від фундаменту;
✓ покрилась грибком.

Під час повної реставрації підлоги заливати стяжку потрібно професійно, використовуючи маячки та рівень. Зазвичай заливається перший базовий шар, після чого потрібно дочекатися його повного висихання, і тоді нанести вирівнювальний шар. Якщо в приватному будинку існує вірогідність промокання, варто також приділити увагу фундаменту.

Підготовка та вирівнювання поверхні

Яким матеріалом застелити підлогу

Для ремонту підлоги в оселі ви можете вибрати будь-який матеріал за власними побажаннями. Причому в різних кімнатах може використовуватися різний матеріал — наприклад, у спальні та вітальні дубова дошка, а на кухні — плитка.

Паркет

Найдорожчий матеріал, який додає оселі особливої розкоші. Буде пасувати до класичних стилів інтер’єру. Тому, якщо ви вже маєте у квартирі паркет, його краще зберегти. Іноді дошки навіть не доводиться знімати — просто проводиться циклювання електричною шліфмашинкою та лакування.

Однак врахуйте, що дерево потребує особливого догляду, і час від часу вам потрібно буде приділяти вашій підлозі увагу — шліфувати її, оновлювати шар лаку. Крім того, натуральна дошка боїться води, тож навіть вологе прибирання в кімнатах, де покладений паркет, треба буде завершувати витиранням поверхні досуха.

Ламінат

Під час ремонту підлоги цей матеріал використовується найчастіше — він має високу зносостійкість та добре переносить вологу, відрізняється привабливим дизайном, легкістю вкладання, а також має доступну ціну. Його можна використовувати у всіх кімнатах, хоча у ванній все ж таки краще покласти плитку.

Ламінат вимагає ідеального вирівнювання стяжки. Також вам знадобляться додаткові утеплювачі, схема кріплень від виробника.

Застелення підлоги ламінатому

Лінолеум

Найбюджетніший варіант. До того ж лінолеум дуже легко застелити власними силами. Матеріал не пропускає вологу, тому зазвичай використовується на кухні. Якщо плануєте використовувати лінолеум під час реставрації підлоги, врахуйте, що існує кілька підвидів цього матеріалу:

✓ тонкий, середній та дуже товстий;
✓ з тканинною, пінною та утепленою основою.

Керамічна плитка

Використовується під час ремонту підлоги у кімнатах з підвищеною вологістю — на кухні та у ванній кімнаті. Також плитку часто викладають на балконі, у коридорі — там, де є перепади температура або велика ймовірність пошкодження.

Плитка може мати різні характеристики міцності — зазвичай на пакувані вказано, призначені ці кахлі для дому чи вуличного використання. Також випускається матеріал у різних розмірах. Стелиться просто по поверхні стяжки.

Укладка плитки на підлогу

Кілька корисних порад з ремонту підлоги у квартирі від спеціалістів

Узагальнимо всю описану вище інформацію та поділимося кількома корисними порадами від спеціалістів:

✓ Заздалегідь плануйте етапи роботи, аби стяжка встигла висохнути до вкладання фінішного покриття.
✓ Враховуйте призначення кімнати — в коридорі, ванній та на кухні краще використовувати плитку.
✓ Проводячи ремонт підлоги, намагайтеся зберігати єдину висоту в усіх кімнатах, окрім ванної — тут рівень може знаходитися на 3–4 см нижче.
✓ Аби пришвидшити висихання стяжки, купуйте сучасні модифіковані розчини, які також мають підвищену міцність.
✓ Обов’язково використовуйте гідроізоляцію під декоративний шар покриття.

А краще — зверніться за допомогою до професійних майстрів. Вони зроблять все набагато якісніше та швидше.

Залишилися питання чи потрібна консультація?

Залиште свої дані прямо зараз, і ми вам перетелефонуємо.




    Telegram
    Viber
    Messenger
    Instagram