Утеплення фасаду мінватою: переваги та особливості

Серед варіантів утеплення квартир та будинків останнім часом домовласники все частіше обирають мінеральну вату. В чому полягають переваги цього матеріалу, чим він кращий за пінопласт та які відмінності утеплення фасаду мінватою — розбираймось сьогодні.

Утеплення фасаду мінватою

Чому і навіщо утеплюють фасади мінватою

Найочевидніша ціль — утеплення будинку. Завдяки зовнішній теплоізоляції, тепло довше утримується в оселі, дозволяючи економити на теплоносіях. Чому саме мінеральна вата? Ось лише чотири найочевидніших причини:

Довговічність матеріалуТермін служби такої обшивки складає мінімум 35 років, адже матеріал стійкий до хімічних та фізичних пошкоджень.
Пожежна безпекаАби вата загорілася, температура навколишнього середовища має піднятися до 500–600 градусів за Цельсієм, що майже неможливо.
Швидкість виконання робітМонтаж мінеральної вати своїми руками займає всього 2–3 дні. Матеріал продається у зручних рулонах, плитах чи матах, які легко кріпляться до стін.
ШумоізоляціяЗдатність блокувати розповсюдження звуків — дуже бажана властивість, особливо коли мова йде про утеплення міських квартир.

Меншою мірою, але й теж важливо: разом із монтажем мінвати на стелі наноситься і декоративний шар, завдяки чому будинок змінює зовнішній вигляд на краще.

Чому і навіщо утеплюють фасади мінватою

Види мінеральної вати

Перш ніж вивчати технологію утеплення фасадів мінватою, варто познайомитися з основними різновидами матеріалу:

СклянаНе боїться високих та низьких температур, стійка до впливу кислотних та лужних середовищ. Однак працювати з нею необхідно лише у захисному одязі, рукавицях, респіраторі та окулярах.
Кам’яна або базальтоваВиготовляється з перероблених кам’яних порід. Дуже екологічний матеріал з високим терміном експлуатації — понад 50 років.
ШлаковаМайже не використовується в будівництві, оскільки має властивість поглинати та утримувати вологу. Тому не купуйте її для утеплення будинку зовні.

Найкращий вибір — утеплення базальтовою ватою або ж скловатою. Матеріали доступні у вигляді рулонів та плит різного розміру. Купуючи його, звертайте увагу на товщину. Врахуйте, що накладати кілька шарів вати один на інший не можна.

Види мінеральної вати

Переваги мінвати над іншими матеріалами для утеплення

Найчастіше для теплоізоляції квартир використовуються мінеральні вати та пінопласт. Обидва матеріали мають майже однакову теплопровідність — у пінопласту 0.036 Вт/(м∙К), а у мінвати — 0.038 Вт/(м∙К), однаково легкі та зручні у монтажі. Проте у мінеральної вати є й довгострокові переваги над основним конкурентом:

Підвищена звукоізоляціяПінопласт фактично не поглинає звуки, тоді як мінвата суттєво знижує не лише повітряні, але й ударні шуми. Головне, на етапі утеплення фасаду мінватою використовувати матеріал з максимально високою щільністю.
ВогнестійкістьВата починає горіти при дуже високих температурах, а пінопласт хоч і не горить, проте під дією полум’я виділяє ядучий дим.
Захист від шкідниківУ плитах з пінопласту запросто можуть завестися щурі, а от мінвату вони не чіпають.
ПаропроникністьНа відміну від конкурента, скловата пропускає пар, а тому не затримує вологу в будинку, тим самим запобігаючи утворенню плісняви.

Проте мінеральні вати коштують дорожче від пінопласту. Також з ними складніше працювати через необхідність мати захисний одяг та респіратори.

Переваги мінвати над іншими матеріалами для утеплення

Технологія утеплення фасадів мінватою

Існує дві технології монтажу:

МокраСтіни будинку попередньо очищаються, вирівнюються, а потім до них за допомогою спеціального клею кріпиться мінвата. Така технологія утеплення фасаду мінватою перетворює стіну та теплоізоляційний шар на єдине ціле, завдяки чому і зберігається тепло. Однак поверх матеріалу ще потрібно накласти армовану сітку, аби він не руйнувався. Після армування на вату наноситься кілька шарів клею, а тоді можна переходити до декорування.
СухаЦей варіант утеплення фасаду мінватою передбачає створення вентильованого фасаду. Суть у тому, що плити мінвати не притискаються до стіни дерев’яного чи цегляного будинку, залишаючи простір для потоків повітря. Для укладки теплоізоляції монтуються спеціальні рейки, в каркас яких і закладаються плити. Зверху кріпляться облицювальні плити, знову ж на певній відстані, залишаючи простір для повітря. Проте, аби стіни не страждали від вологи, попередньо їх потрібно покрити шаром гідроізоляції.

Вибирати технологію кріплення радимо разом з досвідченими майстрами, які професійно оцінять стан будинку та оберуть найкращий метод.

Технологія утеплення фасадів мінватою

Яку мінеральну вату вибрати для утеплення фасаду

Аби вдало купити будматеріал, опирайтеся на такі критерії:

 • різновид — скловата є важчою, має кращу звуко- та теплоізоляцію, проте, якщо зверху на матеріал потрібно нанести тиньк, краще зупинитися на кам’яній мінваті;
 • призначення — безпосередньо на пакуванні виробник вказує, для яких цілей призначений матеріал (фасади, утеплення труб, даху, підлоги);
 • відгуки — читайте відгуки про виробників, консультуйтеся з продавцями, аби придбати дійсно якісний виріб.

Якщо складно прийняти остаточне рішення — зверніться за порадою до будівельників. Краще, якщо утеплення фасаду мінватою буде здійснювати та сама компанія, що займається ремонтом всього будинку під ключ. Так ви точно будете впевнені у якості виконаних робіт.

Залишилися питання чи потрібна консультація?

Залиште свої дані прямо зараз, і ми вам перетелефонуємо.
  Telegram
  Viber
  Messenger
  Instagram