Підключення датчика руху своїми руками

Датчики руху здатні фіксувати пересування людини та передавати цю інформацію на інші прилади. Тому, якщо підключити датчик руху до ліхтаря чи камери відеоспостереження, він буде працювати як кнопка пуску — вмикатиме світло чи запис камери. Такий пристрій можна встановити у квартирі, на сходах перед входом у будівлю та навіть на вулиці. І зараз ми розповімо, як це зробити.

Підключення датчика руху своїми руками

Принцип роботи контролера пересування

Прилад генерує та випромінює один з типів хвиль — ультразвукові, інфрачервоні чи радіохвилі. Коли в поле дії сенсора потрапляє будь-який об’єкт, хвилі відбиваються від нього і прилад фіксує наявність переміщення.

Якщо встановити датчик руху на вулиці та приєднати до прожектора, він буде вмикати світло у відповідь на будь-який рух. Аби ввімкнення не відбувалося, наприклад, через появу собаки чи їжака, радимо купувати спеціальні прилади, здатні ігнорувати маленькі об’єкти, вагою до 10–15 кг.

Де зазвичай проводиться монтаж датчика руху

Місце кріплення приладу залежить від ваших цілей. Якщо пристрій має вмикати світло чи камеру, то закріпити його потрібно безпосередньо біля прожектора та об’єктива. Проте важливо врахувати кілька нюансів:

Де зазвичай проводиться монтаж датчика руху
✓ не можна кріпити датчик поряд з приладами, що дають електромагнітне випромінювання;
✓ монтаж сигналізації та датчиків руху краще проводити якомога далі від кондиціонерів та вентиляторів, аби на прилади не потрапляв інтенсивний потік повітря;
✓ також не варто встановлювати пристрої біля радіаторів тепла;
✓ монтаж необхідно проводити в затіненому місці, куди не потрапляють прямі сонячні промені.

Зазвичай власники квартир та будинків віддають перевагу зовнішньому приладдю та кріплять його над вхідними дверима.

Чи можна підключити датчики руху до системи відеоспостереження

Так, це можливо. В такому випадку пристрій буде вмикати камеру та активувати процес запису відео під час будь-якого пересування у приміщенні чи назовні будинку. Тобто, запис почнеться лише тоді, коли грабіжники проникнуть на приватну власність. Тож ви отримаєте портрети зловмисників.

Аби не перейматися, як встановити датчик фіксації руху, ви можете встановити відеоспостереження вже з вбудованим фіксатором переміщень. Таку опцію має більшість сучасних камер.

Чи можна підключити датчики руху до системи відеоспостереження

Чи можливе підключення датчиків руху до прожектора та сигналізації

Так, сенсори можуть працювати з освітленням та сигналізацією так само як і з відеоспостереженням. Завдяки цьому їх встановлюють на гаражах, автомобілях, прибудинкових територіях.

Плануючи підключення сенсора до освітлення, радимо вибирати пристрій, який буде активуватися лише в нічний час.

Схема підключення датчиків руху

Розглянемо приклад з контролером, який вмикає освітлення. У такому випадку схема дещо нагадує підключення звичайної лампочки з вимикачем. До речі, якщо є потреба у тому, аби лампочку можна було увімкнути у будь-який потрібний момент, до схеми підключення датчика руху, крім самого приладу і лампочки додається вимикач.

Отже, встановлення системи відбувається наступним чином:

1. Від коробки розподілення напруги виводиться дві фази — одна подається на сенсор, друга — на вимикач.
2. Від цих двох приладів також кидається фаза на освітлювальний прилад (або ж це може бути сигналізація чи камера).
3. Коли вимірник спрацює, він направить на електричну лампочку напругу, по аналогії з вимикачем.

Так само можна встановлювати кілька контролерів в одному приміщенні, поєднавши їх з одним прожектором.

Схема підключення датчиків руху

Як під’єднати та налаштувати датчик фіксації руху

Зазвичай у комплекті з пристроєм йдуть дроти, за допомогою яких прилад монтується до проводки будинку. За допомогою шурупів чи саморізів його також потрібно прикріпити до стіни чи стелі.

Далі слід перейти до налаштувань, оскільки стандартний пристрій має 3 регулятори — освітлення, час та чутливість. За першим параметром ви можете налаштувати пристрій так, аби він спрацьовував лише в темний час доби. Час та чутливість визначають, як швидко буде вмикатися світло від сенсора та яка інтенсивність жестів для цього потрібна.

Щоб налаштувати регулятори після підключення датчика руху, спочатку поставте їх у максимальне значення, а потім самостійно тестуйте. За потреби можете знизити чутливість чи швидкість реакції пристрою.

Залишилися питання чи потрібна консультація?

Залиште свої дані прямо зараз, і ми вам перетелефонуємо.
    Telegram
    Viber
    Messenger
    Instagram