Як встановити душову кабіну самостійно

Сьогодні все більшою популярністю користуються душові кабіни. Виробники пропонують широкий вибір: існують відкриті й закриті моделі душових кабін, окремі варіанти поєднують у собі функції гідромасажу і сауни. Бокси можуть поставлятися в зібраному вигляді. Їх легко встановити, але вони не користуються популярністю через габаритні розміри — просто не проходять у пройоми типових дверей квартир чи будинків. Якщо площа ванної кімнати не дозволяє встановити кабіну закритого типу, варто придивитися до варіантів, які можна зібрати на місці.

Підготовчий етап: які потрібні матеріали та інструменти

Перед тим, як купувати й тим паче встановлювати душову кабіну, варто з’ясувати, чи достатній напір води у вашому будинку. Наступний крок — визначитися з місцем розташування сантехніки. Якщо це кут, де немає стоку, доведеться його облаштувати.

Плануєте встановлення душової кабіни власними силами? Заздалегідь придбайте інструменти та матеріали.

Потрібні матеріали:

 • душова кабіна в комплекті або піддон і каркас зі стінками;
 • сифон із гнучкою підводкою;
 • колінчатий патрубок;
 • силіконовий герметик.

Необхідні інструменти:

 • розсувний гайковий ключ;
 • дриль і свердла;
 • будівельний рівень;
 • рулетка, олівець;
 • пістолет під силіконовий герметик.

Рекомендуємо використовувати лише якісні матеріали, щоб уникнути частих ремонтів.

Душева інструменти

Встановлення піддону душової кабіни

Встановлення душової кабіни починається з піддону. Перед монтажними роботами слід звернути увагу на кілька важливих моментів.

 1. Переконайтеся, що підлога рівна. Якщо нерівності незначні, дефект можна усунути, відрегулювавши висоту ніжок піддону за допомогою гайкового ключа. Користуйтеся спиртовим рівнем, щоб виставити піддон правильно.
 2. Зливний отвір піддону в ідеалі має бути розташованим над стоком у підлозі. Якщо ж такої відповідності досягти не вдалося, знадобляться додаткові перехідники та гнучкий шланг.
 3. Підключати піддон до каналізації обов’язково з використанням сифону. Інакше ви постійно відчуватимете неприємний запах із каналізації. Деякі моделі сифонів складаються лише з гнучкого шланга, із якого необхідно сформувати згин потрібної форми.
 4. Усі шви та місця з’єднань необхідно загерметизувати, щоб уникнути протікання води при експлуатації душової кабіни.
Монтаж піддону

Як самостійно зібрати душовий бокс

Після встановлення піддону проводять монтаж самої кабіни. І перше, що вам необхідно — уважно прочитати, як скласти душову кабіну в інструкції виробника. Це дуже важливо, адже монтаж різних душових кабін може кардинально різнитися.

Далі навіть якщо ви придбали в комплекті піддон і каркас із панелями, перевірте їхню сумісність. Акуратно розпакуйте елементи стінок. Пам’ятайте, що скляні елементи досить крихкі.

 1. Перший етап — складання та встановлення металевого каркаса. Перед кріпленням елементів каркасу перевірте, чи вирівняні вони з обох боків.
 2. Після того, як металевий каркас зібрано, рекомендуємо розмістити його на верхній частині піддону і переконатися, що вони правильно поєднуються між собою.
 3. Використовуючи спиртовий рівень, перевірте суворо вертикальне розташування обох стійок каркасу. Зробіть на стіні позначки, де необхідно зробити отвори для кріплення рами.
 4. Просвердліть отвори в стіні. Перед свердлінням переконайтеся, що в цьому місці не проходять водопровідні труби чи електричні кабелі.
 5. Вставте в отримані отвори пластикові дюбелі необхідного розміру. Безпосередньо перед кріпленням каркасу нанесіть герметик на частину, яка буде прилягати до стіни.
 6. Закріпіть каркас шурупами. Слідкуйте, щоб між рамою і стінами не залишалися щілини. Приберіть залишки силікону перш ніж він застигне. Потім це зробити буде складно.
 7. Дотримуючись інструкції виробника, закріпіть бокові панелі. Використовуйте викрутку, щоб встановити кріплення, що входять у комплект.
 8. Встановіть ролики та ущільнювачі на двері душової кабіни та закріпіть їх.
 9. Вставте ролики дверей у канали та перевірте, чи легко вони ковзають. Відрегулюйте ролики, не докладаючи великих зусиль, щоб не пошкодити крихкі конструкції.
 10. Завершальний етап — прикріпити дверну ручку та загерметизувати всі шви. Нанесіть силіконовий герметик, приділяючи особливу увагу місцям примикання каркасу до піддона. Пістолет тримайте під кутом 45°. Зачекайте, доки герметик висохне.

Якщо ви дотримувалися всіх рекомендацій, після висихання герметику можете сміливо користуватися боксом за призначенням.

Монтаж каркасу

Ще кілька порад щодо вибору та монтажу душової кабіни

Вибір душової
 • У магазині, обравши модель, станьте у піддон, переступіть з ноги на ногу. Якщо піддон під вашою вагою скрипить та деформується, краще обрати іншу модель.
 • Краще покриття для стінок та дверцят — зі спеціальним противлаговим покриттям, завдяки якому вода стікає зі стін, не затримуючись. Це полегшить догляд за кабіною та допоможе уникнути надмірної вологості у ванній кімнаті.
 • Для надійної експлуатації необхідно добре загерметизувати місця з’єднань каркасу і піддону, піддону і стіни.

Відео

Досі вагаєтесь? Спеціально для вас ми підібрали відеоінструкцію, яка остаточно вас переконає: встановлення душової кабіни до снаги навіть майстру-початківцю. Трошки часу, уважності та акуратності — і можете насолоджуватися результатом.

Telegram
Viber
Messenger
Instagram