Промивка системи опалення: коли та як її роблять

Кожного року всередині радіаторів у вашій квартирі накопичується купа сміття. Як наслідок, оселя не прогрівається, доводиться використовувати додаткові джерела тепла, виникає ризик того, що котел вийде з ладу. Тому сьогодні розповімо, що таке промивка систем опалення та як ця проста процедура допоможе заощадити ваш бюджет. Додатково порадимо, куди звернутися, якщо треба почистити радіатори, підключені до загальної мережі теплопостачання.

Промивка радиаторів

Як зрозуміти, що необхідна промивка системи опалення

Найперший дзвіночок — холод у квартирі. Проте до зниження температури в оселі може призвести некоректна робота котельні, використання неякісного вугілля чи газу. Впевнитись у наявності забруднення в радіаторі допоможе простий експеримент — обмацайте рукою кожну деталь радіатора. Якщо помічаєте, що вони мають різну температуру — 100-відсотково є забруднення або ж зайве повітря.

Звідки бруд всередині батареї? Він потрапляє в систему різними шляхами:

разом із водою, яка закачується в систему парового опалення без проходження фільтрації;
внаслідок нагрівання води та виділення з неї солей — накипу, який найчастіше спричиняє потребу в промивці чавунної батареї;
внаслідок тривалого чи некоректного використання системи, що призводить до появи іржі, руйнування стінок труб, накопичення сміття.

Аби знизити вірогідність накопичення сміття надалі, під час чищення труб та радіаторів варто також правильно відкоригувати тиск, щоб в систему не потрапило повітря. Зокрема, фахівці радять встановлювати кран Маєвського.

Як зрозуміти, що необхідна промивка системи опалення

Основні різновиди чистки системи опалення та їхні особливості

Способів очищення труб існує кілька, однак кожен має на меті прибрати всі забруднення, у тому числі накип та іржу. Перерахуємо основні та найефективніші.

Хімічна

Виконується за допомогою спеціальної речовини, яка закачується в систему опалення разом із водою. У процесі хімічної промивки системи домашнього опалення в розчині починають діяти реагенти, які руйнують накип та інше сміття. Робота може проводитися безпосередньо в опалювальний період.

Такий варіант чистки раціонально використовувати в приватних будинках, де ви повністю контролюєте весь теплообмінник. Проте вона може виявитися малоефективною, якщо радіатори використовувалися впродовж десятиріч та всередині системи накопичилося занадто багато бруду.

Гідропневматична

Гідропневматична промивка системи опалення — складний метод, який потребує спеціального устаткування та проводиться лише кваліфікованими фахівцями. Аби очистити батареї, у них під тиском подається потік води та повітря. Ефект від такого промивання вражає:

 • ✓ видаляються всі корозійні елементи;
 • ✓ вимиваються навіть донні та мулисті відкладення;
 • ✓ метод підходить для очищення «теплої підлоги».

Гідродинамічна

Метод націлений на видалення накипу. Для цього до системи підключають спеціальні насадки, які подають тонкі струмені води під високим тиском. Гідродинамічна промивка ідеально підходить для очищення старих чавунних батарей, проте проводитися має лише фахівцями.

Замовлення такої послуги коштує приблизно у 2 рази дешевше, ніж повна заміна труб та радіаторів. Водночас ефект від очищення стає помітним відразу після запуску опалення.

Гідропневматична промивка системи опалення

Нюанси, які варто врахувати під час промивки системи опалення

Промивання радіаторів — це досить складне завдання, особливо у випадку роботи з централізованою системою подачі тепла. У будь-якому разу доведеться закуповувати або хімікати для хімічного промивання, або купувати/ орендувати спеціальне устаткування, працювати з яким без підготовки небезпечно.

Окрім безпосередньої чистки, необхідно:

оцінити якість роботи, провести дезінфекцію;
закачати в труби воду з максимально низьким вмістом повітря, яке частково спричиняє утворення забруднень, зниження енергоефективності;
скласти акт проведення робіт.

Тому, якщо бажаєте знизити витрати на опалення оселі, а також перестати боятися за котел, який видає незрозумілі звуки під час роботи, звертайтеся до фахівців. Досвідчені працівники приїдуть із власним професійним устаткуванням, швидко перевірять стан системи та визначать найефективніший спосіб промивки. Після цього проведуть усі необхідні роботи та нададуть детальний звіт, а також акт проведених робіт.

Залишилися питання чи потрібна консультація?

Залиште свої дані прямо зараз, і ми вам перетелефонуємо.
  Telegram
  Viber
  Messenger
  Instagram