Укладка ламінату своїми руками

Одна з причин популярності ламінату — простота його укладання. Дошки вже мають спеціальні пази, завдяки яким навіть людина без жодного ремонтного досвіду зможе зібрати покриття за лічені хвилини.

Проте, як і кожна справа, монтаж ламінату має свої нюанси та особливості. Тому сьогодні розповімо, як правильно підібрати матеріал, акліматизувати його, розрахувати можливість розширення та найголовніше — як стелити ламінат самому та не зіпсувати при цьому підлогу.

Укладка ламінату своїми руками

Вибираємо ламінат і підкладку

Естетичні вподобання у всіх різні, тому радити колір, візерунок та форму (прямокутник чи квадрат) ми не будемо. А лише нагадаємо обов’язково звернути увагу на зносостійкість виробу, яка позначається класами. Для дому ідеально підходить ламінат від 31 до 34. Чим вищим є клас, тим кращими є показники вологостійкості та стійкості до подряпин, ударів, вищою буде і ціна. На особливості монтажу ламінату цей показник не впливає.

Приділіть багато уваги й пошуку підкладки — матеріалу, який стелять поверх цементної стяжки безпосередньо під ламінат. Підкладка забезпечує ізоляцію від вологи, шумів, допомагає зберігати тепло. Також вона дає змогу нівелювати незначні нерівності поверхні до того, як стелити ламінат. Найпоширеніші матеріали для виготовлення підкладок:

ПінополістиролУніверсальний матеріал, відрізняється довговічністю та не пропускає вологу.
ПробкаНайекологічніший варіант, однак таку підкладку можна використовувати лише в сухих кімнатах, наприклад, у дитячій.
ПропіленДає змогу постелити ламінат навіть на нерівній поверхні, з часом може просідати через інтенсивні навантаження.
Підкладка з фольгоюКупуйте її, якщо прагнете покращити теплоізоляцію.
ПоліетиленВаріант для кімнат, де на підлогу може потрапляти багато води

Купуючи підкладку, шукайте товщину 5 мм — з часом вона сяде до 3–4 мм. Однак для повної звукоізоляції й цього буде недостатньо. Тож, якщо для вас принципово важливо не чути сусідів, варто придбати підкладку товщиною 10 мм — це найвищий показник.

Підготовка поверхні для укладки ламінату

Перед тим, як стелити ламінат на підлогу, просушіть приміщення — максимально допустимий показник вологи становить 70 %. Поверхню під ламінат потрібно вирівняти:

  • ✓ бетонну поверхню краще додатково залити цементною стяжкою;
Вирівнювання підлоги під ламінат: цементна стяжка
  • ✓ дерев’яне покриття фахівці радять зняти, або ж вирівняти рубанком, листовою фанерою, прибравши щілини, гнилі дошки.

Вирівнювання підлоги під ламінат фанерою

Допустимий перепад висоти поверхні під встановлення ламінату — 2 мм на 1 квадратний метр. При більшому перепаді дошки можуть тріснуть, якщо на таку підлогу поставити тяжкі меблі чи побутову техніку.

Останнє завдання перед тим, як стелити ламінат, — прибирання. Використовуйте будівельний пилосмок, аби прибрати всі порохи, які можуть стати причиною розвитку грибка чи змінити кут нахилу підлоги.

Як правильно покласти ламінат

Першочергово оцініть кімнату та визначте, як стелити матеріал — вздовж найдовшої стіни, впоперек чи діагонально. Перший варіант вважається найекономнішим, після останнього зазвичай залишається найбільше обрізків. Вкладання поперек також вимагає багато роботи, оскільки дошки доведеться обрізати. Однак такий підхід дає змогу візуально збільшити розміри кімнати, що найбільш актуально для коридорів. Також можливе укладання дощок «ялинкою», як паркет.

Вирішивши, як стелити ламінат, оберіть напрямок руху робіт — краще починати від найдальшої до дверей стіни. Тоді починайте роботи:

1.Дозвольте матеріалу акліматизуватися в приміщенні, де ви плануєте його стелити.Внесіть дошки в кімнату та звільніть від поліетиленової обгортки, залиште на 48 годин. Це дасть змогу уникнути деформації підлоги в майбутньому. Оптимальні умови акліматизації — вологість повітря 50–60% та температура 19–20 °С.
2.Перед тим, як покласти ламінат, застеліть підкладку.Лишіть її для акліматизації на кілька годин, а потім стеліть на підготовлену поверхню, у стик зі стінами. Накладати частини підкладки одна на одну не можна — просто скріпіть місця стику будівельним скотчем. Якщо підкладка має рельєфну сторону, вона вкладається вниз до стяжки. Фольгована підкладка стелиться фольгою доверху.
3.Починайте вкладати ламінат від кутка.Заздалегідь вивчіть, як саме скріплюються дошки — замком чи клік-системою. У першому випадку кожну нову дошку потрібно вкладати в паз першої. Аби з’єднати ламінат клік-системою, другу дошку потрібно вставити в першу під кутом 45°, а тоді опустити вниз — водночас ви почуєте характерний звук.
4.Почавши стелити ламінат, приготуйтесь до необхідності обрізання дощок.Однак не поспішайте з цим — спочатку покладіть усі дошки, які вміщуються в простір цілими, а тоді починайте «підганяти» залишки під пусті частини підлоги.
5.Залиште простір між стіною та дошками.Так матеріал зможе «рухатися» у разі зміни температури, вологості, навантаження. Проміжок видно не буде — він закриється плінтусами.

Професійний працівник, який знає, як стелити ламінат, впорається з завданням упродовж 1 години. Новачку варто виділити на одну кімнату один день.

Як правильно покласти ламінат

Інструменти, що стануть у пригоді

Ще одна складність для власника оселі, який вирішив самостійно стелити ламінат, — потреба в спеціальних інструментах. Доведеться придбати або ж позичити в друзів:

  • ✓ киянку — допоможе вирівняти покриття;
  • ✓ добійник — використовується для підгону дощок під час їх стикування;
  • ✓ клинки — вставляються між стіною та ламінатом, аби між ними лишився необхідний простір в 10 мм;
  • ✓ скоби — допомагають стелити ламінат в останньому ряді, слугують фіксаторами;
  • ✓ олівець, метр та лінійку — за їх допомогою ви зможете виміряти довжину дощок для подальшого обрізання, а також намітити лінію зрізу;
  • ✓ електролобзик — допоможе легко та швидко обрізати матеріал під потрібні параметри.

Тепер ви знаєте, як стелити ламінат, та можете прийняти остаточне рішення, робити це самостійно чи запросити фахівців. Будівельники RBK Kronos завжди прийдуть на допомогу та виконають усі роботи з гарантією якості.

Залишилися питання чи потрібна консультація?

Залиште свої дані прямо зараз, і ми вам перетелефонуємо.




    Telegram
    Viber
    Messenger
    Instagram