Фарбування стін як альтернатива шпалерам

Донедавна найпопулярнішим способом оздоблення внутрішніх стін будинку або квартири були шпалери. Цей матеріал дозволяє за невеликі гроші зробити якісний ремонт та втілити у життя будь-які стильові рішення. Однак сьогодні існують альтернативні варіанти, найбільш практичний та доступний — фарбування стін. Метод підходить для тих, хто вирішив зробити ремонт своїми руками, проте не має належного досвіду.

У цій статті розповімо, як самому обрати фарбу, підготувати стіни, як красити стіни щіткою, валиком і краскопультом та працювати з різними кольорами.

Фарбування стін як альтернатива шпалерам

Переваги фарбування стін

Пофарбовані стіни вже досить давно перестали асоціюватися за офісами та кабінетами офіційних установ. Натомість є чималий вибір фарб, які дозволяють створювати різноманітні ефекти — мерехтіння, перламутру, велюру, піску тощо.

До переваг декоративного фарбування стін, зокрема, належать:

велике розмаїття фарб різних кольорів, фактур, якісних характеристик та цінових категорій;
універсальність — фарбування стін підходить для декорування жилих кімнат (спальні, вітальні, дитячої), а також кухні, коридору та санвузлів;
можливість швидко і недорого змінити дизайн приміщення;
стійкість до миття більшості видів фарб;
довший термін служби фарбованих покриттів у порівнянні зі шпалерами;
відсутність стиків;
ремонтопридатність — у разі пошкодження на поверхню завжди можна нанести фарбу поверху;
легкість нанесення фарби — з роботою впорається навіть людина без досвіду, до того ж пофарбувати стіни можна самотужки, помічники не потрібні.

Таким чином, пофарбовані стіни — це найкращий варіант для родин з дітьми та власників активних і непосидючих домашніх улюбленців.

Переваги пофарбованих стін

Правильний підбір фарби для стін

Вирішуючи питання, чим фарбувати стіни у кімнаті, варто розуміти: фарба для зовнішніх стін для оздоблення житлового приміщення не підійде. Тобто на банці має бути вказано, що товар призначений саме для внутрішніх робіт. Для фарбування стін у приміщеннях можна використовувати фарби кілька видів:

ВодоемульсійніЕкологічно чистий, універсальний продукт коштує недорого. Зазвичай така фарба продається у білому кольорі, для забарвлення використовують пігмент. Витрачається матеріал дуже економічно, проте тримається недовго. Для стін краще обирати більш стійкий різновид водоемульсійної фарби — вододисперсійну, придатну для використання у вологих приміщеннях. Поверхню, пофарбовану вододисперсійною фарбою, можна мити.
АкриловіВиготовляються на основі акрилових смол, біла маса колерується барвниками. Отримане кольорове покриття є стійким до вицвітання, легко миється та може застосовуватися для стін, схильних до сирості. Тримаються акрилові фарби міцно та довго. Єдиний мінус — висока ціна.
ЛатексніПродаються зазвичай у білому кольорі, перед роботою їх треба змішувати з барвником. Інколи можна зустріти у продажі готову кольорову фарбу. Як і попередні види, латексні фарби є водорозчинними. Пофарбована поверхня висихає лише за 20–60 хвилин. Латексним шаром можна покривати бетон, штукатурку, гіпсокартон та навіть структурні шпалери. Латекс має міцний водовідштовхувальний ефект, добре миється, проте у порівнянні з водоемульсійним покриттям та акрилом швидше втрачає яскравість кольору та коштує значно дорожче.
СиліконовіОсновним компонентом матеріалу є емульгована силіконова смола, яка після висихання створює водонепроникну поверхню, що водночас пропускає повітря й пару. Висока еластичність дозволяє покриттю маскувати тонкі тріщини. Перевагами силікону також є висока стійкість до забруднень та низька ймовірність розмноження на поверхні мікроорганізмів. Проте через дорожнечу матеріал використовують в основному для декорування окремих ділянок, створення комбінованих покриттів.

Зверніть увагу: емалі, алкідні та олійні фарби — не найкращі варіанти для оздоблення внутрішніх стін.

Правильний підбір фарби для стін

Валик чи пульверизатор

Перед тим як покрасити стіни, потрібно підготувати не лише фарбу, а й інструменти та допоміжне приладдя для роботи.

Для фарбування стін знадобляться:

  • ✓ малярна драбина;
  • ✓ шпателі;
  • ✓ губка або наждачний папір для шліфування;
  • ✓ малярна стрічка.
Безпосередньо для нанесення покриття потрібні:

  • ✓ пензлі;
  • ✓ валик з відром або лотком;
  • ✓ пульверизатор (фарбопульт).

Пензлі зазвичай використовують для фарбування важкодоступних ділянок. Застосування розпилювача (фарбопульта) є доцільним, якщо потрібна обробка великих площ. Пульверизатори бувають ручними, електричними та пневматичними. Автоматичні системи дозволяють працювати швидко, проте коштують дорого, купувати їх для домашнього застосування невигідно. Ручні розпилювачі підходять для роботи лише з дуже рідкими фарбами.

Валик чи пульверизатор

Найкращим інструментом для фарбування стін у приміщеннях житлового будинку, квартири є валик. У продажу можна знайти валики різних розмірів з:

поролону — для легких покриттів на водній основі;
поліаміду — універсальні, з маленькими ворсинками;
поліакрилу — для усіх видів фарби, мають ворсинки різної довжини;
велюру — для гладких поверхонь;
хутра — універсальні, проте можуть залишати ворсинки.

Окрім звичайних, для оздоблення стін майстри застосовують рельєфні, текстурні, структурні та фактурні валики.

Який колір обрати

Обираючи колір для покраски стін, слід пам’ятати, що стіна слугує фоном для меблів, картин та різноманітних елементів декору. Якщо бажаєте акцентувати на цих предметах увагу, надайте перевагу спокійним відтінкам.

На колірну палітру також впливає освітленість приміщення та розташування вікон.

Отже, для північних та затемнених кімнат найкращим варіантом будуть кольори теплих відтінків:

  • ✓ жовтий;
  • ✓ жовто-рожевий;
  • ✓ золотавий;
  • ✓ жовто-зелений.
Для фарбування стін південних, світлих приміщень підійдуть кольори:

  • ✓ блакитний;
  • ✓ фіолетовий;
  • ✓ бузковий;
  • ✓ блакитно-зелений.

Вітальні зазвичай оздоблюють у світлих, проте досить яскравих відтінках, спальні — у спокійних тонах. Світлий колір передпокою допоможе візуально збільшити простір. Для кухні варто обирати кольори з прохолодної палітри або, навпаки, яскраві — жовтий, зелений чи помаранчевий. Для дитячої кімнати гарною ідеєю буде поєднання кількох кольорів. Ідеальне забарвлення стін робочого кабінету — коричневий, бежевий, сірий чи зелений.

Який колір обрати

Практичні поради щодо фарбування стін

Щоб отримати насправді гарний результат, до процесу фарбування стін необхідно підготуватися заздалегідь, особливо, якщо стіни оздоблюються після шпалер. Поверхня під фарбове покриття має бути ідеально гладкою, без жодних тріщин та нерівностей. Для цього її покривають шаром шпаклівки та ретельно шліфують губкою або наждачним папером.
Уважно читайте інструкцію до фарб. Адже деякі з них треба наносити одразу після висихання штукатурки, інші — через місяць.
Обов’язково перед початком робіт застеліть підлогу плівкою, заклейте малярною стрічкою дверні коробки, розетки, вимикачі.
Здійснюйте фарбування стін зверху донизу. Якщо ви працюєте валиком, для отримання рівномірного покриття спочатку наносіть фарбу горизонтально, потім — вертикально.
У разі виникнення труднощів та побоювань отримати не той результат, на який ви очікували, звертайтеся до фахівців RBK-Kronos. Наші майстри виконають роботу швидко та якісно.

Відео

Залишилися питання чи потрібна консультація?

Залиште свої дані прямо зараз, і ми вам перетелефонуємо.




    Telegram
    Viber
    Messenger
    Instagram