Шпаклювання гіпсокартону: підказки та поради

Гіпсокартон — універсальний будівельний матеріал, яким обшивають стіни, стелю та навіть роблять з нього міжкімнатні перегородки. Проте після монтажу поверхня матеріалу не завжди залишається рівною, а тому її доводиться вирівнювати тиньком. Коли проводиться шпаклювання гіпсокартону, як правильно це робити та інші корисні поради шукайте в статті.

Шпаклювання гіпсокартону: підказки та поради

В яких випадках необхідно шпаклювати гіпсокартон

Зазвичай гіпсокартон — це ідеально рівний матеріал, який не потрібно додатково вирівнювати. Проте потреба у нанесенні тиньку може виникнути у таких випадках:

✓ матеріал пошкодився під час транспортування;
✓ стіна, до якої кріпиться гіпсокартон, має незначні нерівності, які можна легко виправити шпаклюванням гіпсокартону;
✓ на місці, де закручувалися саморізи, залишились вм’ятини, які потрібно прибрати;
✓ за допомогою тиньку треба вирівняти шов між гіпсокартонними плитами.

Тобто, коли мова йде про шпаклювання стелі з гіпсокартону, зовсім не обов’язково на неї наноситься 5-міліметровий шар тиньку. Зазвичай робота обмежується дрібним вирівнюванням поверхні на стиках та біля саморізів.

Шпаклювання гіпсокартону

Чи потрібне шпаклювання гіпсокартону під шпалери

Іноді цупкі шпалери з яскравим малюнком клеять на гіпсокартонну стіну без попереднього тинькування, і результат роботи виглядає просто ідеальним. Але професійні майстри наполягають на тому, що шпаклювання гіпсокартону перед наклеюванням шпалер є обов’язковим через такі причини:

✓ якщо шпалери наклеїти безпосередньо на гіпсокартон, пізніше полотна можуть знятися разом з частиною будівельної плити;
✓ крізь світлі шпалери може просвічувати гіпсокартонна плита, яка зазвичай має блакитний відтінок;
✓ коли ви обираєте тонкі шпалери, крізь них буде видно навіть міліметрові нерівності.

Вибираємо якісний тиньк

Для вирівнювання гіпсокартону використовується кілька різновидів тиньку (шпаклівки):

ГіпсоваПластична, ідеально підходить для внутрішніх робіт, оскільки не має токсичного запаху. Відрізняється низькою ціною.
АкриловаМоже використовуватися як всередині будинку, так і зовні. Набагато легше наноситься, а тому частіше використовується для шпаклювання стелі з гіпсокартону. Продається відразу у готовому вигляді, проте коштує значно дорожче від гіпсової.
Вибираємо якісний тиньк

Зверніть увагу, що існує стартова та фінішна шпаклівка. Перша використовується для вирівнювання великих ям, замазування проміжків між плитами. Стартова шпаклівка має більшу фракцію частинок, міцніше кріпиться. Тинькування фінішною шпаклівкою дає змогу створювати ідеально рівну поверхню, оскільки суміш складається з максимально дрібних фракцій.

Технологія шпаклювання гіпсокартону та корисні поради

Ось проста інструкція, яка допоможе вам швидко пройтись з тиньком по гіпсокартону і зробити стіни оселі максимально рівними:

1. Нанесіть ґрунтовку у два шари та дайте час на висихання.
2. Приготуйте розчин шпаклівки, якщо ви його не придбали у готовому вигляді. Ідеальний тиньк має консистенцію густої сметани, яка тримається на шпателі, є однорідною.
3. Найперше щільно закрийте саморізи розчином.
4. Використовуючи стартову шпаклівку, пройдіться по найбільш грубих місцях, де є вгини від саморізів, діри на стиках.
5. Працюючи широким шпателем, нанесіть на всю поверхню стіни шар стартового тиньку. Його товщина має бути такою, аби вирівняти всі вигини. Для того, аби побачити нерівності, використовуйте додаткове освітлення — спрямовуйте прожектор з боку, і тоді на місці ям ви побачите тіні.
6. Після повного висихання шару шпаклівки за допомогою будівельного валика нанесіть ґрунтовку.
7. Завершуйте шпаклювання гіпсокартону фінішним тиньком. Спочатку нанесіть шпаклівку під максимальним нахилом шпателя, а потім тримайте інструмент під кутом 70 градусів, щоби забрати надлишки. Працюйте з двома шпателями одночасно, аби на одному тримати запаси тиньку, а другим працювати.

Далі залишається лише зачистити поверхню абразивним папером і можна переходити до фарбування чи наклеювання шпалер.

Технологія шпаклювання гіпсокартону

Шпаклювання швів гіпсокартону

Якщо заповнити шви недостатньою кількістю тиньку або не закрити іншими матеріалами, пізніше на їх місці можуть утворитися тріщини. Це буде особливо помітно, якщо стіну пофарбувати. Тому в процесі шпаклювання гіпсокартону стики закривають спеціальною сіткою. Кріпиться вона тиньком або клеєм ПВА. Також продається сітка з клейким шаром. Зверху на сітку також важливо нанести шар тиньку.

Якщо на стиках залишились дуже великі «рівчаки», їх краще закрити скловолоконним полотном. Його також можна кріпити клеєм ПВА.

Залишилися питання чи потрібна консультація?

Залиште свої дані прямо зараз, і ми вам перетелефонуємо.




    Telegram
    Viber
    Messenger
    Instagram