Ламінат чи лінолеум: що краще — думка експерта

При плануванні ремонту, постає питання, яку підлогу краще купити? Якщо обирати серед доступних за ціною варіантів, рішень залишається усього два: ламінат або лінолеум. Давайте розбиратись, що тепліше, довговічніше та естетичніше.
ламінат-лінолеум

Ламінат чи лінолеум: плюси та мінуси матеріалів

Ламіноване покриття для підлоги, яке в народі називають ламінатом, — багатошаровий матеріал, основою якого є плита ДВП чи ДСП. Крім основи до складу входять шари спеціального паперу, обробленого меламіновими смолами. Зовнішній вигляд ламінованих планок імітує будь-які текстури, зокрема, паркет чи дерев’яну підлогу. При цьому якісні показники ламінату вищі за лакове покриття паркету.

Серед інших матеріалів для підлоги ламінат виділяється стійкістю до різних механічних впливів завдяки ламінаційній плівці.
Лінолеум — покриття для підлоги із полімерів чи натуральної сировини. Випускається в рулонах. Завдяки стійкості до зношування, доступній ціні та широкому вибору кольорів його часто обирають для підлоги в приватних помешканнях та громадських закладах.

Порівняння лінолеуму та ламінату

Порівняння ламінату та лінолеуму

Вартість

Чи відрізняються за ціною ламінат і лінолеум? Все залежить від того, який саме ламінат чи лінолеум ви вирішите вибрати:

  • Натуральний лінолеум вийде дорожчим за середній ламінат (600–900 грн/м.кв.), оскільки має переваги за критерієм безпеки та є екологічнішим.
  • Покриття ПВХ приблизно вдвічі дешевше ламінату середньої якості, тоді як характеристики ламінату у цьому випадку вищі за лінолеум.

Таким чином, ламінат для підлоги обійдеться дорожче за синтетичний лінолеум, однак за сукупністю якісних характеристик і терміну експлуатації ці витрати обґрунтовані. Покриття ПВХ — доступний варіант для бюджетного ремонту в кватирі, чи на дачі або в гуртожитку.
підлогові покриття у розрізі

Безпека

Однозначно виділити всі за та проти ламінату чи лінолеуму в плані безпеки досить складно:

  • Обидва покриття мають гладку поверхню, що становить певну небезпеку для маленьких дітей та літніх людей. Тому у передпокої або кухні ці покриття можуть становити загрозу.
  • Обидва матеріали мають у складі полімерний клей, який може викликати алергію. У складі полімерного лінолеуму також присутні формальдегіди. Щоб уникнути впливу шкідливих речовин, перед покупкою слід уважно ознайомитись із супровідними документами, у яких вказується, призначений матеріал для жилих чи технічних приміщень.
  • Щодо пожежної безпеки: ламінат не здатен загорітися від сірника, недопалка чи свічки, яка упала на підлогу. Небезпека виникає пізніше, при виникненні відкритого вогню. Покриття ПВХ ж починає одразу тліти та виділяти отруйний газ.
безпека лінолеуму та ламінату

Простота укладання

І ламінат, і лінолеум прості в укладці та не потребують особливих будівельних навичок. Обидва покриття укладають на рівну основу. Для обох матеріалів допустимий перепад площини по висоті становить не більше 0,3 см.
Покриття мають свої відмінності в укладці:

  • Під ламінат укладається підложка (спінений полістирол). Для лінолеуму підложка не є обов’язковим елементом.
  • Ламінат легко збирається. Лінолеум не надто зручний у монтажі, особливо якщо використовується цільний відріз на всю площину.
  • Для укладання ламінату клей не використовується. Лінолеум настилають за допомогою клейових сумішей або спеціального скотчу.
  • На укладання ламінату витрачається більше часу через необхідність підганяти та стикувати дошки. Якщо для укладання лінолеуму необхідно виносити всі сторонні речі з приміщення, процес також буде тривалим.
укладка лінолеума і ламіната

Догляд та термін експлуатації

Який же матеріал практичніший: ламінат чи лінолеум? Щоб зробити однозначний висновок, давайте розглянемо характеристики обох матеріалів.

Характеристики ламінату:

  • Тверда поверхня, стійка до ударів, ходьби на підборах та подряпин домашніх тварин.
  • Можливість провести ремонт окремої частини покриття завдяки замковому з’єднанню плашок. При пошкодженні певної ділянки достатньо просто замінити одну ламель іншою. Щоправда, якщо пошкодження трапилося в середині приміщення, доведеться розібрати значну ділянку підлоги.
  • Довговічність ламінату вища — виробники гарантують до 50 років, у той час, як термін експлуатації лінолеуму — у середньому 15 років.
  • Непрактичний ламінат в плані догляду. Він боїться води та абразивних засобів чищення.
характеристики ламінату

Характеристики ПВХ покриття:

  • Його можна стелити у будь-яких приміщеннях — волога і запахи не проникають у структуру покриття.
  • Легкість у догляді — ПВХ матеріал можна чистити будь-якими засобами із великою кількістю води (за умови безшовної укладки).
  • Невелика ціна дає змогу змінювати покриття досить часто. Це актуально, наприклад, у дитячих кімнатах, де інтер’єр змінюється частіше, ніж у будь-якій іншій частині квартири.
  • Лінолеум не практичний в плані ремонту. Підпалини від бенгальських вогнів, дірки від гострих предметів замаскувати не можливо. Для заміни покриття демонтують всю площу покриття.
Характеристики лінолеума

Що краще, ламінат чи лінолеум — думка експерта

Однозначні висновки щодо того, яке покриття для підлоги краще — ламінат чи лінолеум, зробити неможливо.
При виборі не варто орієнтуватися лише на ціну чи зовнішній вигляд матеріалу. У кожному окремому випадку слід брати до уваги особливості квартири чи будинку, очікування мешканців від покриття щодо довговічності, безпеки та практичності.

Відео

Ще більше відмінностей в обох матеріалах ви відмітите для себе, переглянувши відео.

Вибачте, відео знаходиться у виробництві. Обов’язково поверніться на сторінку згодом.

Залишилися питання чи потрібна консультація?

Залиште свої дані прямо зараз, і ми вам перетелефонуємо.




    Telegram
    Viber
    Messenger
    Instagram