Яка фарба для стін є найкращою. Поради фахівця

Застосування лакофарбових покриттів є найдешевшим варіантом оздоблення, який водночас надає широкі можливості щодо вибору колірної гами. Не менш важливо і те, що фарбування стін — один з найпростіших видів інтер’єрних робіт, який можна виконувати самостійно, без залучення фахівців. Процес не потребує навичок та досвіду, з роботою легко впорається навіть людина, яка жодного разу не робила ремонт власноруч. Достатньо дотримуватися загальних правил та інструкцій від виробника покриття.

Проте варто знати, що існують різні види фарб для стін. І саме від правильності вибору оздоблювального матеріалу значною мірою залежить, яким буде кінцевий результат роботи та зовнішній вигляд стін в процесі експлуатації.

Види фарб для стін

Які є види фарб для стін, їх переваги та недоліки

За своєю суттю фарба для стін — це суміш пігменту та розріджувача, зв’язувальних речовин мінерального або органічного походження та наповнювача. На сучасному ринку будівельних матеріалів представлений широкий вибір продукції, що розрізняється за властивостями та характеристиками.

Якщо йдеться про вибір інтер’єрної фарби для стін, перед її придбанням варто звернути увагу на такі критерії, як:

Екологічність У разі фарбування стін у кімнатах житлового будинку, квартири, особливо важливо, щоб фарба не містила шкідливих для здоров’я речовин.
Тип оздоблюваної поверхні Бетон, гіпсокартон, дерево тощо.
Вологостійкість Ця характеристика набуває чималого значення, якщо потрібно пофарбувати стіни у ванній кімнаті або суміщеному санвузлі.
Повітропроникність Фарба для стін у спальні або дитячій кімнаті обов’язково має забезпечувати вільне «дихання» та не створювати парникового ефекту.

Загалом правила вибору фарби для стін та стелі мало чим відрізняються. Подекуди для оздоблення обирають один матеріал. Проте слід зважати, що стіни брудняться значно більше, отже, якщо в вас є така можливість, намагайтесь обирати саме миючу фарбу для стін.

Розгляньмо найпопулярніші види лакофарбових стінових покриттів.

Яка фарба для стін є найкращою

Водоемульсійна фарба для стін

До категорії водоемульсійних належать фарби, які являють собою емульсію з води, часток пігменту та полімеру. В ролі останнього можуть виступати:

  • ✓ акрил;
  • ✓ латекс;
  • ✓ силікон;
  • ✓ мінеральна композиція.

Найчастіше водоемульсійкою називають мінеральну фарбу на основі гашеного вапна, а інколи й цементу. Такий продукт є екологічно чистим, коштує недорого, проте є нестійким до стирання, тому використовується здебільшого для фарбування стелі.

Для оздоблення стін більше придатна водоемульсійна фарба з полівінілацетатним складом. Полівінілацетатна емульсія, до речі, є складовою клею ПВА. Зазвичай у торгових точках представлена біла фарба, в яку для отримання бажаного кольору вам доведеться додати барвник.

Змішування водоемульсійної фарби

Латексна фарба для стін

Роль пластифікатора у такій суміші виконує синтетичний полімер, який за характеристиками подібний до натурального каучуку. Полімерні частки не розчиняються у воді, проте рідина перешкоджає їх злипанню. Після нанесення на поверхню рідина випаровується, а полімер утворює плівку.

Латексна фарба є легкою у застосуванні, оскільки не утворює підтікань, не має специфічного запаху та висихає за кілька годин. Латексний шар є стійким до вологи, його можна мити, зокрема, із застосуванням мийних засобів. Проте у разі додавання у білу суміш барвника добитися яскравого кольору неможливо.

Акрилова фарба для стін

Одне з найрозповсюдженіших питань, яке задають консультантам будівельних крамниць люди, що не надто знаються на властивостях лакофарбових покриттів: яка фарба краща — латексна чи акрилова. Обидва види фарб виробляються на основі синтетичних смол та мають схожі фізичні та експлуатаційні характеристики, хоч склад у них різний. Відповідь така: акрилова фарба — більш стійка до вологи та до стирання, тому вона й дорожча. Як акрилову, так і латексну фарби можна використовувати для фарбування поверхонь із:

  • ✓ цегли;
  • ✓ бетону;
  • ✓ гіпсокартону;
  • ✓ дерева.

Наносити оздоблювальну суміш варто на шар штукатурки та шпаклівки.

Нанесення акрилової фарби на стелі

Силіконові фарби для стін

До складу продукту входить силіконова смола. Цей вид фарб є вологостійким та повітропроникним, має тривалий термін експлуатації, проте ціна його найвища у порівнянні з іншими фарбувальними сумішами. Силіконове покриття може слугувати до 25 років! При цьому воно є стійким до утворення грибка та плісняви, не тріскається та не збирає пилу. Проте перед фарбуванням поверхня потребує більш ретельної підготовки, ніж при використанні латексної чи акрилової фарби для стін.

Барвник добре переносить прямі сонячні промені. Однак у разі покриття силіконовою фарбою металевих елементів, на них може з’явитися іржа. Тому, якщо ви знаєте, що доведеться фарбувати метал, варто обирати продукт з антикорозійними домішками.

Силікатні та олійні фарби для стін

Сполучним компонентом силікатних фарб слугує рідке скло. Суміш є дрібнопористою та не утворює плівку, забезпечує гарну циркуляцію повітря, завдяки паропроникності ідеально підходить для застосування у ванній кімнаті. Матеріал має високий ступінь адгезії до бетону, цегли, шпаклівки та штукатурки, проте несумісний з алкідними та акриловими поверхнями. Тому перед початком робіт потрібно повністю видалити попереднє покриття, а також очистити стіну від бруду та жирних плям. Працювати варто лише на сухій поверхні. Силікатна фарба підкреслює тріщини та нерівності, отже, перед початком робіт потрібно усунути всі наявні недоліки.

Що стосується олійних фарб, цей матеріал вважається застарілим. Крім того, покриття довго висихає та містить шкідливі компоненти.

Підготовка стелі до фарбування

Найкращі виробники миючих фарб для стін

Здійснюючи підбір фарби для стін, варто звертати увагу не лише на склад продукту, а й на його виробника. До переліку найкращих належать бренди:

Sniezka
Farbex
Feidal
Aura
Ceresit

Переважна більшість продукції, яку сьогодні пропонують магазини та будівельні гіпермаркети, виготовляється в Україні. Це означає, що ви можете купити якісний матеріал від перевіреного виробника за доступною ціною.

Найкращі виробники фарб

Як вибрати якісну фарбу для стін

Коли ви визначились зі складом фарби, час звернути увагу на інші, не менш важливі характеристики: клас вологого стирання, зносостійкість, покривальну здатність, ступінь глянцю.

Клас зносостійкості — розлога характеристика, що оцінює стійкість до стирання готової поверхні, здатність витримувати температурні навантаження, адгезію щодо попереднього шару.

Найголовніше з цього переліку — клас вологого стирання фарби. Їх виділяють п’ять:

I — пофарбовану поверхню можна мити за допомогою дезінфекційних засобів;
ІІ — поверхня витримує часте вологе прибирання;
ІІІ — вологе прибирання є припустимим;
IV — фарба призначена для фарбування стелі;
V — бюджетний варіант, аналогічний звичайній побілці.

Покривальна здатність впливає на економність витрачання матеріалу та характеризує якість покриття одного шару фарби. Що нижчим є клас покриваності, то краще. Перекриття кольору підкладки фарбою з різною покривальною здатністю:

1 клас — понад 99,5%
2 клас — від 99,5 до 98%
3 клас — від 98 до 95%
4 клас — нижче 95%

Ступінь глянцю — здатність фарби відбивати світло. Глянцеві фарби містять більше смоли, аніж пігменту, матові — навпаки. Глянець підходить для вологих приміщень, легко очищується, проте на ньому добре видно будь-які недоліки. Матова фарба — не найкращий варіант для миття, тому її найчастіше обирають для стелі. Її перевагою є здатність маскувати тріщини та нерівності.

Деякі фарби мають унікальні властивості, наприклад подвійний ступінь покриття, ідеальну білизну, антисептичні властивості тощо. В більшості випадків — це маркетинговий хід та виправдання більшої вартості товару. Тому, якщо ви плануєте комплексний ремонт, варто консультуватися з фахівцями. Тільки спеціаліст, який бачив більшість фарб для стін у роботі, може точно сказати, коли доцільно переплачувати, а коли можна й зекономити.

Залишилися питання чи потрібна консультація?

Залиште свої дані прямо зараз, і ми вам перетелефонуємо.




    Telegram
    Viber
    Messenger
    Instagram