Один із найдоступніших варіантів сховатися від сонячних променів — встановити жалюзі на вікна. Вони допоможуть не тільки відрегулювати кількість світла в помешканні, а також надійно приховають ваше особисте життя від сторонніх очей. Причому встановити жалюзі можна і самостійно, без допомоги професійних майстрів. Як? Розбираймось!
Вибір жалюзі сьогодні вкрай великий. Конструкції відрізняються розташуванням ламелей та методом кріплення.
Горизонтальні жалюзі — класичний і найбільш популярний різновид. Основа їх конструкції — горизонтально розташовані планки. Даний тип виробу можна закріпити на внутрішній частини вікна, стіні чи стелі. Один з різновидів горизонтальних жалюзі — система день-ніч. Її суть — чергування прозорих і непрозорих смуг. Змінюючи розташування елементів, користувач таким чином змінює рівень освітлення в кімнаті.
Вертикальні жалюзі частіше обирають для офісів, проте ніхто не забороняє вам встановити їх і у себе вдома. Ламелі вертикальних жалюзі розташовані вертикально. Кількість денного світла, яке проникає до кімнати, користувач змінює, кутом обертання пластин. Вертикальні системи стійкі до пилоутворення, кріпляться над віконним отвором на стіні або стелі.
Якщо ви наважилися самостійно встановити жалюзі, перше, що слід знати: ретельний замір вікна — половина успіху! Без перебільшення: в монтажі віконної конструкції важливим є кожен міліметр.
На жаль, в наших типових квартирах практично не існує віконних отворів ідеальної прямокутної форми, тому заміри слід проводити завжди у кількох місцях. І лише потім приймати рішення, де ви готові поступитися геометричною точністю, а де важливе ідеальне співпадіння.
Обов’язково запитайте дружину, чи планує вона використовуватися підвіконня, наприклад, для розміщення вазонів з квітами. Від цього буде залежати спосіб, яким можна прикріпити жалюзі:
Сильну стать більш цікавить, як і чи можна взагалі встановити жалюзі без свердління, щоб не псувати щойно встановлені пластикові рами. Відповідаємо: можна. І такий спосіб ми теж розглянемо.
Одразу скажемо: важкі системи надійно закріпити без дюбелів не вийде. Проте, якщо мова йде про маленьке вікно, можна спробувати обійтися двостороннім скотчем. Щоб кріплення для жалюзів максимально міцно трималося на пластиковому вікні важливо:
Виробники пропонують і інший варіант — спеціальні кронштейни, які одягаються на віконну стулку. Тому під час купівлі жалюзі одразу дізнайтеся, чи дозволяє їх механізм такий варіант кріплення.
Перед початком робіт підготуйте:
Переконайтеся, що в наявності є: кріплення (кронштейни) — 2 штуки, гвинти. Приміряйте вироби до бажаного місця у віконній ніші та перевірте: чи не будуть заважають жалюзі в піднятій позиції відчиняти вікно, чи не заважають ручки на вікні повертати ламелі.
Все добре? Починаємо монтаж:
Якщо виникла необхідність зняти конструкцію з вікна для чищення чи демонтажу, необхідно розібратися з верхньою частиною системи та кронштейном. Зазвичай горизонтальні конструкції кріпляться на кронштейни за допомогою металевих фіксаторів, болтів чи заглушок. Найпростіший спосіб зняти жалюзі з вікна — відкріпити фіксатори за допомогою викрутки та акуратно витягнути конструкцію та саморізи.
Можна кілька разів прочитати, як правильно встановити вертикальні або горизонтальні жалюзі на вікно. Але якщо ви ніколи не робили це, краще один раз побачити роботу більш досвідчених майстрів. Тому ми підготували для вас детальні відео процесу.