Як правильно встановити жалюзі на вікно

Один із найдоступніших варіантів сховатися від сонячних променів — встановити жалюзі на вікна. Вони допоможуть не тільки відрегулювати кількість світла в помешканні, а також надійно приховають ваше особисте життя від сторонніх очей. Причому встановити жалюзі можна і самостійно, без допомоги професійних майстрів. Як? Розбираймось!

Як правильно встановити жалюзі на вікно

Крок перший — обираємо жалюзі

Вибір жалюзі сьогодні вкрай великий. Конструкції відрізняються розташуванням ламелей та методом кріплення.

Горизонтальні жалюзі — класичний і найбільш популярний різновид. Основа їх конструкції — горизонтально розташовані планки. Даний тип виробу можна закріпити на внутрішній частини вікна, стіні чи стелі. Один з різновидів горизонтальних жалюзі — система день-ніч. Її суть — чергування прозорих і непрозорих смуг. Змінюючи розташування елементів, користувач таким чином змінює рівень освітлення в кімнаті.

Вертикальні жалюзі частіше обирають для офісів, проте ніхто не забороняє вам встановити їх і у себе вдома. Ламелі вертикальних жалюзі розташовані вертикально. Кількість денного світла, яке проникає до кімнати, користувач змінює, кутом обертання пластин. Вертикальні системи стійкі до пилоутворення, кріпляться над віконним отвором на стіні або стелі.

Обираємо жалюзі

Як встановити жалюзі на пластикові вікна: нюанси та складнощі

Якщо ви наважилися самостійно встановити жалюзі, перше, що слід знати: ретельний замір вікна — половина успіху! Без перебільшення: в монтажі віконної конструкції важливим є кожен міліметр.

На жаль, в наших типових квартирах практично не існує віконних отворів ідеальної прямокутної форми, тому заміри слід проводити завжди у кількох місцях. І лише потім приймати рішення, де ви готові поступитися геометричною точністю, а де важливе ідеальне співпадіння.

Обов’язково запитайте дружину, чи планує вона використовуватися підвіконня, наприклад, для розміщення вазонів з квітами. Від цього буде залежати спосіб, яким можна прикріпити жалюзі:

 • Всередині віконного отвору: вікно заглиблене у стіну, користувач не має безпосереднього доступу до жалюзі. Так ламелі менше брудняться, а підвіконня залишається повністю вільним.
 • Над віконним отвором у стіні чи стелі: вікно заглиблене у стіну, жалюзі знаходяться перед віконним отвором. Таке розташування дозволяє скрити всі нерівності віконного отвору, проте відкривати шибки не дуже зручно, як і поливати квіти, якщо вони є.
 • Безпосередньо на віконних шибках: вікно відчиняється разом зі встановленими жалюзі. Ламелі легко мити, простір на підвіконні крадеться мінімально.

Сильну стать більш цікавить, як і чи можна взагалі встановити жалюзі без свердління, щоб не псувати щойно встановлені пластикові рами. Відповідаємо: можна. І такий спосіб ми теж розглянемо.

Види кріплення жалюзі

Переходимо до монтажу

Як встановити жалюзі без свердління

Одразу скажемо: важкі системи надійно закріпити без дюбелів не вийде. Проте, якщо мова йде про маленьке вікно, можна спробувати обійтися двостороннім скотчем. Щоб кріплення для жалюзів максимально міцно трималося на пластиковому вікні важливо:

 • знежирити поверхню;
 • проводити монтаж тільки на теплу поверхню пластикової рами: взимку необхідно нагріти її феном.

Виробники пропонують і інший варіант — спеціальні кронштейни, які одягаються на віконну стулку. Тому під час купівлі жалюзі одразу дізнайтеся, чи дозволяє їх механізм такий варіант кріплення.

Монтаж без свердління

Встановлення жалюзі методом свердління

Детальніше зупинимось на тому, як встановити горизонтальні жалюзі на пластикові вікна методом свердління. Такий підхід більш надійний, тому і більш розповсюджений.Монтаж на дюбелі — процес достатньо простий: зібрати конструкцію самому під силу навіть тим, хто ніколи не мав справи з будівельними роботами.

Перед початком робіт підготуйте:

 • лінійку з олівцем;
 • викрутки;
 • шурупокрут та необхідні свердла;
 • дюбелі та шурупи 6–8 мм (відповідні матеріалу стін чи стелі).
Комплект для кріплення жалюзі

Переконайтеся, що в наявності є: кріплення (кронштейни) — 2 штуки, гвинти. Приміряйте вироби до бажаного місця у віконній ніші та перевірте: чи не будуть заважають жалюзі в піднятій позиції відчиняти вікно, чи не заважають ручки на вікні повертати ламелі.

Самостійний монтаж жалюзі

Все добре? Починаємо монтаж:

 1. Прикладіть правий і лівий кронштейни до верхньої внутрішньої площини віконної ніші, відступивши від її стінок на 2–3 см в сторону центру. Тепер зробіть позначки в місцях отворів кріплень. Таким чином, у вас вийде 2 мітки праворуч і 2 мітки зліва.
 2. Просвердліть за цими мітками отвори у стіні (глибина отворів повинна складати 3–4 мм).
 3. Правий і лівий кронштейни прикручуємо до верхньої площини віконного отвору за допомогою саморізів.
 4. Вставляємо і закриваємо верхній карниз виробу в замках кронштейнів, просто повернувши та/або натиснувши важіль за годинниковою стрілкою. Якщо ж для кріплення ви використовуєте звичайні кронштейни, то карниз жалюзі просто пригвинчується.
Монтаж жалюзі
Вертикальні моделі кріпляться до верхнього отвору вікна, на стіну чи стелю лише методом свердління. Етапи монтажу аналогічні схемі, за якою встановлюються горизонтальні жалюзі.

Монтаж вертикальних жалюзі

Як зняти жалюзі з вікна

Якщо виникла необхідність зняти конструкцію з вікна для чищення чи демонтажу, необхідно розібратися з верхньою частиною системи та кронштейном. Зазвичай горизонтальні конструкції кріпляться на кронштейни за допомогою металевих фіксаторів, болтів чи заглушок. Найпростіший спосіб зняти жалюзі з вікна — відкріпити фіксатори за допомогою викрутки та акуратно витягнути конструкцію та саморізи.

Жалюзі у квартирі

Відео

Можна кілька разів прочитати, як правильно встановити вертикальні або горизонтальні жалюзі на вікно. Але якщо ви ніколи не робили це, краще один раз побачити роботу більш досвідчених майстрів. Тому ми підготували для вас детальні відео процесу.

Telegram
Viber
Messenger
Instagram