Ремонт на балконі — обов’язкові правила та рекомендації

Особливості ремонту балкону залежать від поставленої задачі — покращити зовнішній вигляд, захистити помешкання від дощу та вітру або отримати функціональний простір. Утеплений балкон в будь-яку пору року придатний для використання — тут можна облаштувати кабінет, майстерню, спортивну або ігрову зону.

Оскільки ремонт балкону приховує масу нюансів, краще довірити його професіоналам. Це дозволить отримати бажаний результат в мінімальні строки. Проте при достатній наполегливості та навичках ремонт можна виконати й своїми руками, дотримуючись правил та рекомендацій фахівців.

Правила ремонта балкона

Загальний список ремонтних робіт

В загальному вигляді ремонт лоджії або балкону складається з таких етапів:

1. Реставрація балконної плити й парапету.
2. Винос по підлозі та підвіконню — при необхідності.
3. Ремонт або встановлення даху.
4. Скління балкону або лоджії.
5. Зовнішня обшивка та утеплення.
6. Утеплення внутрішнього простору.
7. Оздоблення стелі й стін.
8. Укладання підлоги.
9. Встановлення меблів та предметів декору.
Ремонт на балконі

Звичайно, цей перелік етапів ремонту балкону може змінюватись в залежності від індивідуальних потреб замовника. Якщо скління і фінішна обробка — майже обов’язкові етапи, то зовнішня обшивка і монтаж «теплої» підлоги менш поширені. Хоча ПВХ-конструкції та додаткове джерело тепла дозволяють отримати придатний для постійного використання простір.

Під час утеплення зсередини не слід забувати про стелю і підлогу. Проте бажано не використовувати надто об’ємні матеріали, щоб зберегти корисний простір. Для збільшення житлових квадратних метрів можна розширити балконну плиту. Економваріант ремонту балкону являє собою виключно косметичне оздоблення, без додаткового утеплення.

Варіанти засклення балконів

Відкритий простір незручний з точки зору побуту, тому більшість господарів віддають перевагу різним системам скління для захисту від дощу, снігу, вітру тощо. В залежності від планів на подальше використання балкон або лоджію можна засклити різними способами.

Холодне скління

Оптимальний варіант ремонту балкону для надійного захисту від опадів, поривчастого вітру, вуличного пилу тощо. Також холодне скління частково блокує зовнішні шуми від вулиці, транспорту або промислових підприємств. В цьому випадку для ремонту балкону використовують недорогі пластикові рами та одношарові склопакети. Ще один різновид — безрамний спосіб — передбачає монтаж загартованого міцного скла в алюмінієвий профіль за допомогою роликів. Для ізоляції від опадів конструкцією передбачені гумові ущільнювачі. Холодне скління забезпечує акуратний естетичний вид балкону, а його площа стане в пригоді для зберігання продуктів та деяких сезонних речей.

Холодне скління

Теплий варіант

Таке технічне рішення передбачає встановлення теплозахисних багатокамерних профілів і склопакетів, герметизацію та утеплення балкону. Алюмінієва або пластикова рама болтами кріпиться до парапету. А сама конструкція надійно захищає від вуличного шуму та негативних факторів зовнішнього середовища.

При влаштуванні підлоги з підігрівом такий простір перетворюється в невелику світлу кімнату з комфортним мікрокліматом. Подібний варіант ремонту балкону часто обирають при необхідності розширити житлову площу дому або квартири. Хоча він потребує значно більших фінансових витрат, разова інвестиція повністю компенсується появою додаткового затишного приміщення.

Тепле скління

Внутрішня та зовнішня обшивка

Сучасні будівельні матеріали для ремонту балконів довговічні, практичні й привабливі. Вони легко монтуються, зручні в обслуговуванні та дозволяють втілити в життя різноманітні дизайнерські рішення. Враховуючи значні перепади температури й підвищену вологість приміщення для оздоблення використовують вологостійкі матеріали — спеціальний гіпсокартон, пластикові панелі, дерев’яну вагонку тощо.

Складність зовнішніх фасадних робіт залежить від стану балконної плити. В разі наявності невеликих дефектів достатньо нової стяжки, а при серйозних деформаціях додатково використовують арматурну сітку. Роботи проводять до засклення балкону або одночасно з ним при умові суворого дотримання техніки безпеки.

При виборі матеріалу для зовнішньої обшивки балконів слід враховувати природні особливості місцевості та оформлення фасаду будинку. Сьогодні популярні такі рішення:

Вагонка з дереваБюджетний варіант ремонту балкону. Вагонка це довгі тонкі панелі з шунтовим з’єднанням для зручного укладання. Переваги матеріалу — натуральність, доступність, тривала експлуатація та привабливий зовнішній вигляд.
Металевий або пластиковий сайдингСтильний, екологічний матеріал в широкій кольоровій гамі. Відрізняється простотою у догляді та довго зберігає привабливий зовнішній вигляд. Проте на відміну від облицювання пластиковими панелями вимагає у роботі більшої майстерності.
Оцинкована гофрована сталь або профнастилДовговічний варіант зовнішнього оздоблення з хорошими експлуатаційними характеристиками. Досить просто монтується, що дозволяє виконати ремонт балкону самостійно при мінімальних технічних навичках.

Для оформлення внутрішнього простору часто використовують МДФ-плити, пластикові панелі, вагонку і керамічну плитку. Для оздоблення стін і стелі підходить декоративна штукатурка, водостійкі шпалери та фарбування.

Від чого залежить вартість ремонту на балконі

Вартість ремонту балкону залежить від багатьох чинників — об’єму і площі робіт, використаних матеріалів та технологій, умов і термінів замовлення. Звичайно, при необхідності реставрації балкону старого житлового фонду часто виникає необхідність у відновленні балконної плити та проведенні інших додаткових робіт. Це може відчутно збільшити кошторис проєкту у порівнянні з виконанням аналогічного ремонту балкону в новому будинку.

Щоб зрозуміти, чи можна зекономити — звертайтесь до кваліфікованих фахівців. Вони нададуть грамотні рекомендації з оформлення простору, допоможуть обрати якісні матеріали та оптимальні технології.

Залишилися питання чи потрібна консультація?

Залиште свої дані прямо зараз, і ми вам перетелефонуємо.
    Telegram
    Viber
    Messenger
    Instagram