Різновиди підвісних стель та матеріалів для них. Яку стелю краще обрати

Здійснюючи сучасний ремонт у будинку чи квартирі, нині мало хто обирає звичайну побілку або фарбування стелі. Найбільшою популярністю користуються підвісні конструкції, що монтують на певній відстані від стельового перекриття та мають чимало варіацій.

До категорії підвісних належать, зокрема, стелі з гіпсокартону, натяжні полотна, стельова плитка. Всі вони здатні замаскувати нерівності основи, сховати комунікації та відтворити будь-яку дизайнерську ідею.

Якщо ви плануєте ремонт та хочете замовити монтаж підвісної стелі, варто розібратися з видами конструкцій та правильно сформулювати фахівцям свої побажання. Отже, поговоримо про найпопулярніші види підвісних стель та допоможемо підібрати оптимальний варіант для різних приміщень.

Різновиди підвісних стель

Різновиди, переваги та недоліки підвісних стель

Майстри називають кілька видів підвісних стель, що відрізняються один від одного:

✓ використовуваним матеріалом;
✓ геометричною формою, дизайном;
✓ функціональними та експлуатаційними властивостями.

Своєю чергою, характеристики підвісної стелі впливають на ціну та складність монтажу, зовнішній вигляд приміщення та стан людей, які у ньому проживають.

Підвісні стелі з гіпсокартону

Універсальний варіант, може бути однорівневим, дворівневим, рідше — трирівневим. Гіпсокартонна підвісна стеля обходиться порівняно недорого, за бажання заощадити бюджет монтаж одного ярусу взагалі можна виконати самостійно. Якщо хочете зробити два чи три рівні, узори на стелі та підсвітку, не обійтися без досвідченого майстра. Це суттєво збільшить витрати.

Полотна на основі гіпсу, закритого з обох сторін картоном, підходять для оздоблення жилих кімнат з помірним рівнем вологості. Для санвузлів треба обирати різновиди матеріалу підвищеної вологостійкості. Після монтажу зовнішню поверхню треба покрити тонким шаром шпаклівки та пофарбувати водоемульсійною фарбою.

Підвісна стеля з гіпсокартону

Плиткові стелі «Армстронг»

Система «Армстронг» — найпопулярніший різновид підвісних стель з плит. Складається з металічного профілю й полотен з пресованого мінерального волокна. Найменування походить від назви виробника покриттів — американської корпорації Armstrong World Industries. Проте на ринку представлені й аналогічні матеріали інших брендів, які за традицією продовжують називати армстронгами.

Стандартні розміри плит — 600х600 та 600х1200 мм. Матеріал є пожежостійким, має гарні звукоізоляційні характеристики, може використовуватися у вологих приміщеннях. Фарбування або будь-яке інше оздоблення поверхні не є обов’язковим. Зазвичай використовують такий тип оздоблення у нежитлових приміщеннях.

Стеля Армстронг

Стелі касетного типу

Цей вид підвісних стель є різновидом гріліато. Незвична назва у перекладі з італійської означає «решітка». До групи гріліато, окрім касетних конструкцій, належать «Армстронг», екранні (типу жалюзі) та кубоподібні (з ламелями з П-подібним перетином) підвісні стелі. Касетні плити відрізняються від стель «Армстронг» використанням металевих касет замість плит з мінерального волокна.

Найпоширеніший розмір касет — 600х600 мм. Основними матеріалами плит слугують алюміній або поцинковані сталеві листи, вкриті стійкою до стирання порошковою фарбою. Термін експлуатації підвісної стелі може налічувати кілька десятиліть. Проте дизайн конструкцій не розрахований на їх використання у жилих приміщеннях.

Касетна алюмінієва стеля

Рейкові підвісні стелі

Характерною ознакою систем є застосування окремих вузьких елементів, які монтуються в єдину конструкцію. Рейкові стелі бувають двох різновидів:

відкриті — з просвітами
закриті — рейки щільно стикуються між собою; до таких систем, зокрема, належить оздоблення вагонкою з дерева або пластику

Монтаж підвісної стелі з рейок здійснюється швидко. Дві людини за день легко впораються з обшиттям площі близько 30 квадратних метрів. При цьому рейкові конструкції можуть встановлюватися у приміщеннях з будь-яким ступенем вологості. Додаткові їх переваги — універсальність, тривалий термін експлуатації та простота у догляді.

Рейкова підвісна стеля

Натяжні стелі

Натяжні стелі являють собою полотно з безшовної тканини або ПВХ плівки, яке фіксується по периметру кімнати багетами. Цей вид оздоблення має високу стійкість до вологи та надає чимало можливостей для експериментів з дизайном. Ви можете оформити підвісну стелю у класичному варіанті — білому чи іншому кольорі з матовою поверхнею або обрати більш оригінальний варіант — з малюнком, ефектом металу, перламутру, дзеркала тощо.

Проте варто знати, що ширина полотен обмежена 5 метрами. Мінімальна відстань до базової поверхні стелі — 3 см. Ще один недолік цього виду підвісної стелі — ціна, яка залишається досить високою у порівнянні з іншими видами оздоблення.

Натяжна стеля

Яку підвісну стелю краще обрати залежно від кімнати

Обираючи вид та матеріал для підвісної стелі, до уваги варто брати одночасно кілька критеріїв:

✓ екологічність;
✓ ціну;
✓ складність монтажу;
✓ площу та висоту приміщень.

Неабияке значення має й кімната, в якій має здійснюватися ремонт. Адже, зрозуміло, що стильове оформлення та матеріали для оздоблення спальні та, приміром, санвузлів можуть бути абсолютно різними.

Підвісні стелі в кухні

Кухня в будинку або квартирі — місце, в якому збирається чимало кіптяви та жиру. Отже, для оздоблення стелі варто обирати покриття, що легко миється та й загалом є нескладним у догляді. Тож для кухні підійде підвісна стеля:

  • ✓ рейкова;
  • ✓ з плит та металопрофілю;
  • ✓ натяжна.

Якщо ви зупинили вибір на рейковому оздобленні, краще надати перевагу пластиковій вагонці. Підвісну стелю натяжного типу зазвичай обирають матову, оскільки глянцева поверхня швидко забруднюється, на ній добре видно будь-які недоліки. Натяжні покриття можуть комбінуватися з гіпсокартонними конструкціями.

Підвісна стеля на кухні

Підвісні стелі в коридорі

Основний критерій, на який слід орієнтуватися в цьому разі у першу чергу, — забезпечення приміщення достатньою кількістю світла, а в багатьох випадках — також візуальне розширення простору.

Для оздоблення підвісної стелі в коридорі підійдуть усі перелічені вище види конструкцій, навіть ті, які є найбільш популярними для офісних приміщень та кабінетів різноманітних державних закладів, — системи гріліато та «Армстронг». Як і у випадку зі спальнею, зробити приміщення візуально більшим допоможе глянцева підвісна стеля. Щоб візуально розширити вузький коридор, слід розглянути варіант монтажу поперечних балок. Візуально «підняти» стелю можна за допомогою двоярусної системи з гіпсокартону з фігурним заглибленням посередині.

Підвісні стелі з гіпсокартону у спальні

Найкращий вибір для підвісної стелі в спальні — гіпсокартон. Бюджетна стеля в один рівень виглядає охайно й затишно. Якщо висота приміщення та бюджет дозволяють, варто розглянути різні варіанти дворівневих стель з підсвіткою.

Для невеликої кімнати гарним вибором може стати натяжна стеля з глянцевою дзеркальною поверхнею, яка візуально збільшує простір.

Підвісна стеля у спальні

Приклади підвісних стель з гіпсокартону у вітальні

Вітальня є місцем, яке формує у гостей загальне враження про житло. На щастя великий вибір сучасних матеріалів, фактур та кольорів, можливість монтування в підвісну стелю різноманітних світильників дають дизайнерам широкий простір для втілення фантазій.

Якщо ви ще не визначилися, якою хочете бачити стелю, білою чи кольоровою, матовою чи глянцевою, стриманою чи яскравою, шукайте різні варіанти оформлення стелі у вітальні в каталогах, модних блогах та, звичайно ж, в нашій галереї. Впевнені, ви швидко знайдете варіант, що вас задовольнить.

Підвісні стелі в залі

Підвісні стелі з гіпсокартону в залі — найкращий вибір як для квартири, так і для приватного будинку. Велика простора кімната дозволяє втілювати будь-які ідеї з освітленням, зонуванням приміщення. Підвісна стеля та невеликі перегородки допомагають розділити зону для роботи та відпочинку, відокремити місце для щоденного дозвілля родини від кухні у квартирі-студії. Крім того, гіпсокартон використовують для вирівнювання та декорування стін, створення ніш і арок.

Для підвісної стелі в залі підходить не тільки гіпсокартонне покриття або натяжне полотно. Для оформлення кімнати у стилі хай-тек або лофт непоганим варіантом буде підвісна стеля гріліато — «Армстронг», касетна або екранна. Вказані стилі також дозволяють використовувати рейкові елементи, комбінувати матеріали.

Підвісна стеля у вітальні

Оформлення стелі у дитячій кімнаті

Підвісні стелі з гіпсокартону в дитячій кімнаті — практичне й екологічне рішення. Процес монтажу конструкцій не відрізняється від оздоблення інших приміщень. Велике значення в оформленні кімнати для дитини має дизайн стелі. Зазвичай підвісна стеля у дитячій робиться фігурною, прикрашається декоративними елементами. Гіпсокартонні конструкції вдало поєднуються з натяжними вставками, створюючи незвичайні оптичні ефекти.

Якщо ви плануєте ремонт будинку, квартири, бажаєте зробити підвісну стелю, проте постали перед труднощами у виборі матеріалу та дизайну, зверніться до фахівців RBK Kronos. Ми допоможемо втілити у життя ваші побажання, зробимо житло затишним та комфортним.

Залишилися питання чи потрібна консультація?

Залиште свої дані прямо зараз, і ми вам перетелефонуємо.




    Telegram
    Viber
    Messenger
    Instagram