Коли ремонтники закінчать роботу у вашій квартирі, не поспішайте з переїздом. До новосілля вам необхідно виконати ще одне надважливе завдання — прибирання після ремонту. Зазвичай після працівників у приміщеннях лишається купа сміття, пилу та бруду. Аби привести квартиру до ладу та зробити її по-справжньому затишною, доведеться витратити ще близько тижня.
Бажаєте прискорити цей процес — ми підкажемо, як. Завдяки нашим порадам ви грамотно сплануєте всі етапи прибирання і впораєтесь з наведенням чистоти самостійно, без професійного клінінгу.
Щоби скласти список необхідних засобів та інструментів для прибирання оцініть, наскільки брудною лишилася ваша квартира та перерахуйте всі типи матеріалів, які вам доведеться відмивати.
Стандартний перелік клінінгового інвентарю виглядає так:
Радимо відмовитися від підмітання звичайним віником, оскільки він лише підніме в повітря небезпечні будівельні бруд та пил. Аби не нашкодити власному здоров’ю, використовуйте пилосмок, рукавички, захисні окуляри та респіратор.
Аби швидко відмити квартиру, складіть детальний план прибирання. Ось один із можливих варіантів:
1. Виносимо все сміття — будівельне та дрібне. Спочатку зберіть, промийте та просушіть робочий інструмент, покладіть його до коробок для подальшого зберігання. Розберіть залишки будматеріалів — шматки шпалер, гіпсокартону варто лишити на майбутнє. Зберіть великі шматки сміття, самостійно вивезіть на сміттєзвалище або зверніться до спеціальної служби. Дрібне сміття у вигляді картону, скотчу, пилу викидайте до звичайного смітника. |
2. Прибираємо пил. Початковий етап безпосереднього прибирання квартир після ремонту — це видалення пилу. Використовуйте пилосмок або швабру з мокрою ганчіркою. Починайте роботу від стелі, поступово рухаючись до підлоги. Обережно працюйте з пофарбованими, лакованими поверхнями, аби не пошкодити свіже покриття. |
3. Переходимо до миття та чищення. Знову ж рухайтесь від стелі до підлоги. Підбирайте побутову хімію, інвентар відповідно до типу поверхні — так, поверхні з каменю або кераміки можна мити абразивним порошком, а ось стекло та глянцеву плитку лише спеціальною рідиною. |
Нижче ми зібрали декілька більш детальних порад щодо чищення конкретних частин кімнати.
Пофарбовані та натяжні стелі не потрібно мити — достатньо прибрати з них пил. Пластик, ламінований пінопласт та поліуретан варто протерти вологою серветкою. Обов’язково пройдіться по поверхні й сухою ганчіркою, щоби прибрати всі сліди бруду.
Почавши прибирання після ремонту, люстри краще зняти та вимити окремо. Інші електропристрої та вимикачі радимо протирати сухими серветками, аби випадкове потрапляння вологи не спричинило короткого замикання.
Більшість видів шпалер та декоративної штукатурки не миються, з них варто лише зняти пил сухою ганчіркою. Якщо на стіні є забруднення — обережно приберіть його мийними засобами, намагаючись не пошкодити. Інші поверхні мийте вологими серветками, та одразу прибирайте сліди вологи. Дерево слід обробити поліролем.
На кахлях та сантехніці може залишитися багато будівельного бруду. Прибирайте його лише пластиковими шпателями. Аби прибирання після ремонту надало кахлям ідеального блиску, промийте їх кислою водою (10 літрів води + 2 склянки столового оцту). Після миття ще раз протріть поверхню сухою ганчіркою.
Пройдіться пилосмоком по тканинних поверхнях. Якщо є забруднення, вимийте тканину спеціальними засобами, дотримуючись інструкцій щодо використання. Дерев’яні та пластикові деталі протріть серветками — вологими, потім сухими. Аналогічно пройдіться по шафах.
Аби прибирання після ремонту не стало причиною появи плісняви, залиште дверцята шаф відчиненими. Для лакованих поверхонь меблів використовуйте поліроль — вона буде запобігати осіданню пилу.
Залишки цементу, клею та фарби на склі можна видалити пластмасовим шпателем, за необхідності використовуйте ацетон. Далі промийте вікно або дзеркало універсальним мийним засобом для скла, змийте бруд чистою водою, протріть серветками з мікрофібри.
Ламінат варто мити мильним розчином, уникаючи надмірного зволоження — віджимайте ганчірку настільки сильно, наскільки можете. Потім обов’язково змийте мило чистою водою.
Поради для інших видів підлоги:
Середній прайс на клінінг у квартирі:
Загалом робота клінінгової компанії в невеликій двокімнатній квартирі обійдеться в +\– 2000 грн. Проте професіонали допоможуть зекономити час, самостійно вивезуть сміття. Якщо братися до роботи самостійно, доведеться витратити на побутову хімію та інструменти приблизно таку ж суму. Але ви точно будете задоволені якістю робіт.
Ось декілька підказок, які допоможуть зробити прибирання ефективним та швидким:
1. Якщо робите ремонт самостійно або маєте доступ до квартири, де працює бригада, видаляйте забруднення, як тільки вони виникають. Свіжу фарбу чи цементний розчин легко прибрати звичайною ганчіркою, а ось після застигання вам допоможе лише ацетон або шпатель. |
2. Навіть якщо меблі та побутова техніка залишилися в інших кімнатах, все одно обмотайте їх до початку ремонту плівкою. Так ви збережете своє майно та зекономите багато часу під час прибирання. |
3. Завжди починайте з вологого прибирання і миття великих поверхонь — стін, стелі, підлоги. Дрібницями — плямами на підвіконні, ванні — краще зайнятися потім. |
4. Не шкодуйте грошей на якісні мийні засоби для прибирання після ремонту — вони допоможуть впоратись з брудом швидко та не пошкодять нові оздоблювані матеріали. |
5. Аби прибрати неприємні запахи, розставте в кімнатах тарілки з підсмаженою кавою, содою, упаковки деревного вугілля. |
Прибирання після ремонту можна довірити професійним працівникам клінінгового сервісу. А ще краще — робіть ремонт під ключ разом з RBK-Kronos. Тоді все, що вам буде треба зробити після ремонту — відсвяткувати новосілля.