Автономне опалення – це система нагріву води та/чи повітря, яка опалює окремо взяту квартиру у багатоквартирному будинку чи приватний будинок. Зазвичай основою автономного опалення в Україні є котел, що працює на одному з видів палива:
Газ є найбільш доступним паливом серед інших в Україні – так склалося історично. Проте в деяких регіонах тверде паливо для автономного опалення – це не менш доступна за ціною опція, як й газ (наприклад, конкретний регіон багатий на вугілля чи працюють підприємства, що виробляють паливні пелети з багатьох видів відходів, таких як відходи з виробництва соняшникової олії).
Електричний котел буває 1-контурним та 2-контурним. Перший використовується тільки для опалення, а другий може ще нагрівати воду для побутових потреб.
Згідно діючого законодавства, якщо багатоквартирний будинок висотою більше 10 поверхів, то неможна встановлювати газове автономне опалення в квартирі. Тому при бажанні відокремитись від централізованої системи у такій ситуації, потрібно буде розраховувати на єдиний доступний варіант – електричний котел. Проте потрібно розуміти вартість електричної енергії (яка, до того ж, періодично зростає) – виходить, що такий спосіб опалення є найдорожчим серед усіх існуючих.
Якщо у вашому будинку 10 та менше поверхів, то заборони на автономне опалення немає та ви можете застосовувати газовий котел (про котел на твердому/рідкому паливі доведеться забути).
У будь-якому випадку потрібно отримувати на автономне опалення дозвіл у контролюючих організацій, що може зайняти десь півроку для узгодження проекту на автономне опалення (не включаючи час на встановлення котла). Перелік робіт зі встановлення котлу приблизно наступний (як у вас вже є дозвіл на автономне опалення):
Автономне опалення будинку – що потрібно? Приватний будинок має більш широкі можливості для опалення. Проте, найбільш поширеними видами автономного опалення в приватному будинку є газове, на твердому паливі, та електричне. Системи автономного опалення будинку на рідкому паливі робляться лише там, де немає доступу до газу чи потужної електрики, та й їм віддається перевага лише після того, як встановлення автономного опалення на твердому паливі по тій чи інший причині буде неможливим. Бо у рідкопаливних котлів більше недоліків, чим переваг:
Опалення твердим паливом є частим вибором, бо такі котли є порівняно дешеві, а одного завантаження паливом вистачає на 1-3 доби роботи. При використанні системи автоматичної подачі палива, буде достатньо взагалі закладати його у лоток раз на 5-7 днів.
Так як в Україні майже немає не газифікованих населених пунктів, то багато хто віддає перевагу газовому котлу, який є найдешевшим на даний час.
Чи можна зробити автономне опалення електричне? Так, проте таке опалення вважається найдорожчим, тому затрати на його встановлення можуть бути виправданими лише у таких випадках:
Також можуть використовуватися інфрачервоні та масляні обігрівачі для локального обігріву.
Автономне опалення (ціна якого залежить від обраного вами виду) – це можливість самостійно регулювати мікроклімат у квартирі та впливати на власні комунальні рахунки. Ціна покупки автономного опалення може «відбитися» вам за 3-7 років, залежно від виду (якщо автономне опалення організовано в квартирі, що належним чином утеплена ззовні та внутрішньо).
Що потрібно щоб встановити автономне опалення? По-перше, дозвіл. Дозвіл на автономне опалення (Львів чи інше місто України) – це основа для автономного опалення квартири, хати, своїми руками чи за допомогою спеціалістів. Автономне опалення за ціною у Львові залежить від трьох складників: вартість узгодження технічних умов на автономне опалення, вартість котлу, його річного обслуговування, та, власне, палива. Компанія Rbk-Kronos робить якісний монтаж опалення у Львові за вигідною ціною.