Переваги автономного опалення у будинку та квартирі

Автономне опалення в будинку та квартирі

Автономне опалення – це система нагріву води та/чи повітря, яка опалює окремо взяту квартиру у багатоквартирному будинку чи приватний будинок. Зазвичай основою автономного опалення в Україні є котел, що працює на одному з видів палива:

 • газ
 • рідке паливо (дизельне чи зріджений газ)
 • тверде паливо (вугілля, пелети, дрова)
 • електрика.

Газ є найбільш доступним паливом серед інших в Україні – так склалося історично. Проте в деяких регіонах тверде паливо для автономного опалення – це не менш доступна за ціною опція, як й газ (наприклад, конкретний регіон багатий на вугілля чи працюють підприємства, що виробляють паливні пелети з багатьох видів відходів, таких як відходи з виробництва соняшникової олії).

Електричний котел буває 1-контурним та 2-контурним. Перший використовується тільки для опалення, а другий може ще нагрівати воду для побутових потреб.

Автономне опалення квартири

Згідно діючого законодавства, якщо багатоквартирний будинок висотою більше 10 поверхів, то неможна встановлювати газове автономне опалення в квартирі. Тому при бажанні відокремитись від централізованої системи у такій ситуації, потрібно буде розраховувати на єдиний доступний варіант – електричний котел. Проте потрібно розуміти вартість електричної енергії (яка, до того ж, періодично зростає) – виходить, що такий спосіб опалення є найдорожчим серед усіх існуючих.

Якщо у вашому будинку 10 та менше поверхів, то заборони на автономне опалення немає та ви можете застосовувати газовий котел (про котел на твердому/рідкому паливі доведеться забути).

У будь-якому випадку потрібно отримувати на автономне опалення дозвіл у контролюючих організацій, що може зайняти десь півроку для узгодження проекту на автономне опалення (не включаючи час на встановлення котла). Перелік робіт зі встановлення котлу приблизно наступний (як у вас вже є дозвіл на автономне опалення):

 1. Привезти та встановити котел для автономного опалення в багатоквартирному будинку (якщо електричний – перед тим перевірити, що у вас вистачає потужності електромережі у квартирі для його роботи, бо на 60 кв.м. потрібно буде десь 7 кВт потужності, що впливає на вартість автономного опалення квартири).
 2. Підключити до нього газ/електрику, підвести труби.
 3. Прокласти труби від котлу по всім кімнатам, де ви бажаєте, щоб було тепло, при необхідності – встановити інші радіатори, оновити існуючі труби.
 4. Ввести систему автономного опалення в квартирі Львів в експлуатацію – у організації, яка займається обслуговуванням вашої газової чи електричної мережі.
 5. Зробити косметичний ремонт у приміщенні у місцях прокладання труб після запуску системи автономного опалення у квартирі.

Автономне опалення приватного будинку

Автономне опалення будинку – що потрібно? Приватний будинок має більш широкі можливості для опалення. Проте, найбільш поширеними видами автономного опалення в приватному будинку є газове, на твердому паливі, та електричне. Системи автономного опалення будинку на рідкому паливі робляться лише там, де немає доступу до газу чи потужної електрики, та й їм віддається перевага лише після того, як встановлення автономного опалення на твердому паливі по тій чи інший причині буде неможливим. Бо у рідкопаливних котлів більше недоліків, чим переваг:

 • вони шумно працюють;
 • видають при роботі неприємний запах гарі, кіптяву;
 • не можуть бути встановлені у погано вентильованому приміщенні;
 • потребують багато контролю.

Опалення твердим паливом є частим вибором, бо такі котли є порівняно дешеві, а одного завантаження паливом вистачає на 1-3 доби роботи. При використанні системи автоматичної подачі палива, буде достатньо взагалі закладати його у лоток раз на 5-7 днів.

Так як в Україні майже немає не газифікованих населених пунктів, то багато хто віддає перевагу газовому котлу, який є найдешевшим на даний час.

Автономне електричне опалення

Чи можна зробити автономне опалення електричне? Так, проте таке опалення вважається найдорожчим, тому затрати на його встановлення можуть бути виправданими лише у таких випадках:

 • немає доступу до газу, твердого палива;
 • на об’єкті вже встановлена така система та немає нагальної потреби її наразі міняти;
 • у вас є дво- чи три-тарифний лічильник, а тому розрахунок автономного опалення показує вигоду у найдешевший період (як правило, вночі).

Також можуть використовуватися інфрачервоні та масляні обігрівачі для локального обігріву.

Висновки

Автономне опалення (ціна якого залежить від обраного вами виду) – це можливість самостійно регулювати мікроклімат у квартирі та впливати на власні комунальні рахунки. Ціна покупки автономного опалення може «відбитися» вам за 3-7 років, залежно від виду (якщо автономне опалення організовано в квартирі, що належним чином утеплена ззовні та внутрішньо).

Що потрібно щоб встановити автономне опалення? По-перше, дозвіл. Дозвіл на автономне опалення (Львів чи інше місто України) – це основа для автономного опалення квартири, хати, своїми руками чи за допомогою спеціалістів. Автономне опалення за ціною у Львові залежить від трьох складників: вартість узгодження технічних умов на автономне опалення, вартість котлу, його річного обслуговування, та, власне, палива. Компанія Rbk-Kronos робить якісний монтаж опалення у Львові за вигідною ціною.