Ремонт ванної кімнати: підказки та поради фахівців

Попри зазвичай невеликі розміри приміщення, ремонт ванної кімнати — досить складна і вкрай відповідальна справа. В цій кімнаті проходить найбільша кількість комунікацій. Неабиякої уваги заслуговують сантехніка та електрика, підбір оздоблювальних матеріалів, які мають бути стійкими до вологи та максимально захищеними від утворення грибка. Оскільки ванна є місцем розслаблення й відпочинку, не можна ігнорувати й естетичний вигляд кімнати.

Загалом ремонт ванної кімнати з нуля обходиться недешево. Проте ви можете заощадити чималу суму, якщо зможете деякі роботи виконати своїми руками. Ну а ми розповімо про особливості проведення ремонтних робіт у ванній кімнаті, нюанси вибору будматеріалів та основні етапи ремонту.

Ремонт ванної кімнати власноруч

З чого почати ремонт ванної кімнати

Перш за все вам потрібно визначитися із масштабами робіт. Варіантів лише два:

косметичний ремонт;
капітальний ремонт.

Косметичний ремонт передбачає лише оновлення покриттів: маскування тріщин та фарбування поверхонь стін і стелі, очищення та ремонт плитки, реставрацію ванни та часткову заміну меблів і аксесуарів. Такий бюджетний ремонт власникам будинку або квартири часто вдається зробити самотужки, без допомоги майстрів. Усе, що потрібно — купити будівельні матеріали та підготувати інструменти.

Якщо йдеться про капітальний ремонт, варто бути готовими до суттєвих затрат. Адже комплекс заходів буде включати монтаж або заміну комунікацій — сантехніки та електропроводки, вирівнювання та оздоблення стелі й стін, монтаж підлоги. Ймовірно доведеться витратитися на нові меблі, раковину, ванну або душову кабіну, якщо маєте суміщений санвузол — також на унітаз. Звичайно ж, впоратися самотужки з таким обсягом робіт неможливо.

Ремонт ванної

Як вирішити, що потребує заміни

Якщо ви придбали житло у новобудові без оздоблення або з чорновим оздобленням, без капітального ремонту не обійтися. Крім того, швидше за все знадобиться допомога дизайнера та створення дизайн-проєкту. До речі, проєкт квартири, будинку або комплексний ремонт у Львові ви можете замовити в RBK-Kronos.

Ремонт ванни у хрущовці, сталінці або панельці, побудованій ще за радянських часів, також зазвичай потребує виконання капітальної перебудови. Приймаючи рішення щодо масштабів робіт, потрібно взяти до уваги:

  • ✓ необхідність у переплануванні;
  • ✓ стан будівлі (нова чи стара);
  • ✓ давність попереднього ремонту ванної кімнати;
  • ✓ рівень зношування елементів комунікацій.

Також варто визначитися, які роботи ви зможете виконати власноруч, а на які потрібно буде залучати фахівців.

Заміна сантехнічних комунікацій

Зверніть увагу: якщо у квартирі планується заміна сантехнічних комунікацій, перекриття стояка та злиття води є обов’язковим. Навіть, коли заміни вимагає лише сушарка для рушників. Воду на стояку має відключити сантехнік, який обслуговує будинок. Він же після завершення робіт відновлює водопостачання та контролює справність системи. Оскільки заміна труб займає кілька годин, попередьте заздалегідь сусідів про відсутність води протягом певного часу.

Підбір матеріалів для ремонту ванної кімнати

Перш ніж підбирати матеріали, потрібно зробити заміри та спланувати дизайн приміщення. Для облаштування стелі зазвичай обирають:

Звичайне фарбування вологостійкою фарбою — найпростіший та найдешевший варіант.
Обшиття пластиком, який не вимагає вирівнювання поверхні, є дуже практичним та функціональним матеріалом.
Натяжну стелю з ПВХ-плівки, що дозволяє втілювати будь-які дизайнерські ідеї.

Класичним варіантом покриття стін та підлоги, який не виходить з моди протягом десятиліть, є плитка. Для підлоги існує спеціальний вид плитки — з неслизьким покриттям, для стін виробники пропонують кахель найрізноманітніших кольорів та фактур. Оздоблення плиткою — найдорожчий варіант, проте він же — найпрактичніший. Якісна плитка слугує десятиліттями та майже не втрачає свого первісного зовнішнього вигляду.

Укладення плитки

Сучасний економваріант покриття для підлоги — вінілова плитка. Цей матеріал, до речі, підходить і для стін. Також для оздоблення стін може застосовуватися мозаїка, декоративна штукатурка, пластикові панелі. Для поверхонь, які не мають безпосереднього контакту з водою, підійде звичайне фарбування. Щоправда, фарбу все одно слід обирати водостійку. Дуже гарно виглядають на стінах ванної кімнати скляні панелі, проте їх монтаж вимагає досвіду та високої майстерності.

Як класти плитку власноруч

Оскільки якісна плитка коштує недешево, перш ніж купувати її для ремонту ванної кімнати, варто точно розрахувати необхідну кількість матеріалу. Придивившись у магазині до певного варіанта, дізнайтеся розміри плитки, а вдома зробіть заміри поверхні, яка має оздоблюватися. Прорахуйте кожен елемент, включаючи місця майбутніх розрізів кахлю. Купуючи матеріал, орієнтуйтесь саме на кількість плиток, а не на квадратні метри. До отриманої кількості додайте 15–20 відсотків матеріалу — саме такий запас рекомендують передбачати досвідчені майстри.

Як класти плитку власноруч

Безпосередньо процес укладання плитки складається з таких етапів.

1. Перекриття холодної та гарячої води, зняття ванни, раковини, унітазу (навіть якщо ви не плануєте їх міняти).
2. Демонтаж старого покриття.
3. Вирівнювання поверхні стін або підлоги. Знадобляться рівень, будівельний відвіс, штукатурні маяки, приладдя для замішування штукатурки (ківш та перфоратор з насадкою-міксером), дошка або металевий профіль для розподілу штукатурки та шпателі.
4. Ґрунтування та гідроізоляція.
5. Приклеювання плиток на клей. Клей наноситься зубчастим шпателем. Між елементами потрібно залишати однаковий проміжок, для цього застосовують дистанційні хрестики.
6. Затирання швів.

Поради щодо ремонту невеликих ванних кімнат

Ремонт у маленькій ванній кімнаті мало чим відрізняється від ремонту великого приміщення. Єдине, ви можете вирішити знести перегородку між ванною та туалетом. Це не складно, адже зазвичай ця стіна не є опорною.

Головне дизайнерське завдання при ремонті маленької ванної — візуально збільшити простір та максимально зекономити площу. Допоможе це зробити:

  • ✓ встановлення сидячої ванни або душової кабіни;
  • ✓ вибір світлої плитки — молочної або бежевої;
  • ✓ укладання на підлозі плитки за діагоналлю.

Важливо: перед укладанням кахлю обов’язково нанесіть на стіни та підлогу 2 шари гідроізоляційного покриття. Гідроізоляція потрібна й у великих ванних кімнатах, проте у компактних приміщеннях її роль є особливо важливою через інтенсивне утворення конденсату.

Невелика ванна кімната

Чек-лист з ремонту ванної кімнати

Як зробити ремонт ванної кімнати, якщо для вас це вперше? Насамперед не панікувати! Ми підготовили для вас чек-лист, відповідаючи на питання якого, ви легко складете поетапний план ремонту.

1. Хто та скільки людей користуватимуться приміщенням?
2. Якою є площа кімнати?
3. Надаєте перевагу ванні чи душу?
4. Чи потрібне утеплення?
5. Чи потрібна заміна електрики, сантехніки та хто цим займатиметься?
6. Яким ви бачите оздоблення?
7. Які меблі та техніка мають бути у ванній кімнаті?
8. Який бюджет є у вашому розпорядженні?

Відео

Залишилися питання чи потрібна консультація?

Залиште свої дані прямо зараз, і ми вам перетелефонуємо.




    Telegram
    Viber
    Messenger
    Instagram