Коли розробляється дизайн квартири, про ванну зазвичай усі забувають. Дійсно, що ж може бути цікавим у кімнаті 2 на 2 метри?! Проте саме тут ви розпочинаєте кожен свій день, тут можете перезавантажитись після важкого робочого тижня. Так чому б не приділити увагу дизайну ванної кімнати, аби зробити своє життя ще трохи комфортнішим?!
Перше, що варто розуміти: актуальні тренди в оформленні ванної народилися під впливом локдауна. Коли люди раптом опинилися в полоні власної квартири та нарешті оцінили важливість зручності та гармонії там, де зазвичай проводили найменше часу.
Як результат, народилися такі тренди:
Пастельні та стримані кольори | Коли в житті багато стресу, потрібно мати кімнату, в якій можна позбутися зайвих переживань. Спокійні кольори цьому сприяють. |
Натуральні текстури та аксесуари | У ванній все частіше почали з’являтися кімнатні рослини та вази з сухоцвітами. А ще у найвологішій кімнаті несподівано з’явилося дерево — звичайно, його або спеціально обробляють, або ж маскують під дерево штучні матеріали. Ще один тренд — оздоблення натуральним каменем замість кахлів. |
Правильна геометрія | Її можна навіть назвати естетичною та м’якою. Наприклад, дизайнери пропонують викласти одну стіну не як зазвичай, а вузькими кахлями відмінного відтінку у формі ялиночки (як паркет). |
Функціональність | Дизайнери уважно вивчають планування квартири, аби знайти якомога більше ніш для створення додаткових поличок чи закритих шаф. Все задля того, аби додати приміщенню функціональності. |
Чи важливо, аби оформлення ванної синхронізувалося з дизайном усієї оселі? Звичайно, що так. Гармонія має бути у всьому, тому варто враховувати не лише тренди, але й власні забаганки.
Познайомимо вас з найпопулярнішими стилями, які можуть надихнути вас на створення власного шедевра.
Такий стиль зручно використовувати під час оформлення маленьких приміщень. Його основа — білий колір, що візуально збільшує площу. Доповнювати інтер’єр мають кольорові акценти, проте вони не мають бути занадто яскравими. Обирайте натуральні відтінки — наприклад, світлого дерева та зеленої трави.
Похідним від скандинавського є стиль джапанді, який також може використовуватися у ванній кімнаті. Мінімалізм японської культури приваблює практичністю, а оригінальності рішенню додають бамбук та прості натуральні тканини.
Особливістю цього стилю є створення помилкового уявлення, ніби ремонт не зовсім завершений. Зокрема, дизайнери можуть відмовитися від кахлів чи залишити трошки незахищеної стіни. Лофт — це брутальний дизайн ванної кімнати, у якому переважають бетон, метал — зазвичай без хромованого покриття, камінь та скло.
Проте зверніть увагу: лофт краще пасує до великих кімнат. В маленьких приміщеннях для нього занадто тісно. Тому, якщо ви маєте дуже скромний санвузол, розгляньте альтернативні ідеї.
Головне завдання стилю — зменшити кількість меблів, аксесуарів та акцентів, які могли б відвернути увагу. Меблі використовуються максимально прості, функціональні, декор не є бажаним. Основні відтінки — білий, беж, чорний. Такий сучасний дизайн ванної кімнати ідеально підійде цілеспрямованим власникам, які не люблять відволікатися на дрібниці.
У класичному оформленні використовують ефектні меблі, оздоблення ліпниною, позолотою. Основний орієнтир — стилі бароко, рококо та ампір. Серед оздоблювальних матеріалів прихильники класики найчастіше обирають натуральний відшліфований камінь, мармур та дерево.
Знову ж, такий стиль краще використовувати для оформлення великих приміщень. У такому випадку можна дозволити великі розкішні люстри, які вдало доповнять загальну концепцію.
Головний тренд останніх сезонів — дерев’яні поверхні, які візуально роблять приміщення теплішим. Дизайнери пропонують використовувати дерево як в оздобленні стін, так і у виборі меблів. Аби дерево не псувалося, важливо:
Перебравши найпопулярніші ідеї дизайну ванної кімнати, варто приділити увагу і сантехніці. Вона також має бути сучасною та підкреслювати дизайнерську концепцію. Тому зверніть увагу на такі тренди:
✓ мінімалізм та суворість в оформленні кранів; |
✓ відсутність блискучого монохромного покриття кранів, яке замінили мідні та інші темніші відтінки; |
✓ душ буквально зі стелі без будь-яких інших труб та підпор; |
✓ відсутність овальних загинів на поверхні ванни та умивальника — вони ніби зрізані; |
✓ відмова від ідеально білого кольору сантехніки — тепер за допомогою неї можна робити навіть яскраві акценти; |
✓ бачок унітаза обов’язково ховається в стіну, а сам унітаз виглядає ніби підвішеним до неї; |
✓ якщо в кімнаті є душ, прямо на підлозі робляться бортики для стримування води, а замість шторки встановлюються скляні стінки та дверцята. |
Маємо надію, що тепер ви маєте план інтер’єру власної ванної. Якщо ж ні, вам радо допоможуть наші дизайнери — для отримання консультації просто залиште свої контакти на сайті.