Утеплення фасадів: який матеріал вибрати

Аби сплачувати за опалення менше, українці все частіше замислюються про утеплення фасадів. Метод уже довів свою економічну ефективність, проте й досі пересічним громадянам складно визначитися з тим, який матеріал краще обрати для утеплення — пінопласт, мінеральну вату, перліт чи можливо на ринку вже з’явилася інша цікава новинка.

Сьогодні наші експерти допоможуть вам з цим питанням та нададуть багато інших корисних порад.

Утеплення фасадів: який матеріал вибрати

Переваги утеплення фасадів

Почнемо з головного — для чого взагалі обшивати квартиру чи будинок додатковим шаром теплоізоляції:

Кліматичний комфорт та економія Утеплення фасадів квартир з вулиці дає змогу затримувати тепло всередині оселі взимку, підвищуючи температуру на 2–4 градуси. Влітку ж працює зворотна схема — спека з вулиці не просочується до кімнат, завдяки чому всередині зберігається комфортна прохолода. Завдяки цьому ви зможете економити на опаленні в холодну пору року та обходитися без кондиціонера влітку.
Збільшення терміну служби конструкцій будинку Утеплення квартир з вулиці — це ще й захист стін будинку від контакту з вологою — конденсат, який утворюється через різницю температур, просто стікає поверхнею утеплювача.
Підвищення звукоізоляції Звукоізоляція утепленого дому підвищується до показника 60–70 дБ.

Сучасні матеріали для утеплення фасадів не псують зовнішній вигляд багатоповерхових та приватних житлових будинків. Навпаки, якщо ви давно планували перефарбувати зовнішні стіни, утеплення допоможе вам освіжити зовнішній вигляд будинку, одночасно утепливши оселю.

Чому краще утеплювати будинок зовні, а не всередині

Працює утеплення фасадів просто: прагнучи рівноваги, тепло з оселі прямує назовні. Проте стикається з додатковим шаром теплоізоляції, де й акумулюється. Потім накопичене тепло починає надходити назад у кімнати, значно підвищуючи загальну температуру.

Будівельні норми не забороняють проводити утеплення своїми руками й всередині квартири. Проте такий метод має багато складнощів та недоліків:

✓ по-перше, на відміну від утеплення фасадів будинку, теплоізоляція зсередини значно зменшить простір кімнат;
✓ по-друге, технологія внутрішнього утеплення ускладнюється додатковим етапом — прокладенням надійного шару водоізоляції, який буде затримувати конденсат та дасть змогу уникнути пошкодження стін;
✓ по-третє, через значне підвищення рівня вологи в приміщенні через накопичення конденсату доведеться встановлювати додаткову вентиляцію.

До того ж внутрішні роботи фактично передбачають проведення капітального ремонту. Якщо ж проводити роботи зовні, не доведеться навіть залишати оселю чи виносити меблі — це значно зручніше.

Утеплення фасаду зовні

Сучасні матеріали для утеплення фасадів та їхні особливості

Основними критеріями для вибору матеріалу є їхня ціна, технічні характеристики та фінальна ефективність у забезпеченні теплоізоляції. Будівельні магазини пропонують багато дорогих та дешевих аналогів, однак найбільшою популярністю користуються матеріали, які ми описали нижче.

Пінопласт

Варіант утеплення фасадів пінопластом є найпопулярнішим. Це не дивно: матеріал випускається у вигляді плит, які зможе зафіксувати на стінах будинку навіть непрофесіонал.

Має матеріал й інші переваги:

  • ✓ пінопласт відрізняється пористою структурою, завдяки чому не пропускає воду та пар;
  • ✓ довговічний в експлуатації;
  • ✓ належить до слабо горючих матеріалів (однак зауважте, що під час прямого контакту з вогнем виділяє ядучий дим);
  • ✓ має низьку вагу та доступну ціну.
Утепление фасадов пенопластом

Зверніть увагу: пінопласт категорично заборонено використовувати для облаштування внутрішньої теплоізоляції, оскільки він провокує утворення плісняви.

Крім пінопласту в плитах, в магазинах ви можете знайти гранульований матеріал. Його монтують насипним методом. Такий метод утеплення фасадів потребує більшої майстерності й використання спеціалізованого обладнання.

Мінеральна вата

Матеріал з волокнистою структурою, який може мати різну щільність — від 20 до 200 кг/м3. Від показника щільності залежить і здатність мінеральною ватою утримувати тепло в будинку — чим щільність вища, тим теплішою стане оселя.

Вату також легко монтувати — вона продається у вигляді плит або тоншими рулонами. Додаткова перевага — висока звукоізоляція.

Має матеріал і недоліки:

  • ✓ з часом мінеральна вата втрачає ізоляційні властивості;
  • ✓ матеріал має здатність накопичувати вологу, що може призвести до псування стін котеджу;
  • ✓ через м’яку текстуру всередині вати можуть оселитися миші чи пацюки.

Уникнути накопичення вологи чи появи гризунів допоможе правильний монтаж, який варто довірити професійним майстрам-будівельникам.

Утеплення фасадів мінеральною ватою

Екструдований пінополістирол

Для виготовлення екструдованого пінополістиролу використовується той самий матеріал, що і для пінопласту, проте застосовується інша технологія. Завдяки цьому теплопровідність кінцевого виробу знижується ще на 30 % — тобто, тепло в оселі затримується краще. Додатково знижуються показники:

  • ✓ паро- та водопроникності;
  • ✓ загальної ваги плит з екструдованого пінополістиролу;
  • ✓ горючості;
  • ✓ поглинання вологи.
Фактично єдиний недолік пінополістиролу — вища вартість, ніж у звичайного пінопласту. Проте монтувати такий матеріал можна майже за будь-яких погодних умов.
Утеплення фасаду пінополістиролом

Перліт

Ще один коштовний спосіб утеплення фасаду — перлітом. Цей матеріал може мати різний вигляд:

пісок засипається в пустоти всередині будівельних блоків безпосередньо під час будівництва;
плити кріпляться до стін будинку;
сухі суміші використовуються як тиньк з теплоізоляційними властивостями.
Пліта з перліту

Перлітом можна утеплювати стіни, підлогу й навіть дах. Перлітові плити можна монтувати в різних кліматичних зонах — вони легко витримують до -100 градусів за Цельсієм. Майже не горять. Додаткові переваги плит: низька вага; довговічність — не розкладаються, стійкі до фізичних пошкоджень; високий теплозахист та звукоізоляція.

Як вибрати якісні матеріали для утеплення фасадів

Розглядаючи різні види утеплення фасадів, важливо також знайти якісний матеріал, а не купити підробку. Тому обов’язково з’ясуйте, хто є виробником, почитайте відгуки про конкретний виріб, запитайте поради професійних будівельників. Якщо замовляєте утеплення фасадів під ключ — буде ще зручніше, оскільки майстри самі підберуть найкращий утеплювач для вашої оселі, з огляду на її особливості та ваші вимоги.

Загальні поради щодо вибору утеплювачів, незалежно від виду:

Висока міцність під час натиску — матеріал має зберігати свою форму, аби на поверхні фасаду в майбутньому не з’явилися вм’ятини, коли на нього хтось обіпреться.
Низька паропроникність — цей показник має вказуватися на пакуванні.
Мінімальне поглинання вологи — бо якщо волога затримується всередині матеріалу надовго, може утворитися пліснява.
Висока пожежна безпека — її рівень також вказується на пакуванні.
Хімічна нейтральність до матеріалів, за допомогою яких утеплювач кріпиться до стіни — це забезпечить надійну фіксацію.

Крім правильного вибору матеріалів, обов’язково ознайомтеся з правилами монтажу. Або ж замовте утеплення фасадів у професійній ремонтно-будівельній компанії.

Залишилися питання чи потрібна консультація?

Залиште свої дані прямо зараз, і ми вам перетелефонуємо.




    Telegram
    Viber
    Messenger
    Instagram