Як встановити систему відеоспостереження своїми руками

Щоб захистити свій дім від крадіїв або ж завжди бачити, чим займаються домашні улюбленці у вашу відсутність, — достатньо встановити відеоспостереження. Сучасні системи відеонагляду за оселею монтуються просто, тому ви зможете під’єднати їх власними зусиллями. Однак є у цьому процесі кілька важливих нюансів, про які ми вам розповімо сьогодні.

Як встановити систему відеоспостереження

Які бувають камери відеоспостереження

Вирішивши монтувати відеоспостереження самостійно, в першу чергу вам потрібно буде підібрати обладнання. Перелічимо, які різновиди камер наразі представлені на ринку:

Безпровідні та аналогові Перші працюють за допомогою мобільної мережі або Wi-Fi, швидко передаючи отриману інформацію на хмарне сховище. А ось аналогові, найчастіше, просто записують відео на карту пам’яті. Звичайно ж, зручніше обрати й встановити відеоспостереження без зайвих дротів.
Вуличні та для приміщення Перші ідеально захищені від впливу погодних чинників — дощу, сонця, вітру, морозу, — тому й коштують дорожче. Не варто чіпляти звичайну кімнатну камеру на вулиці — вона швидко вийде з ладу.
Нерухомі, поворотні, баневі, мінікамери Якщо встановити відеоспостереження з нерухомими камерами, зможете знімати відео лише з одного положення. Поворотні рухаються автоматично, надаючи вам картинку з різних кутів огляду. Також існують баневі камери, що фіксуються до стелі, та дуже маленькі об’єктиви, які зручно приховати.
Чорно-білі та кольорові Камера може зберігати різну якість відео, а також відео в різних кольорах. Більшість пристроїв мають змогу робити запис уночі.

Незалежно від виду камери, яку ви вирішили поставити для відеоспостереження, обов’язково уточніть, як саме вона записує відео — постійно чи з певними перервами. У першому варіанті пристрій потребуватиме багато пам’яті, у другому — може пропустити важливий момент, наприклад, не зафіксувати обличчя крадія.

Які бувають камери відеоспостереження

Як вибрати камеру та додаткове обладнання

Встановити відеоспостереження можна для охорони квартири, дачі, присадибної ділянки, офісу, гаража чи собачого вольєра. В кожному з цих випадків вибір камери буде іншим. Зазвичай великі інтернет-магазини дозволяють відфільтрувати пошук за призначенням гаджетів.

Ось ще кілька важливих порад для тих, хто вирішив встановити відеоспостереження самостійно:

1. Завжди перевіряйте якість запису на прикладі. Бо іноді виробник вказує в описі характеристик камеру у 2 мегапікселі, а за фактом власник обладнання отримує зображення 960H.
2. Уточніть, з якої відстані об’єктив здатен зафіксувати обличчя. Дешевші варіанти фіксують зловмисників лише на відстані 2–3 метрів, тоді як на присадибній ділянці варто мати камеру з фіксацією обличчя на відстані 15 метрів.
3. Щоби встановити нічний відеонагляд, може знадобитися додаткове освітлення, оскільки промінь від самої камери світить лише прямо й не може захопити всю необхідну площу.
4. Не купуйте камери з інфрачервоними діодами R5, оскільки вони швидко перегорають.
5. Радимо встановлювати відеоспостереження з бездротовими Wi-Fi-камерами в одному приміщенні з реєстратором, інакше може втратитися сигнал. Якщо обладнання потрібно розділити, купуйте аналогові пристрої.

Встановити відеоспостереження — це не тільки про камеру! До об’єктива потрібен реєстратор, який буде записувати це відео — на флешку чи надсилати на хмару. Часто внутрішні системи спостереження об’єднують запис відео + реєстратор. Однак вуличні чи мінікамери зазвичай продаються окремо. Купуйте одразу готовий комплект, аби не довелося синхронізувати пристрої, шукати та встановлювати додаткове програмне устаткування.

Де краще встановити відеонагляд

Якщо мова йде про часний будинок, можна зафіксувати спостереження в таких точках:

  • ✓ над вхідними дверима;
  • ✓ біля гаража;
  • ✓ біля собаки;
  • ✓ по периметру будинку — варто встановити відеоспостереження так, аби бачити 4 стіни;
  • ✓ біля паркану — аби вчасно побачити, якщо хтось через нього перелізе.

Якщо встановити відеоспостереження треба у квартирі, радимо розмітити одну точку огляду біля вхідних дверей — аби фіксувалося обличчя, а також біля вікон, балкону. Коли в оселі зберігаються цінності, додаткова камера знадобиться в кімнаті із сейфом.

Де краще встановити відеонагляд

Монтаж системи відеонагляду своїми руками: інструменти та технологія

Окрім безпосередньо комплекту спостереження, вам знадобиться дриль, драбина та кілька саморізів, якщо їх немає в комплекті. Зручність використання комплектів полягає в тому, що зазвичай вони мають вкладену інструкцію з монтажу та підключення. У такому випадку просто рухайтеся за вказівками виробника.

Якщо ж інструкція відсутня, беріть те, що потрібно для відеонагляду, та дотримуйтеся простого алгоритму:

1. Прокладіть кабельні шляхи, які мають сполучати камеру та реєстратор, а також підводити до обладнання живлення.
2. Закріпіть камери в тому місці та положенні, де вона охопить найбільший кут огляду. Запустіть інсталяцію приладу.
3. Аби встановити відеоспостереження непомітно, закрийте кабелі плінтусами чи іншими елементами декору.
4. Увімкніть реєстратор та переконайтеся, що камера під’єднана до нього. Почніть робити запис та за кілька хвилин перевірте, чи задовольняє вас сигнал, якість отриманого відео, інші деталі.
5. За необхідності відкоригуйте положення камери, внутрішні налаштування — наприклад, місце для зберігання отриманих відеозаписів.

Встановити відеоспостереження власноруч не складно. Проте якщо не вдається все це зробити самому — викликайте майстра.

Залишилися питання чи потрібна консультація?

Залиште свої дані прямо зараз, і ми вам перетелефонуємо.




    Telegram
    Viber
    Messenger
    Instagram