Обираємо дизайн дитячої кімнати

Дизайн дитячої кімнати сьогодні обговорюють чи не найчастіше. І це не дивно — в цьому просторі малюк буде розвиватися, пізнавати світ. Дитяча кімната це одночасно спальня, робочий кабінет, творча майстерня, тренувальний майданчик та ще багато іншого. Тут дитина проводитиме більшість часу, тому дуже важливо підійти до оформлення інтер’єру серйозно і вдумливо.

Обираємо дизайн дитячої кімнати

Основні принципи оформлення дитячих кімнат

Найкращий варіант — замовити розробку дизайн-проєкт дитячої кімнати у професіоналів. Дизайнери врахують кожну дрібницю: від особливостей розташування квартири до улюблених мультиків малюка. Єдиний недолік професійного оформлення — ціна послуг.

Але не поспішайте впадати у відчай. Можна розробити дизайн дитячої кімнати самотужки. Для цього потрібно врахувати одразу декілька важливих вимог:

Оформлення має відповідати віку та смаку дитини Пам’ятайте, що кімната має подобатись саме дитині, тому спитайте її, який стиль чи тематичне оформлення їй до душі.
Обирайте легкозамінні меблі та декор Діти ростуть швидко, разом з ними змінюються їхні смаки. До того ж з часом потрібно міняти ліжко, стіл, стілець, щоб вони не були завеликими чи замалими.
Продумайте освітлення Очі малюка тільки формуються, тому вкрай важливо не нашкодити їм. Потурбуйтеся, щоб у кімнаті були добре підсвічені різні зони.
Матеріали для оформлення мають бути безпечними Віддайте перевагу відомим брендам, які випускають гіпоалергенні матеріали. Дитячий організм дуже вразливий, шкідливі речовини можуть спричинити алергію.
Потурбуйтесь про зручність Обирайте меблі без гострих та твердих кутів, бо дитина може травмуватися. Також для правильного формування постави треба стежити, щоб малюку було зручно сидіти.
Основні принципи оформлення дитячих кімнат

Як правильно підібрати дизайн дитячої кімнати

Сучасний дизайн дитячої кімнати починається з вибору гамми кольорів для оформлення. Занадто яскраві відтінки будуть збуджувати психіку. Дитині буде важко зосередитись, можуть виникнути проблеми зі сном. Тому краще віддати перевагу спокійним пастельним кольорам.

Але оформлення не має бути монотонним. Можна додати яскраві акценти за допомогою подушок, постерів на стінах, м’яких іграшок тощо.

Продумайте теплоізоляцію та провітрювання кімнати. Занадто задушлива атмосфера чи постійні протяги спричинять хвороби. Якщо неможливо організувати мікроклімат у кімнаті природним чином, встановіть зволожувач та осушувач повітря, іонізатор.

Як правильно підібрати дизайн дитячої кімнати

Розділення кімнати на зони

При оформленні дитячої кімнати важливо одразу чітко розділити простір на зони для:

  • ✓ сну;
  • ✓ фізичних вправ;
  • ✓ творчості, відпочинку;
  • ✓ навчання.

Це не так складно, як здається. Наприклад, при розробці дизайну вузької дитячої кімнати спочатку виділіть місце для ліжка. Зазвичай для цього обирають найтемніший кут, щоб світло не заважало дитині відпочивати. Біля вікна краще розташувати стіл, де малюк вчитиме уроки. Після цього можна заповнювати решту простору.

Якщо дитина схильна до малювання, виділіть їй цілу стіну для творчості. Так ви вбережете шпалери й меблі. Але потурбуйтеся про освітлення. Якщо природного світла замало, зробіть підсвітку. Інакше дитині буде незручно малювати або у неї зіпсується зір.

Розділення кімнати на зони

Турнік, гойдалки та інші знаряддя для активного відпочинку розташовують далі від вікон. Інакше дитина може випадково розбити скло та травмуватися.

Ідеї для дизайну маленької дитячої кімнати

Коли місця вистачає, окремі зони організувати не складно. Але як бути з дизайном маленької дитячої кімнати? Інтер’єр малої кімнати також цілком реально зонувати для відпочинку, навчання, ігор. Для цього можна використати спеціальні меблі, наприклад, двоповерхове ліжко, де нижня частина це стіл, книжкові полиці або шафа.

У маленькій кімнаті важливо зробити простір якомога ергономічнішим. Для цього ідеально підійдуть столи-трансформери, розсувні ліжка, двоярусні меблі. Також важливо не переобтяжувати кімнату декором. Вишукані декоративні елементи в змозі оцінити лише підлітки. Малі діти не вертають на них уваги. А надлишок прикрас зробить невеликий простір більш захаращеним.

Ідеї для дизайну маленької дитячої кімнати

Обираємо дизайн «на виріст» для дитячої кімнати

Під час створення дизайну для дитячої кімнати важливо врахувати вік дитини. Можна умовно виділити чотири періоди:

До 3 років В кімнаті обов’язково повинен бути сповивальний стіл, дитячий манеж, щоб батькам було зручно доглядати за дитиною.
Від 3 до 7 років В цьому віці для малюка потрібно більше ліжко. Також важливо виділити простір для активних ігор та дитячої творчості.
Школярі Оскільки дитина буде вчити уроки, вкрай необхідно облаштувати зручне робоче місце.
Підлітки І цьому віці іграшки замінюють гаджети, а діти вкрай потребують власного простору і приватності. Крім того, підлітку важливе самовираження, тому дозвольте йому самостійно обирати оформлення.
Обираємо дизайн «на виріст» для дитячої кімнати

Радикально змінювати дизайн кожен рік складно і дорого. Можна зробити кімнату «на виріст». Для цього уникайте шпалер чи килимів з іграшками, героями мультиків чи інших занадто «дитячих» принтів. Краще, якщо стіни будуть нейтральних кольорів. А ось фіранки, ковдри, подушки можна підбирати згідно з віком дитини — ці речі легко замінити.

Чого точно не слід робити, так це купувати меблі «на майбутнє». Завелике ліжко може лякати малу дитину, вона почуватиметься некомфортно. Письмовий стіл, розрахований на дорослого, буде незручним для малюка. Від цього може сформуватися неправильна постава, яку потім буде складно виправити.

Що ще важливо врахувати

Для оформлення необхідно врахувати особливості простору. Дизайн вузької дитячої кімнати буде відрізнятись від зонування у великій кімнаті. Так само важливо звернути увагу на особливості дитини. Якщо малюк дуже активний та не сидить на місці, зробіть йому спортивний куточок, де він зможе безпечно для себе виплеснути надлишок енергії. Якщо ж дитина любить малювання, читання чи тихі ігри, зробіть кімнату зручною для таких занять.

Залишилися питання чи потрібна консультація?

Залиште свої дані прямо зараз, і ми вам перетелефонуємо.




    Telegram
    Viber
    Messenger
    Instagram