Ви впевнені, що замовляти дизайн маленької кухні марна трата грошей, адже втілити у життя щось цікаве можливо лише за наявності великої площі? А ось і ні! Якщо вам не пощастило з кількістю квадратних метрів, це, навпаки, привід якомога скоріше звернутися за допомогою до фахівця. Бо тільки справжній професіонал зможе вмістити на крихітній кухні все необхідне й викликати у вас бажання щодня готувати сніданки й вечері у затишній атмосфері.
Розробка дизайну кухні малої площі починається з вибору планування. І головну роль тут відіграє форма приміщення. Саме спираючись на цей факт, фахівці обирають варіант розташування плити, мийки та холодильника (правило робочого трикутника):
Квадрат | Квадратна кімната найкраще підходить для П-подібного розміщення меблів. При цьому мийку розташовують по центру, а плиту та холодильник ліворуч і праворуч від неї. Якщо замало місця для обіднього столу, можна розглянути варіант Г-подібного планування. |
Прямокутник | Для витягнутої кухні краще підходить лінійне або паралельне розташування. Кухонний гарнітур монтують вздовж однієї стіни або паралельно вздовж двох стін, що є більшими за довжиною. |
Нестандартні форми | Такі кімнати в будинку створюють чималі труднощі дизайнерам, адже традиційні рішення тут не працюють. А де індивідуальна розробка меблів, там завжди збільшений бюджет, від чого точно будуть не в захваті господарі. Проте якщо все складеться, кожен сантиметр такої кухні буде функціональним. |
Найскладніший варіант — мікрокухня в 3–4 квадрати, що доволі часто трапляється у хрущовках. В такому випадку краще обрати кутове розташування гарнітура. Це дозволить вбудувати всю необхідну техніку й навіть запланувати у кімнаті невеличку обідню зону.
Дизайн маленької кухні в хрущовці може бути виконаний у різних стилях:
Якщо у вас мала кухня, дизайн можна виконати у будь-якому стилі. Площа не має диктувати заборони! Головне пам’ятати: естетичність хоча і важлива, але на перше місце все ж таки виходить практичність і функціональність.
В дизайні кухонь малого розміру не має дрібниць. Тож перелічимо правила, яких фахівці рекомендують дотримуватись при облаштуванні маленьких кімнат:
Найкращий варіант — світлі, натуральні відтінки. Вони відбивають світло, завдяки чому простір здається більшим. Проте, якщо ви полюбляєте темні кольори, не відмовляйте собі у задоволенні: оберіть для робочої стіни темно-синю, вугільну або шоколадну плитку.
Якщо підібрати шафи в тон стін, це візуально зітре кордони й дозволить створити єдиний простір. А щоб ваша оселя не виглядала при цьому похмуро, додайте максимум світла.
Його можна зробити продовженням робочої поверхні, вставити туди мийку, шафки чи використовувати як барну стійку. Останній варіант особливо доречний, коли у вас гарний вид з вікна.
Приберіть штори
У маленькому приміщенні вони будуть лише з’їдати простір, роблячи його візуально меншим. Краще використовуйте римські штори, жалюзі або ролети.
Це дозволить вмістити більше речей на обмеженій площі. Проте шафки не повинні бути дуже глибокими, а на відкритих полицях завжди має бути порядок. Захаращена кімната виглядає ще меншою.
Додайте світла
Найкращий варіант — природне освітлення. Придивіться, у більшості глянцевих журналів дизайн маленької кухні зазвичай передбачає, навіть, вікно без зайвих перемичок.
Універсальний спосіб візуально збільшити простір — зробити дзеркальний фартух, цільний або у вигляді мозаїки. Проте якщо ви багато готуєте, цю пораду краще проігнорувати, адже мити цю красу доведеться по декілька разів на день.
Сховайте зайвий декор
Дизайн маленької кухні повинен бути лаконічним. Тож використовуйте не більше трьох акцентних кольорів, а для декору оберіть один-два елементи.
Якщо дозволяє планування квартири, збільшити площу можна, об’єднавши кухню з балконом чи лоджією.
Якісний дизайн невеликої кухні передбачає грамотний вибір меблів. Вони не мають бути громіздкими та масивними. Обирайте високі стелажі та шафи. Краще надавати перевагу лаконічним глянцевим поверхням, простим формам, без візерунків. Ідеальним варіантом будуть скляні дверцята.
Для обіднього місця краще взяти стіл зі світлого дерева, скла чи пластика. Стільці варто обирати на тонких ніжках, а якщо місця зовсім замало — в пригоді стануть стільці-трансформери.
Купуючи побутову техніку, переконайтеся, що берете лише потрібні речі. Зайві пристрої будуть захаращувати кімнату, тож краще відмовитися від того, що не використовуєте дуже часто. На крайній випадок таку техніку краще зберігати в закритих шафках, а не на робочій поверхні.
Якщо у вас у квартирі невелика кухня — не засмучуйтесь. Просто не повторюйте під час ремонту найпоширеніші помилки:
Великі меблі та забагато побутової техніки | Масивні обідні столи, габаритні шафки займають багато місця, роблячи простір затісним. |
Велика кількість кольорів і фактур | Створюючи дизайн маленької кухні, достатньо зупинитися на 2–3 відтінках, які гармонійно виглядатимуть разом. Перебір створює хаос, тож гармонію буде порушено. |
Тотальне використання темних кольорів | Це візуально зменшує простір. |
Неприкриті труби | Зазвичай це робить приміщення неохайним і незатишним. |
Велика кількість відкритих полиць | Занадто багато речей, що залишилися на видноті, захаращують кухню, у результаті чого вона виглядає незатишною. |