Об’єднання приміщень — стійкий тренд останнього десятиріччя, тож сьогодні поговоримо про те, як створити дизайн кухні-вітальні в сучасному стилі та коли відмова від окремих кімнат є доцільною і навіть бажаною.
Власники об’єднаних приміщень зазвичай говорять про збільшений простір, можливість розмістити в домі більше гостей, техніки та меблів. Проте розглядаючи варіанти дизайну кухні-вітальні, ви напевно замислитесь — а чи буде таке рішення зручним саме для вашої родини. Фахівці відповідають — об’єднання буде доречним, якщо ви:
✓ не любите проводити багато часу на кухні й зазвичай обмежуєтесь приготуванням простих страв; |
✓ часто влаштовуєте вечірки з друзями; |
✓ маєте кухню скромної площі й засмучуєтесь від того, що не можете кожного вечора збирати всю родину за столом. |
✓ великий простір, в який входить не тільки функціональна робоча зона кухні, але й місце для відпочинку; |
✓ зручність під час накривання столу, оскільки вам більше не доведеться ходити за стравами та кухонним приладдям з кімнати в кімнату; |
✓ можливість виділити додатковий простір для гардеробної чи комори. |
А ось якщо у вас маленькі діти, домашні улюбленці, з об’єднанням краще почекати — нехай варильна поверхня та гострі предмети поки побудуть за зачиненими дверима кухні.
Яким би гарним не здавався дизайн кухні-вітальні, не треба зносити стіну і в тому випадку, коли приготування їжі — ваша пристрасть. Жодна витяжка не впорається з таким навантаженням, а ароматами пиріжків та пляцків просочиться вся квартира.
Не оцінять навіть найсучасніший дизайн кухні-вітальні й пошановувачі камерності — їм краще залишити можливість побути наодинці під час вранішньої кави чи вечірнього перегляду новин.
Якщо залу об’єднують з лоджією, часто в ролі розділювача залишають віконний отвір. Важливо, аби зони візуально розподілялися, але при цьому були виконані в єдиному стилі.
Ідей дизайну інтер’єру кухні-вітальні існує безліч. Все залежить від смакових уподобань мешканців. Загальні рекомендації фахівців мають наступний вигляд:
✓ Для невеликих приміщень обирайте світлі відтінки — вони додадуть кімнаті легкості та візуально її збільшать. |
✓ Темна палітра може використовуватись для створення дизайну кухні-вітальні, розташованої на сонячній стороні будинку. |
✓ Якщо хочеться чогось оригінального, можна додати яскравих фарб. Для цього вистачить одного-двох відтінків, що гармонійно поєднаються з нейтральною базою. |
Приділіть увагу освітленню — з його допомогою можна підкреслити зонування, об’єднати чи, навпаки, розмежувати простірне приміщення. Єдиного джерела природного світла та центральної люстри для об’єднаного приміщення замало. Тож дизайн кухні-вітальні зазвичай передбачає додаткову підсвітку над робочою зоною, обіднім столом тощо.
Підбираючи кухонний гарнітур, обідній стіл, диван, крісла та стільці, важливо, аби вони всі були виконані в єдиному стилі та створювали цілісну картину. Найбільшою популярністю сьогодні користуються такі варіанти:
Якщо площа приміщення 20 квадратів і більше, в дизайні кухні-вітальні може бути запланований острів або півостровів. Таким чином ви одночасно забезпечите зонування та виділите максимально багато місця для зберігання кухонного приладдя.