Секрети правильного дизайну кухні-студії

До RBK Kronos часто звертаються із запитом на розробку дизайну кухні-студії. В новобудовах таке планування вже сприймається як норма. Власники житла старого фонду об’єднують приміщення власноруч, аби не відставати від сучасних трендів.

Проте не завжди знесення стін є доцільним. Тож поговоримо про те, коли варто робити перепланування, як правильно провести зонування та оформити приміщення так, щоби зручно було всім членам родини.

Секрети правильного дизайну кухні-студії

Плюси та мінуси кухні-студії

Головні переваги об’єднання кухні з вітальнею:

✓ створення більшого простору;
✓ можливість більш ефективно використовувати наявну площу;
✓ можливість збиратися великою компанією.
Кухні-студії можна облаштувати як в невеликих квартирах, так і в просторих особняках. При цьому психологи стверджують, що відкритий простір позитивно впливає на самопочуття людей, робить їх перебування в кімнаті більш комфортним.

Серед недоліків планування:

✓ запах їжі у кімнаті;
✓ шум кухонного приладдя;
✓ відсутність можливості усамітнитись, якщо в невеличкій квартирі проживає багато людей.
Перше питання частково вирішує встановлення потужної витяжки, стосовно інших — вирішувати лише вам. Ми ж розкажемо, як грамотно організувати простір, якщо ви все ж таки вирішили втілити у життя сучасний дизайн-проєкт кухні-студії.
Плюси та мінуси кухні-студії

Як відокремити робочу зону від обідньої

Правильний дизайн кухні-студії в будинку передбачає поділ приміщення на дві зони: приготування їжі та відпочинку. Вони будуть гармонійно виглядати тільки в тому випадку, якщо інтер’єр витриманий в єдиному стилі, а меблі — грамотно розташовані. Способів відокремити зони одна від одної багато, тож розглянемо найпопулярніші.

Освітлювальні приладиВстановивши світильники, ви легко візуально виокремите функціональні зони. Оберіть для робочої зони більш потужні лампи, в місці відпочинку облаштуйте приглушене освітлення.
ПодіумПриміщення можна розділити за допомогою подіуму, який відділить жилу частину від робочої. Таке рішення також є практичним, якщо подіум монтувати таким чином, щоб він був одночасно ще й нішею для речей.
Барна стійкаВона може слугувати додатковою робочою поверхнею чи використовуватись як обідня зона.
Перегородки та розсувні дверіСучасний дизайн кухні-студії у квартирі часто передбачає наявність скляних чи пластикових перегородок або елементів декору: великі картини, рослини, кашпо тощо.
МебліПровести зонування можна за допомогою високих стелажів, диванів чи обіднього столу. Великою перевагою є те, що такі елементи виконують не лише естетичну, але й практичну функцію.
Як відокремити робочу зону від обідньої

Ідеї дизайну кухні-студії у квартирі

Фахівці радять дотримуватись одного стилю в приміщенні, аби все елементи інтер’єру виглядали гармонійно. Сучасна мода поблажлива, тож можете сміливо обирати будь-який варіант:

Класичний стильЦе правильні форми, спокійні кольори, симетричне розташування деталей.
КантріЦьому стилу притаманні простота та функціональність, а використання переважно екологічних матеріалів гарантує затишок і дає можливість проявити творчий потенціал.
ПровансТакий дизайн кухні-студії зазвичай створюється на основі ніжних кольорів, квіткових принтів, що створює атмосферу легкості й елегантності.
РетроЩоб зробити інтер’єр особливим, використовуйте елементи з різних епох. Зробіть робочу зону стриманішою, а ось для зони відпочинку сміливо обирайте яскраві дивани чи столики чудернацької форми.
Хай-текГладкі поверхні, сучасна техніка, нейтральні відтінки та відсутність зайвого декору. Для кожної речі тут чітко встановлене своє місце, проте надмірності не вітаються — лише необхідний мінімум для комфортного життя.
ЛофтСеред основних рис: цегляна кладка, велика кількість освітлення, вінтажні елементи.
Скандинавський стильСвітлі холодні відтінки та натуральні матеріали можна розбавити яскравим декором: стільцями, подушками, кімнатними рослинами.
Ідеї дизайну кухні-студії у квартирі

Сучасний дизайн кухні-студії в будинку

В приватному будинку кухня зазвичай більшої площі, ніж у квартирі. Це дозволяє зіграти на контрасті та дає більше можливостей для зонування. Наприклад, розділити велике приміщення можна островом чи півостровом. Це створить додаткові місця для приготування чи споживання їжі, а також дозволить зберігати велику кількість кухонного приладдя.

Сучасний дизайн кухні-студії в будинку

Поради дизайнерів з оформлення інтер’єру

Щоб створити стильний дизайн кухні-студії, фахівці радять дотримуватись наступних правил:

✓ Не перевантажувати інтер’єр. Велика кількість відтінків чи декору негативно вплине на загальне сприйняття приміщення.
✓ Створити цікаву систему зберігання. Варто ефективно використовувати кожне вільне місце на кухні.
✓ Використовувати підвіконня. Воно може стати продовженням робочої поверхні, лавкою чи барною стійкою.
✓ Віддавати перевагу функціональним меблям.
✓ Рівномірно розподілити освітлювальні прилади.

Кухня — це місце, де кожен з нас проводить безліч часу. Тож приділіть максимум уваги розробці дизайну кухні-студії. А краще — довірте це завдання професіоналам.

Залишилися питання чи потрібна консультація?

Залиште свої дані прямо зараз, і ми вам перетелефонуємо.
    Telegram
    Viber
    Messenger
    Instagram