Яким має бути дизайн кімнати для підлітка

Підлітки вже не діти, але ще й не дорослі, тому дизайн підліткової кімнати — важке завдання. Простір має бути не тільки зручним і ергономічним, але й подобатися мешканцю кімнати. Тому що підлітку важливе самовираження. Він все одно переробить кімнату згідно зі своїми потребами та вподобаннями.

Читайте далі, як облаштувати кімнату, щоб вона сподобалась і батькам, і дитині.

Яким має бути дизайн кімнати для підлітка

Особливості вибору дизайну кімнати для підлітка

Найважливіше, щоб дизайн підліткової кімнати подобався саме підлітку, а не його батькам чи дизайнеру. Тому обов’язково залучайте дитину до вибору оформлення. Підліток вже не маленька дитина, яка не звертає уваги на стиль чи декоративні елементи. Саме в цьому віці формується естетичне сприйняття, тому мешканцю кімнати буде корисно взяти участь в оформленні простору.

Ось декілька порад для батьків:

✓ Подбайте про освітлення У дитини попереду ще навчання в школі та університеті. Тому важливо, щоб їй було комфортно робити домашні завдання, читати не тільки за столом, але і в ліжку, у фотелі, навіть на підлозі.
✓ Обирайте нейтральну палітру Яскравий дизайн дитячої для підлітка або не дозволить мешканцю адаптувати кімнату під себе, або виглядатиме дуже незграбно. У майже дорослої людини багато речей, які відображають його захоплення та смаки. Саме вони додадуть кольорів у нейтральне середовище.
✓ Дозвольте дитині обирати Домовтеся, який декор господар кімнати зможе обрати сам. Зазвичай це не надто дорогі речі — килим, фіранки, полиці тощо. Але такий підхід гарантує, що підлітку буде комфортно у приміщенні.
Особливості вибору дизайну кімнати для підлітка

Простий та зручний дизайн підліткової кімнати для хлопчика

Кімнату для хлопця-підлітка можна оформити у сучасному стилі. Мешканець кімнати вже не маленька дитина. Він оцінить дизайнерський задум і залюбки сам допоможе в оформленні.

Можна виділити декілька оптимальних стилів дизайну підліткової кімнати для хлопчика:

  • ✓ мінімалізм;
  • ✓ лофт;
  • ✓ скандинавський;
  • ✓ модерн;
  • ✓ хай-тек.
Всі ці напрямки відрізняються мінімумом декору та стриманими кольорами. Це ідеальне тло. З часом хлопець самостійно наповнить кімнату яскравими постерами, малюнками, спортивним знаряддям, книжками, фігурками. Баскетбольний м’яч чи велосипед не пасуватимуть, наприклад, до класичного інтер’єру чи авангарду.

Також важливо зберігати зонування, як і в дитячій кімнаті для малюка. Повинно бути окреме місце для відпочинку, навчання, тренувань та фізичної активності, улюбленого хобі. Пам’ятайте, що для дитини це спальня, кабінет та вітальня одночасно. Простір повинен бути не тільки стильним, але й зручним.

Простий та зручний дизайн підліткової кімнати для хлопчика

Яскравий та стильний дизайн дитячої кімнати для дівчинки-підлітка

Добираючи оформлення для кімнати дівчинки, можна також дотримуватися концепції мінімуму декору та пастельних кольорів. Часто дівчатка малюють, захоплюються плетінням, скрапбукінгом, виготовленням прикрас. Тому поступово стіни та полички заповняться яскравими витворами мистецтва. Але дизайн дитячої кімнати для дівчинки-підлітка може бути більш виразним.

Можна порадити оформлення у таких стилях:

  • ✓ прованс;
  • ✓ pop-art;
  • ✓ американський;
  • ✓ скандинавський;
  • ✓ артдеко;
  • ✓ еклектика.
Звісно, перед тим, як узгоджувати остаточний варіант з дизайнером чи починати оформлювати кімнату самотужки, порадьтесь з дочкою. Саме вона проводитиме тут більшість свого вільного часу. Тому дизайн підліткової кімнати має їй подобатися.

Дівчинка гарантовано оцінить велике люстро, перед яким зручно обирати вбрання чи робити зачіску. Підлітки багато уваги приділяють зовнішності. У цьому віці це цілком нормально.

Яскравий та стильний дизайн дитячої кімнати для дівчинки-підлітка

Вплив кольорів на настрій кімнати

Оскільки дизайн підліткової кімнати вже більш наближений до дорослого, тут можна використати різні кольорові рішення. Тому важливо знати, як різні кольори впливають на її мешканців:

Білий З одного боку це універсальне тло, яке можна доповнити будь-якими акцентами. Але надлишок білого створює холодну «лікарняну» атмосферу.
Червоний, помаранчевий, жовтий Ці кольори стимулюють психіку, підіймають настрій. Та якщо їх забагато, у кімнаті буде важко знаходитися. Вони швидко втомлюють мозок і очі.
Зелений Його сприйняття дуже залежить від відтінку. Більш помірні варіанти створять гармонійне середовище, особливо в комбінації з коричневими елементами. Яскраві або темні відтінки підходять для акцентів.
Блакитний, синій, фіолетовий Це холодні кольори, тому їх варто врівноважити теплими відтінками. Вони заспокоюють психіку, тому найбільше пасують до спальні.

Дозвольте підлітку самому обрати кольори для своєї кімнати. Надайте йому можливість висловити побажання, ідеї, бачення інтер’єру. В цьому віці важливо навчитися приймати рішення, тому не бійтеся помилок — саме на них дитина вчиться.

Залишилися питання чи потрібна консультація?

Залиште свої дані прямо зараз, і ми вам перетелефонуємо.




    Telegram
    Viber
    Messenger
    Instagram