Дизайн дитячої кімнати для двох дітей

Не всі родини мають змогу виділити окрему кімнату кожній дитині. Тому питання створення дизайну дитячої кімнати одразу для двох дітей лишається актуальним. При цьому важливо організувати не лише персональні спальні місця, але й куточки для навчання, розваг, занять спортом, зберігання одягу, іграшок та інших речей.

Ми зібрали для вас професійні рекомендації щодо інтер’єру та підвищення функціональності приміщення. Та впевнені: ви впораєтесь із завданням затишного та зручного простору.

Дизайн дитячої кімнати для двох дітей

Що варто врахувати в дизайні дитячої кімнати для двох дітей

Не починайте ремонт без попереднього детального планування. Перший проєкт можна створити буквально на папері, зобразивши розташування, розміри та конструкцію меблів. Водночас дуже важливо врахувати:

Розмір кімнатиЯкщо вона дуже маленька, подумайте про двоярусні ліжка, дивани, що трансформуються в шафу, перетворення підвіконня на письмовий стіл.
Стать малюківКоли доводиться поселяти разом різнополих діток дуже важливо розділити простір, аби кожен з них міг почуватися комфортно, зважаючи на свої фізіологічні відмінності та потреби.
ВікЯкщо дошкільнятам потрібні лише ігрові зони, то школярам ще й навчальні.
ІнтересиДитяча кімната для двох дівчаток, хлопчиків чи сиблінгів різної статі має стати місцем, де вони зможуть розвивати власні захоплення. Так, майбутній балерині знадобиться шведська стінка, а майстрині виробів з бісеру — шафи для зберігання матеріалів.
Інтенсивність природного освітленняПриміщення з північної сторони краще оформлювати у світлі відтінки, інакше у кімнаті буде занадто темно. Якщо ж вікна виходять на південь, колір оздоблення не має такого значення.
Особисті побажанняОбов’язково поцікавтеся, якою хочуть бачити власну кімнату діти. Навіть дошкільники радо допоможуть батькам обрати шпалери чи колір стін. Проте не забувайте про функціональність та практичність.

Надихайтеся прикладами з інтернету. Якщо є така можливість, радьтеся з дизайнерами. Також врахуйте пораду психологів не використовувати в інтер’єрі надмірно яскраві кольори, оскільки вони перезбуджують незрілу нервову систему.

Що варто врахувати в дизайні дитячої кімнати для двох дітей

Розділення кімнати на особисті зони

Це дуже вдале рішення для дитячої кімнати для двох різностатевих дітей. Приклади створення особистих зон:

Кольорове розділення спільного просторуНе обов’язково використовувати рожевий та синій. Можна зупинитись на білому та сірому, вибрати темний та світлий беж.
Розділення шафоюНайкраща ідея для підлітків різної статі.
Функціональні зониЦе куточки для сну, навчання, відпочинку, якими сиблінги можуть користуватися разом.

Деякі важливі зони можна винести й за межі дитячої. Наприклад, мінітренажерний зал чи гардеробну.

Чи складно зробити дитячу кімнату для двох різностатевих дітей

Для досвідченого дизайнера це не складне завдання, проте важливо врахувати потреби кожної дитини та її статеві особливості. Кілька важливих порад:

✓ Віддайте дітям найбільшу кімнату.
✓ Використовуйте зонування.
✓ Розмістіть ліжка сина та доньки якомога далі одне від одного або поставте між ними стелаж, варіант з двоярусним ліжком краще не використовувати.
✓ Створюючи дизайн дитячої кімнати для хлопчика і дівчинки уникайте гендерних акцентів — зупиніться на нейтральних кольорах, меблях, килимках, дзеркалах (за бажання діти самі додадуть їм потрібного наповнення).

Розділяючи простір, не забудьте створити й місце, де брат та сестра зможуть побути разом. Наприклад, під час навчання чи гри. Шафа також може бути спільною.

Чи складно зробити дитячу кімнату для двох різностатевих дітей

Особливості дизайну дитячої кімнати для двох хлопчиків

Психологи відмічають, що зазвичай хлопцям легше ділитися спільним простором, хоча ревнощі не є виключенням. А ще брати можуть з дитинства цікавитися спортом та підкоренням складних технічних конструкцій, тому можете влаштувати для обох ліжка на другому поверсі, тоді як знизу розміститься робочий стіл.
Ідеї щодо дизайну дитячої кімнати для двох хлопчиків:

 • ✓ посилання до улюблених мультфільмів, фільмів, інших захоплень в меблях, оздоблювальних матеріалах;
 • ✓ нейтральні кольори з акцентом на меблях чи килимках;
 • ✓ темні кольори з великою кількістю освітлювальних приладів.
Особливості дизайну дитячої кімнати для двох хлопчиків

Як і дівчатам, хлопцям важливо мати шафи для зберігання особистих речей, іграшок. Не забувайте і про спортивну зону — шведська стінка може поєднуватися з драбиною до другого поверху ліжка, до стелі можна прикріпити гімнастичні кільця.

Ідеальна дитяча кімната для двох дівчаток

Обираючи варіант інтер’єру, обов’язково зважайте на вік сестричок та їхні інтереси. Врахуйте, що дівчатам більше характерні заздрощі, а тому меблі краще встановлювати однакові. Водночас сестри зазвичай більше спілкуються між собою, тому їхні ліжка можуть стояти поруч.
Також маленьким панянкам сподобається мати у кімнаті:

 • ✓ власний мінігардероб;
 • ✓ вільні стіни для запису мрій чи розміщення фото кумирів;
 • ✓ фотозону з гарним освітленням;
 • ✓ нічний столик.
Ідеальна дитяча кімната для двох дівчаток

Сестри можуть накопичувати багато речей. Тому заздалегідь подбайте про велику кількість шаф, локерів.

Правильний підбір меблів для дитячої кімнати на двох

Шукаючи меблі для малят, відсуньте естетичну привабливість на друге місце. На перше ж варто поставити безпеку, функціональність та компактність. За можливості зробіть індивідуальне замовлення за вашим проєктом. Проте сучасні виробники пропонують багато цікавих варіантів, серед яких легко знайти свій.

Також думайте про економію. Аби робити ремонт рідше, можете придбати великі дорослі ліжка навіть дошкільнятам. Для навчання також встановіть великі столи, але підберіть зручні для молодших школярів стільці. Зупиніться на нейтральному кольорі меблів, аби він був прийнятним для дітей незалежно від віку.

Залишилися питання чи потрібна консультація?

Залиште свої дані прямо зараз, і ми вам перетелефонуємо.
  Telegram
  Viber
  Messenger
  Instagram