Дизайн білої кухні: практичні поради, фото планування

Якщо ви запланували кардинальні зміни в дизайні своєї кухні, можете обрати для неї будь-який колір — червоний, фіолетовий, чорний, сірий, зелений чи навіть пурпуровий. Сучасні дизайнери легко втілять у життя будь-яке рішення. Однак радимо звернути увагу й на сучасні тренди, першість серед яких відвоювала біла кухня. Якщо вам теж подобається саме білий колір, читайте наші рекомендації щодо створення затишного і гармонійного кухонного простору.

Дизайн білої кухні

Переваги та недоліки білої кухні

Білий колір увірвався у сучасний дизайн одночасно зі стилем джапанді. Останній вдало поєднує простоту й практичність та є сумішшю скандинавського та японського стилів. Білий колір у стилі джапанді основний, його завдання — зробити простір максимально спокійним і навіть нейтральним.

Однак якщо послухати власників білих кухонь, ви почуєте ще безліч причин обрати саме цей колір. Ось лише декілька прикладів:

«Білий колір дає змогу швидко змінювати інтер’єр — додавати йому нотки сучасності або відтворити справжню вікторіанську класику.»
«Білий візуально збільшує простір — цю властивість доречно використовувати, якщо приміщення маленьке та тісне.»
«Біла кухня знижує необхідність у штучному освітлені — глянцева поверхня шафок здатна розсіювати світло від однієї маленької лампочки на всю кімнату.»
«Якщо в кухні присутні дизайнерські акценти — білий колір лише підкреслить їх, та зробить більш помітними, привабливими.»
«Навіть якщо в дизайні кухні в біло-сірих тонах використовувати тяжкі та громіздкі меблі, вони стануть менш помітними для ока.»
«Якщо фасади зроблені з дешевих матеріалів, у білому кольорі вони будуть виглядати значно дорожче.»
«Білі меблі викликають асоціацію з чистотою та медичною стерильністю, що дуже доречно для простору, де щодня готується їжа.»
Стільниці білої кухні

Переваг білої кухні в дизайні інтер’єру багато. Проте варто не забувати й про один єдиний недолік — необхідність постійного прибирання. Дійсно, будь-який бруд дуже легко помітити на білому тлі. Тому, обираючи між глянсовими та матовими поверхнями, краще зупинитися на останньому варіанті — на матових поверхнях, як мінімум, не будуть лишатися сліди від пальців та краплі води.

З якими відтінками поєднується білий колір

Дизайнери радять обов’язково поєднувати білий колір з іншими відтінками, аби додати приміщенню настрою, зробити правильні акценти чи зручно розділити простір. Найвдаліші поєднання білої кухні в дизайні створюються за допомогою таких кольорів:

  • червоний — надзвичайно зухвалий колір, тому використовувати його варто обережно, роблячи яскраві, але невеликі акценти;
  • зелений — робить простір «свіжим», наповнює його легкістю та весняним настроєм; найбільш вдалим вважається використання оливкового, салатового та фісташкового відтінків;
Поєднання кольорів з білим кольором
  • чорний — дає змогу створити класичний контраст, підкреслити чистоту поверхонь білої кухні, розділити нижню та верхню частину кухонного простору;
  • синій — стриманий та заспокійливий колір морських хвиль чудово поєднується з білими відтінками слонової кістки;
  • бузковий — дуже романтичний відтінок, за допомогою якого в приміщенні можна створити атмосферу справжнього Провансу.
Ще одне вдале поєднання — це кухня біла з деревом. Дерев’яні поверхні можуть використовуватися будь-де — як стільниця, фартух, для оздоблення підлоги, барної стійки, острова посеред кухні. Однак варто зупинитися на світлих відтінках деревини, аби вони знайшли гармонію з білим кольором.
Поєднання синього з білим кольором

Аби перестрахуватися і створити по-справжньому вдалий проєкт, обов’язково зверніться до дизайнерів та замовте візуалізацію. Далі вам залишиться лише знайти відповідні фасади та фурнітуру, аби створити аналогічний дизайн на вашій власній кухні.

Помилки під час створення дизайну білої кухні

Білий колір може зробити простір кухні дуже гарним, а може зіпсувати його, зробивши занадто «стерильним», незатишним. Тому ми зібрали найрозповсюдженіші помилки, щоб ви могли уникнути подібних факапів:

Використання матеріалів низької якості. Вони дуже швидко втратять ідеально білий колір та будуть виглядати занедбаними попри регулярне прибирання.
Відсутність витяжки. Якщо часто готувати без якісної та потужної витяжки, пар швидко створить на поверхнях фасадів брудну липку плівку. Найгірше те, що цей бруд активно всмоктується в поверхні, а тому відмити його не вдасться й доведеться миритися з пожовтілою кухнею.
Поєднання сучасних або нових фасадів зі старою побутовою технікою. Якщо бажаєте отримати гарну кухню, варто одразу попрощатися зі старими плитами, духовими шафами, мікрохвильовками. Аби дизайн виглядав гармонійно, варто замовити вбудовані прилади, які будуть добре поєднуватися з загальним стилем. Ви також можете приховати мікрохвильовку чи посудомийну машину за дверцята шафки — головне, заздалегідь обговорити це з дизайнерами.
Використання фасадів різного стилю. Якщо вас привабила сучасна біла кухня з чорною стільницею, навіть не намагайтесь поєднати її з різними дерев’яними фасадами шафок. Так же дивно будуть виглядати разом золочена фурнітура та брутальна кам’яна стільниця.
100% монохроматичний дизайн. З одного боку таке рішення може виглядати дуже привабливим — вам не потрібно буде довго підбирати меблі, текстиль та аксесуари. Проте такий шлях часто призводить до створення сучасного, але незатишного приміщення. Тому обов’язково робіть кольорові акценти, навіть, якщо це будуть лише кілька вазонів з квітами.
Помилки в дизайні білої кухні

Яку стільницю обрати для білої кухні

Першочергово зверніть увагу на загальні характеристики стільниці — її стійкість до ударів, пошкодження ножем, гарячим чайником. Надійну стільницю можна знайти й серед натуральних матеріалів, як то камінь, так і серед штучних — наприклад, спеціально підготовлений пластик.

Стільниця для білої кухні

А вже потім замислитесь над тим, який колір стільниці буде ідеально пасувати до білої кухні. Опиратися можна на такі елементи:

  • фасад — найвдалішими для поєднання з білим фасадом є варіанти з натурального дерева чи каменю спокійних кольорів; якщо ви обрали скандинавський стиль стільниця також може бути білою;
  • фартух — обов’язково враховуйте колір стіни над стільницею, щоби створити гармонійний простір, можна, навіть оформити стільницю та фартух однаково: стійкою до ударів плиткою або штучним каменем;
  • обідній стіл та стільці — якщо ваша кухня буде поєднуватися з обідньою зоною, стільницю можна вибрати під колір стола;
  • підлога — дерев’яна підлога і стільниця дадуть змогу витримати один стиль, однак краще обрати різні відтінки одного кольору;
  • стіни — стільниця може повторювати колір стіни, яка розташована навпроти кухонного гарнітура, гарний приклад — біла кухня із сірою стільницею і сіра стіна навпроти.
Яскраві кольори у дизайні білої кухні

І головне: не варто боятися яскравих кольорів. Вони можуть додати інтер’єру модерновості, зробити його більш живим. Важно лише, щоб яскравих елементів було небагато.

Фартух у білій кухні

Найчастіше на кухні використовується керамічна плитка, яка стійко витримує перепади температур, не змінює колір через надмірну вологу, а також легко миється. Плитка може мати класичну форму прямокутників, або ви можете обрати популярну нині мозаїку. Також в інтер’єрі білої кухні часто дизайнери використовують фартухи з різноколірного скла, деревоволокнистої плити, пластику.

Фартух на білій кухні

Щодо кольору фартуха, то можна обрати будь-який: білий або червоний, зелений або жовтий, блакитний чи дерев’яний. Мають гарний вигляд на білому фоні геометричні малюнки у пастельній палітрі. А ось змішувати два і більше відтінків білого ми не радимо — так приміщення буде виглядати недбало.

Вибір та розташування меблів

Нагадаємо, що існує 4 найпопулярніших варіанти розташування, які підходять і для білої кухні:

  • прямий — всі меблі розташовані вздовж найдовшої стіни кімнати;
  • кутовий — заповнені дві стіни та куток між ними;
  • з барною стійкою — такий варіант дає змогу розділити простір кухні та столової;
  • з островом — така кухня дає змогу одночасно готувати їжу та спілкуватися із близькими.

Як саме розставити меблі — обираєте лише ви, опираючись на розмір кімнати та власні уподобання.

Розташування меблів на білій кухні

Оздоблення білої кухні

Аби кухня стала затишною, приділіть увагу не лише вибору фасаду шафок, але й оздобленню інших частин кімнати:

стеля — якщо вона низька, обирайте білий колір, якщо висока, можете погратися з іншими кольорами;
стіни — вони можуть стати контрастом до білої кухні, а можуть підтримати її суворість;
підлога — ідеальним варіантом стане якісна плитка, колір якої поєднується зі стільницею чи відтіняє стіни.

Доповнити оздоблення білої кухні допоможе й посуд. Обирайте його не лише за критеріями якості, але й за кольором, який має пасувати до загального інтер’єру. Подібні дрібнички здатні створювати настрій приміщення, надихати на приготування кулінарних шедеврів та навіть покращувати апетит.

Залишилися питання чи потрібна консультація?

Залиште свої дані прямо зараз, і ми вам перетелефонуємо.




    Telegram
    Viber
    Messenger
    Instagram