Дизайн дитячої кімнати

Дизайн дитячої кімнати

Сучасні батьки прагнуть створити комфортні умови для своєї дитини. У цьому плані важливий не тільки підбір ергономічних меблів, а й дизайн дитячої кімнати. Якщо інтер’єр відповідає характеру дитини, її смакам, кімната стає найулюбленішим місцем у домі. Здогадатися, що маленька людина насолоджується перебуванням у своїй фортеці, неважко. І кількість годин, проведених у «власному світі» каже про це найяскравіше.

Дизайн дитячої кімнати для хлопчика і дівчинки повинен бути сучасним. Принцеси та милі котики не дуже личать дівчинці-підлітку. Хлопчик, який от-от стане справжнім чоловіком, буде соромитися привести шкільного друга у приміщення, де кожний куточок ніби каже: «Тут живе найсолодша та найбажаніша дитина у світі!».

Дизайн дитячої кімнати для дівчинки

Коли у домі звучить: «Коханий, в нас буде дівчинка!», у голові батьків одразу виникає картина – рожеві меблі, рожеві шпалери, рожеві килимки й предмети декору… Встояти перед можливістю перетворити дитячу на царську опочивальню важко. Звичайно, немовляті немає різниці, що намальовано на стінах. Тож якщо «рожева лихоманка» нестримна, ви, звичайно, можете перетворити дитячу на зефіринку.

І все ж фахівці радять робити базовий ремонт, який пізніше нескладно декорувати для дівчинки, яка вже стала на ніжки і рветься пізнавати світ навколо неї. Оптимальний варіант – відтінки стримані. На такому фоні згодом ви зможете зобразити героїв мультфільмів або казок, які малечі до душі. Можливо, ваша дівчинка фанатітиме не від «Холодного серця», а від «Капітана Америки»?

Дизайн дитячої кімнати для хлопчика

Швидкий розвиток дитини – критерій, на який слід звернути увагу під час організації інтер’єру у першу чергу. Хто буде в ній жити: немовля з мінімальним набором потреб або тінейджер, який захоплюється грою на гітарі?

Принцип облаштування залишається незмінним. Створіть універсальний простір, який потім можна буде доповнити складними деталями (спортивним приладдям, піаніно, місцем для збирання авіамоделей). Дизайн дитячої кімнати для хлопчиків від 10 років стає більш серйозним, герої мультфільмів зміняються персонажами Marvel чи DC Comics. Актуально та незвично виглядатиме стіна з великою мапою світу, яка заодно створюватиме кольорові акценти у приміщенні.

Ключові ідеї

Не важливо, обираєте ви дизайн дитячої кімнати для двох хлопчиків або думаєте про дизайн дитячої кімнати для дівчинки підлітка, принципи незмінні:

  • спальня має бути комфортною та функціональною. Знайдіть місце для розвитку, у тому числі, фізичного;
  • усе необхідне для повсякденних справ повинно бути у дитини поряд;
  • якщо вам до душі космічна тематика, а дитина просто хоче стриманий дизайн дитячої кімнати для підлітка, поступіться. Врахуйте побажання та смаки вашого нащадка;
  • не загравайтеся із кольорами. Краще зупинитися на спокійних відтінках. Занадто яскраві можуть дратувати;
  • розробляючи дизайн дитячої кімнати для двох дітей, зробіть ставку на меблі-трансформер.

Розкладний диван, висувний столик та інші хитрощі допоможуть звільнити значний простір для ігор та розвитку.

Де шукати натхнення?

Якщо у вас є час, ви звичайно, можете розробити унікальний проект. Але практика показує, що навіть у творчих батьків не вистачає часу на детальне опрацювання ідей та підбір матеріалів. У цьому немає нічого страшного – краще витратити час на дитину, гру та спілкування з нею, ніж не спати ночами, підбираючи оптимальний колір стін. До того ж існує Інтернет, де ви зможете підібрати актуальний дизайн дитячої кімнати для дівчинки. Фото готових приміщень надихають, та дозволяють визначитися з кольоровою гаммою і розташуванням меблів. Також ви завжди можете звернутися до спеціалістів, які допоможуть підібрати дизайн інтер’єрів для дівчаток, хлопчиків, декількох дітей.